Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Šta nam rade, ludilo.

Posle Jogurta koji je davno počeo da se kupuje na kilo, a ne na litre.

Dobili smo i u autoindustriji isti princip.

Antifriz, na Kilo

Nemojte da se čudite kad uskoro budete kupovali i motorno ulje, naravno, na Kilo IMG_20220507_091254.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekujem zapakovani bezin u flašama od 0.7. Kad može drvo za ogrev na komad što ne bi moglo i ovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili danas na planini, naravno puno krivudavih puteva i serpentina.

Zadnji amort su dobri, ne lupaju, onako tup zvuk na poprecne rupe u putu, kroz Merosinu se radi put, pa su ispresecali sa jedno desetak kanala.

E sad, u krivinama, prednji amort su meksi od zadnjih, i bas se pobada prednji kraj, u zavisno od koje krivine, leva ili desna.

Ovdasnja prodavnica mi je ponudila KYB excell G za 6400, ali se rok isporuke nezna.

U drugima Nis, ih ima, tj dolaze za 1 dan. Ali su 7400din kom.

Zvacu sutra par prodavnica, ako mogu da nadjem povoljnije, pa ih poruciti.

Ako neko zna neku prodavnicu, a ima neki popust, rabat... Neka javi...

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljeni Sachs 280 371 prednji amortizeri, KIT komerc, oko 9000 din za par.
Zadnji su bili oko 6000 din za par.

Zamenjeni, sam svoj majstor .

Lako se skidaju, dole dva vijka, gore jedna matica.

Skinem, odnesem kod majstora da prepakuje amort i opruge, cim ih video, kaze mi opruga ti pukla. Desni amort je lagano procureo a leva opruga je pukla, pri kraju, mozda se skratila za 1/2 prvog kruga, spirale. 5 do 7 cm, moja procena.

Kad, ne bih znao, znam da sam bas juce na autoputu pustio volan, auto ide ko strela pravo.

Dobili oprugu za par sati, opruga 2000 din.

Prepakovali, i namontirao.

U medjuvremenu, dok sam cekao oprugu, zamenjene gumice balans stangle (valjda se tako nazivaju)

Utisci, kratka voznja kroz grad.
Zamena zadnjih amort, je dovela do promene ponasanja od 10-15%.
Zamena prednjih, 85%.

Promena je velika, bitno kruci prednji deo. Ranije se pobadao pri kocenju, pri skretanju, a sad bitno manje.

Subjektivno, bolje i krace kocenje.

Kilometraza 121300km.

Ovih dana reglaza trapa, i to je to.


IMG_20220511_140927.jpgIMG_20220511_133521.jpgIMG_20220511_132130.jpgIMG_20220511_123748.jpgIMG_20220511_143515.jpgIMG_20220511_122255.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, dobri radovi :thumbup: . Cene su bas bagatela, vredi svakog dinara.

Koje si opruge stavio, propustio sam ili nisi napisao?

Da gumice balans stangle. Kod nas cesto znaju da budu krs kvaliteta, pa narucujemo ljubicanstveni :) Powerflex.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumice sam kupio pre 3 god, kada i auto, čim sam se sago ispod video da su ispucale, ja kupio. Odem do majstora za trap, kaže, ma to ti je odlično, ne menjaj, i tako tri godine i 66K km, kada sam gledao Youtube zazamenu amort, izađe mi i zamena gumica, pa se ekukovah :rolleyes:

 

Opruga, ne znam ni koja je, bile su oznake na njoj, ali s obzirom da sam od 13 do 17h čekao na nju, samo su je namontirali, a ja namontirao amort.

 

Ako se vide oznake sa nje, javiću, mada za 2000, sumnjam da je nešto vredno pažnje, gledah na Silux 2900din, mada ovaj trgovac ima dobre rabate.

