Jump to content
FAS Goran
boki01

K: Zaštita motora - Šus pleh Punto

Recommended Posts

Kupujem plastičnu zaštitu ispod motora, tzv. šus pleh za Punto 2/3 i Zastavu 10 (isti su). Može i delimično oštećen ili napukao. 

 

 

fiat-punto-2-suspleh-zastita-motora-5425

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja... skinut sa auta pre dve godine i više nije vraćan...popodne da ga nađem i uslikam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen nov, neki Tajwanski. Tema više nije aktuelna.

 

Sad ga treba ugraditi. Problem su one 3 rupe napred i dve pozadi na mostu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ti je to problem???

Na tih 5 mesta zavaris po 1 navrtku M6, i posle ti treba samo 5 vijaka i gotovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili kulturnije ovako nesto https://www.google.com/search?safe=off&source=hp&ei=Vif0XOi_BvGgrgTmxai4AQ&q=zakivna+matica+m6&oq=&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.1.0.35i39l8.0.0..2124...1.0..0.0.0.......0...........8.G7WTFL3cqk4

ako nemas alat moze da se postavi i uz pomoc srafa, matice i podloske, ima yt snimaka verovatno kako postaviti.....

 

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@boki01i mene interesuje nabavka, gde si kupio, koja cena

 

u vašem kraju, loznica šabac, ima dosta autoplačeva sa fiatovim programom, ja ovde u Nišu i okolini nisam mogao da nađem....

Edited by shuxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx ima gbg lukas. pogledaj za kontakt. A mozes i ovde preko foruma kontaktirati auto miku. mislim da sam preko njih nasao nov. 
Mislim da cena ide oko 30 eur, uglavnom su toliko 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, ali ti uglavnom budu malo iskrivljeni. Kada sam gledao za sebe, polovan nijedan valjan nisam nasao, a razlika u 10 evra mi nije cinila toliko koliko je manje zezanja sa uklapanjem iskrivljenog suspleha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to baš večeras rešio malo elegantnije. U onih 5 rupa sam ubacio 5 tiplova tipa lasta. Ekstra se uklopilo osim što sam morao da svaki od tiplova malo stanjim sa nožem. Tiplovi su 10 mm, a rupe 9 mm. U njih se sad uvrću obični holšrafi sa podloškama. Nema varenja i budženja, a jedan tipl 7-9 din.

 

tipl-lasta-lasta-8-10_58c3a0ae978c0.jpg

 

Inače plastičnu zaštitu motora kupio preko KP-a od neke firme iz Zaječara. 2400 din + poštarina. Solidan kvalitet. 

Edited by boki01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki, smatram da ces imati problem.

 

- truckanjem automobila po putevima, vremenom ce tiplovi izgubiti kontakt sa susplehom i onda karambol

- kod vecih brzina javljaju se velika vrtlozenja u zoni suspleha, tako da tvoj tipl nema dovoljnu silu da zadrzi suspleh da se ne odvoji od sasije.

- najbolja je vijcana veza, i da ne mislis da li ce nesto da odleti po autoputu ili magistrali. Samim tim, mozes i da izazoves neku nesrecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvaljavam dao savet nad savetima i vi opet nesto budzite. Poslusajte malo, procenite sta je sigurnije i ne gledajte, mada je takvo vreme, samo kroz prizmu manjih izdataka. 

 

Koristite zakivnu maticu ili zakivnu navrtku (postoji alat za nju koji je i dalje skup), i mozete je sami namestiti.

Evo linka :

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...