Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas sumi daliponudu za Kayabu sva 4 amortizera za 13000din.

 

A sad gledam online

 

https://monroe.rs/index.php/artikli/amortizeri-i-opruge-po-vozilu-garancija-2-god-besplatna-ugradnja/fiat-zastava-10/punto-ii-zastava-10-od-99

 

samo jedan prednji je oko 7000, jedino ako im nije cena za par...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Monroe napred pre nekoliko godina i dobri su jos, bez greske ali mi je utisak da su tvrdji nego sto bi trebalo i iz nekog razloga su mi podigli auto sto mi se ne svidja od prvog dana. Mislio sam da ce vremenom da se spusti ali nista od toga :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo bih ja monroe, jos kad bi uhvatio neku akciju.

Poslao sam par emailova, upita. Pa cu videti sta nude

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Euroauto nis, monroe, 4200 prednji, 3000 zadnji.. Suma 14400din

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, shuxx said:

Euroauto nis, monroe, 4200 prednji, 3000 zadnji.. Suma 14400din

Euroauto je skoro uvek imao akciju 3+1 gratis, pitaj ih da li važi još uvek ta akcija. Ja sam kod njih uzeo samo prednje jer su mi zadnji dobri i što kaže @MS PKjesu malo podigli auto ali mi ne smeta, nije previše visok a meki su, dobri i posle 4 godine.

 

 

Na drugom Punt7lu pak menjao samo zadnje, stavio KYB Excel G, jesu malo tvrđi ali lepo drže po krivinima i nije da su toliko neudobni. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma je glupo, a SVI praktikuju da daju ponudu samo sa nazivom brenda, saks, monro, kayaba... Niko ne kaze koji model, tip amortizera.

A cene, opste ludilo, od 3000 za komad do 9000 za komad.

Hteo sam ovo brzo da zavrsim, ali cu morati valjano da se raspitam. Nije mala cifra...

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

Veoma je glupo, a SVI praktikuju da daju ponudu samo sa nazivom brenda, saks, monro, kayaba... Niko ne kaze koji model, tip amortizera.

Naravno, a uglavnom je u pitanju samo dno ponude. Kako bi one koji nisu u materiji privukli samo sto nizom cenom. Pricam generalno (ne samo za vozila), kod nas nazalost moras da se razumes u sve. I da tacno trazis ono sto hoces (kvalitet ili bar neki best-buy), kako ne bi "popio" neki jeftini bofl od robe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To cu i da uradim u sledecim danima.

Prvo puno guglanja, npr koji se sve Kayaba amort prodaju kod nas.

A posle sve ove upite da ponovim.

Dapostoji brend, ali i tip amot koji je u ponudi.

Lepo kazes, moramo se sami upoznati, jer nas vaćare al pošteno

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slična priča i mene čeka, tj. i ja sam planirao da promenim prednje amortizere na Puntu i složio bih se sa tobom da cifra zaista nije mala, naročito ako na to dodaš obaveznu zamenu šolja amortizera i centriranje trapa. Cena može da bude i preko 20000 RSD.

Jedino kako opravdavam relativno visoke cene amortizera jeste što se retko menjaju, tipa jednom dok je automobil u tvom vlasništvu...

 

Bilo kako bilo, javi šta si odlučio i utiske ako ih zameniš ovih dana... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre oko godinu dana sam na caletovoj bravi menjao sva 4 amortizera(samo je jedan bio ispravan, i to poceo da vlazi :D) u italia auto prodavnici u smederevu su izasli oko 13-14K din. Nisam ni pitao za brend, vec treba mi to i to, covek izvadio ja uzeo. Ispalo je da su gasni(gasno-uljni, nemam pojma), prednji trap se sa njima znatno podigao da je trapadzija kasnije na centriranju pitao sta si mu radio, jel si menjao opruge? Svi koji mi dolaze su nizi(inace radi i reparaciju amortizera ali se nije isplatilo jer je nezantno bilo jeftinije od novih). Toliko se podigao da kad sam promenio levi, spustio auto pa presao na desni u ravnoj garazi je izgledao kao da levom stranom stoji na nekom visokom ivicnjaku :D  Za sad, godinu dana kasnije, auto lezi kao pegla, krut je, stabilan, na otvorenom bar duplo vise poverenja uliva od mog puntica(sa fabrickim amortima i 52K na satu, keva prva vlasnica). Mada je brava u svoje vreme bila i visa klasa(niza je, sire gume, nesto teza, a mi smo promenili apsolutno sve na trapu, viljuske, lezajeve, stabilizatore, tako da suska kao da je sisla sa trake).