 

 

Ono što sam propustio da kažem. Kupljen SACHS je 4400din kom, toliko i  u AP sport. Ali u Autohub 4850din, Prodaja delova online 5166din

 

tako da PAZITE se od ON LINE kupovine, koštaće vas više od lokalne prodavnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogumi jeste, dobio sam oko 4cm mereno po rubovima prednjeg točka, malo sam vozio, par KM, nisam obratio pažnju na to. Ali merio sam metrom. Videću ovih dana da li će se malo spustiti.

. IMG_20220511_172150.jpgIMG_20220511_172131.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, shuxx said:

Skinem, odnesem kod majstora da prepakuje amort i opruge,

Znači, nisi sam "rastavljao" Mc Pherson?

:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim što sam čuo za Mc Pherson, ja zapravo i ne znam šta je to konkretno... toliko o znanju    :whistle:

 

slobodno me edukuj, ako znaš.....

 

e sad, da bi se izvadio amort iz sklopa sa oprugom, potreban je alat, jednostavan ali delotvoran, navojno vreteno sa gornjom i donjom kanžom koje hvataju oprugu i sabijaju je. Sa pneu pištoljem i odgovarajućom gedorom, to traje par sekundi. Otišao sam kod komšije automehaničara i za minut mi je jednu prepakovao. SAM,  bez alata bih rizikovao povredu, i to dobru. Opruga je dobro sabijena. Nije vredno rizika, kada sam pitao KOLIKO, kaže ne treba ništa, ali je dobio ipak, jer mi puno znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

15 hours ago, Ivan said:

Da gumice balans stangle. Kod nas cesto znaju da budu krs kvaliteta, pa narucujemo ljubicanstveni :) Powerflex.

Neki link ka tom Powerflex....

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li toga kod nas, ja malo guglao, al ne nadjoh. Ili samo online porucivanje iz UK

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, shuxx said:

Osim što sam čuo za Mc Pherson, ja zapravo i ne znam šta je to konkretno... toliko o znanju    :whistle:

 

slobodno me edukuj, ako znaš.....

 

e sad, da bi se izvadio amort iz sklopa sa oprugom, potreban je alat, jednostavan ali delotvoran, navojno vreteno sa gornjom i donjom kanžom koje hvataju oprugu i sabijaju je. Sa pneu pištoljem i odgovarajućom gedorom, to traje par sekundi. Otišao sam kod komšije automehaničara i za minut mi je jednu prepakovao. SAM,  bez alata bih rizikovao povredu, i to dobru. Opruga je dobro sabijena. Nije vredno rizika, kada sam pitao KOLIKO, kaže ne treba ništa, ali je dobio ipak, jer mi puno znači.

Kao srednjoškolac sam gledao te "kandže" za zamenu amortizera kod Mc Pherson-a i posle otišao kod jednog majstora da mi napravi nešto slično ( čak mislim da je ono "moje" bilo bezbednije od za to namenskih "kandži" ) .

Napravio mi je, ali, na žalost ( a možda i na sreću :) ), sticajem okolnosti nikada posle nisam imao prilike da to upotrebim :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove majstorove su bile "original", vreteno, zastita, oblik kandzi ide uz krivinu opruge.

A DIY, to se lako napravi, samo pazljivo rukovanje, ili ode glava....

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je pravi forumski duh :thumbup: , ka' u zlatna vremena istog :).

4 hours ago, shuxx said:

može li admin da izmeni ovaj moj post, zadnji su bili oko 6000din za par

komotno može i ovaj post da "Delete", thanks

SredjeTo sve ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsena reglaza trapa, kod Filipa.. 1500 din.

Malo vise vremena mu je trebalo, kaze da sam ustedeo na zameni amort, ali je on imao malo vise posla. U pricipu, Z10 je utegnut, i spreman da ovo leto...

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitutoyo 868, par se uhvati 100 din. Tako da su džabalesku, a potrajaše 7 meseci. Ne mogu da se požalim.
Skoro su počeli da ostavljaju trag, tako da su zamenjeni u paru.

IMG_20220513_194400.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro pljunuo 2000 za dva Bosch,traju oko 2 godine kod mene...

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...