Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kada sam kupio Z10, odmah sam zamenio muziku, kupio Pioneer MVH-S100UB, kobajagi BREND... pokvari se krš posle 3 god. Zeza integral izlaza, tako da na maloj snazi, osciluje ton, sam prebacuje na jedne druge zvučnike, a kada je pojačan, stalno krcka pucka.

 

Izguglah neke servise pioneer , poslah email, ali dobih negativan odgovor. Niko ne popravlja.

 

Ako neko zna ko servisira audio player Pioneer, neka javi.

 

Pokušaću malo da se strpim, ako mogu da ga popravim, ako ne, jbg NOV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam pioneer,ali moj radi perfektno

moj je pioneer mvh 07 ub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma totalno sam razocaran. Nov kupljen, normalno koriscen, i naprasno poce da krcka, pucka, sam menja nivo zvuka itd. Pogledao ga je lokalni serviser, ali kaze da nema u ponudi taj integral.

Obratio sam se nekoliko servisa. Odgovor je ne radimo ih.

Dadoh sebi jos par dana na forumu da potrazim resenje. Pa cu poruciti nov.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi SONY kao što je u onom classic-u iz ZR što je @neshtry postavio link u temi o 500L kolege @oktopod i nećeš se pokajati. thumbsup.gif

 

Takav sam imao u svojoj 10ki, odličan je. Imaš obično polovne za siću na KP. Ja sam svog kupio '08 kad i auto, polovnog za 35e, i eno ga još je u njemu i kod novog vlasnika ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bih da uzmem polovan od nekog sa foruma. Ili po preporuci.

Nov je 6 do 8000...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

@neshtry

Pomogni malo oko pronslazenja tog posta. Sony... ili ako znas napisi koji je to model

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima polovnih koliko voleš…ja najbolje iskustvo imam sa sony i sa pioneer

Moj drug Dušan ima SAL i super je zadovoljan

Sal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru se to desavalo na nekom jugu , stim sto mislim da je bilo do pojacala (ozvucenje mu je bilo bas bas jako) nije dobijao dovoljno struje odnosno radio normalno pa pocne da baguje kad padne voltaza jer je auto bio iskljucen , kad je radio motor onda je radio normalno nije brljao levi desni kanal pa sad ti vidi da mu ne fali struje ili tako nesto na dzekovima i kablovima , zicama. Obicno taj krc znaci to, ja bi otvorio to i video da nije sprzio nesto verovatno mosfeti i sl. najverovatnije losa instalacija mada ako je star onda je dotrajao. Izbegavaj noname brendove iskren savet. Ja imam pioneer i super je, sony je isto dobar, kenwoodi mi se ne svidjaju.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen Sony DSXA 210UI, oko 60eur. Vredi svaku paru. Moji Hertz zvučnici su od 55W, a stari Pionir je imao izlaze od  40W. Tako sa Sony odlično iskorišćava potencijal Hertza.

 

Stvar je u tome da su mastori koji su gledali pleyer.....bolje da ništa ne kažem. Izgleda da je bio problem na desnom zvučniku Hertz, loš kontakt ili sl. 

 

Stavim ti ja nov player, ono isto krči ko na starom. Podesim samo zadnje zvučnike da rade, sve ok, podesim da samo levi zvučici rade, sve ok, podesim da samo prdnji desni radi, on krči, skinem ga , malo žice bile umotane, ispravim, i postavim Sony, juče sam prešao oko 160km, 3h vožnje, odvalih se od muzike. Bolji kvalitet, jači zvuk. 

 

I ono što mi je najviše nedostajalo u odnosu na Pionir, Sony ima funkciju random folder, pa ne moram da slušam muziku istim redosledom. Pionir je imo samo random cela memorija, a u njoj ima foldera sa turbo, heavy metal klasika, jazz, itd pa i nisam koristio tu opciju.

 

Danas ću vratiti Pionir, da ga testiram, pa ako je OK, a očekujem da bude, biće prodat, imam sve od njega, kutija, one šipkice za vađenje, ma sve original pakovanje.

 

Samo opcija random folder vredi razlike u ceni.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vazi za "srtučnjake", koji su dijagnostikovali kvar playera.

Ja sam zadovoljan zamenom Pionira za Sony.

Sony je bitno bolji na pritisak tastera, fizicki tezi, bolji zvuk. Ma super.

Juce sam 3 h skoro ogluveo od rokanja..

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar Pioneer,sa takvim karakteristikama treba i platiti,a Sony je meni odličan odnos za pare.... jedino sto brže crkne od Pioneer...

Blaupunkt je šampion trajanja,ali je mahom klot i zvuk im je nekako ravan....

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, shuxx said:

Ja sam zadovoljan zamenom Pionira za Sony.
Sony je bitno bolji na pritisak tastera, fizicki tezi, bolji zvuk. Ma super.

Ne zaboravi da treba da prodas Pioneer, NOV, NOV, NOV :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 aprila sam radio velik servis na 119500km. Danas 30.6 je kilometraza 127700km. Nekih 8000km za dva meseca. Trenutne potrebe. Ali, zahvalan sam mu (Z10), jer je odlicno radio, i malo trosio. Oko 7L TNGa. Cak se i letnje gume dobro drze, dosta su kod mene presle, a ima jos nekih 4mm sare..

 

Dobar mali auto

 

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ga ti pržiš, do kraja godine ima da nabiješ više nego prosečan BMW sa oglasa star 20 godina :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno ako stalno prelazis 4000 mesečno zaslužio si neki auto više klase :D Nek zastava ostane za lokal 

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, stex_pb said:

zaslužio si neki auto više klase

Pre bih rekao dizelasa :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od mnogih u srbiji, ja verujem da za te kilometraze oko 20 ili 30 K km je TNG pravi izbor.
Kupiti benzinca sa manjom kilometrazom je lakse. Odrzavanje je jeftinije. Potrosnja je jeftinija.

Da, sa obrtnim momentom dizelasa se lakse putuje, pretice itd. Ali cena tog zadovoljstva mi ne odgovara. Mnogi skupi problemi mogu da zadese vlasnika dizel polovnjaka.

Jedan od mogucih naslednika Z10 je Bravo 1.4 120 ks, ali svakako ce biti na TNG. Vredi svaki ulozen dinar
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat prethodnog posta i TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja pricao tamo krajem nesrecnih '90-ih...Benzin+Lovato, sa njim se lomat'o :D ...

Dok se prvo sa novim sluzbenim HDI, tamo pocetkom 2000-ih, nisam navukao na traktorcine i obrtni :lol: .

I vrlo brzo, logicno :) , kupio svoj prvi CommonRail. A vala i slatko se navozao sa svima njima godinama, bez ikakvih skupljih kvarova.

E sad, stoji da su pogotovo danasnji Euro 5 i Euro 6 daleko zahtevniji sa ekologijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za velike kilometraže ako ne gledaš performanse samo CNG. A što se tiče kvarova na dizelu, evo ja vozim benzinca atmosferca sa multiariom pa sad očekujem skuplju popravku nego bili koji dizel :P Kao mlađi vozio sam Golf 2 na plin, koji je zbog generalno lošeg stanja celog vozila ostavio loš utisak na mene iako je sama vožnja bila jeftina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...