 

Uglavnom rukom ih jedva sabijem, oni se sami podignu, dakle gasni sigurno. "literatura" sa backup slikama mi je trenutno 150km dalje pa ako uspem da pronadjem kad odem za CA izvesticu o kojoj marci se radi :)

 

Uglavnom pratim, za koje si se opredelio i kakvi su utisci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam te teme odavno pregledao, i ostao potpuno zbunjen. Ista priča, svi komentarišu Brend, i cenu. Niko konkretan model.

A to što je jednima tvrđe, drugima OK....tek je to priča za sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom se od KYB nudi Excel-G. Secam se da je npr. "problem" konkretno kod Stila bio sto je "tacna" amortizera na koju leze opruga par cm visa nego na OEM amortizeru. Kao rezultat se dobije auto propet kao jarac, sa pricom "leci ce vremenom" sto se naravno nikad ne desi. Bar u vlasnistvu, znam par drugara koji su su em dali pare, em sizeli zbog toga. Takodje i tvrdoca auta, pogotovo sa zadnjim. Znam i par ljudi koji su uzimali Gas-A-Just, koji se takodje cesto nude i malo su skuplji. 

Od Bilstein, kao sto imenjak rece, to je B4 (B6, a pogotovo B8 su vec daleko ozbiljnija i skuplja prica). A kod B4 treba paziti da se ne popije neka kopija jer su vrlo ceste. Pisalo se tamo na temi sta i gde gledati, vise sam pozaboravljao.

U pricu bih mozda jos ukljucio Sachs i tu se, bar sto se mene licno tice, izbor zavrsava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

izguglah ove cene, Ljudi moji, on line prodavnice su min 12% skuplje od Npr KIT komerca

 

KYB 343828 cena

KIT - 2653din

autohub 3062din

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx ja za KYB sto sam kod sebe pozadi stavljao bila je Excell G ali neka mekša verzija, postiji i tvrđa koja je bila kod kolege @vicent. Ako ti nije mrsko nađi kod mene temu za mutlijeta (imaš link do teme kod mene u potpisu) pa prolistaj, znam da sam pisao o tome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to sam izguglao, KYB Excel G standard, ne sport.

Kod mene u gradu mogu da poruce i brzo stizu.

Prednji 6400 din
Zadnji 2850...

Stvar je da za iste pare dobijam u KITu Bilstein

IMG_20220430_093219.jpgIMG_20220430_093103.jpgScreenshot_20220430_111710_com.google.android.gm.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da veleprodaja nema prednje amortizere, uzeo sam zadnje.
Prednji su poruceni, ali se ne zna rok isporuke.

E sad, malo merak, malo Youtube, ja sam zamenih zadnje amortizere... DIY...

Posteno, ima dva srafa i treba podici malo tocak da sraf legne na rupu.

Usput pregledane dobos kocnice, malo ociscene brake klinerom.

Stanje kilometraze 120300 km.


Novi KYB amortizeri se u mm uklapaju.

Sabijeni su iste duzine kao i stari.

Novi se (sabijeni) potpuno istegnu za oko 12 sek. A starima treba oko 30 sek.

Merio sam i visinu rubova tocka, pre i posle zamene, i nema neke razlike..

U planu je par duzih voznji. Pa cu utiske tada dati.

IMG_20220506_113552.jpgIMG_20220506_120238.jpgIMG_20220506_120533.jpgIMG_20220506_123510.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo statistike

Prema gasnom kompjuteru, broj radnih sati

104500 km,
Bmb 90h 19min
Tng 997h 11m

120288 km
Bmb 107h 58min
Tng 1312h 21min

Suma neto je 332.5h, a predjeno 15788km, tj prosek nekih 47 km/h

90% medjugradska, ostalo grad, i malo autoput.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...