Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Z10 je pre mesec dana poslužio kao kombi za selidbu, pa je prevezao nekoliko tura, svega i svačega, čak je i ormar / garderober od 2,2m visine prevezao,naravno, razmontiran, za tu priliku sam vadio zadnja sedišta  i suvozačevo prednje sedište zbog dužine. Sve je to lepo prošlo, ali kada sam ponovo sastavio sedišta, vidim da sam negde zagubio jedan naslon za glavu, sa zadnje klupe.

Srećom pitah @Rasta koji je ekspresno odgovorio da mu je cela zadnja klupa višak, pa mi je dao naslon za glavu.

Konačno je Z10 kompletiran.

 

Još jednom HVALA @Rasta

Pijemo neko Ladno, prvom prilikom.

 

20210830_125712.jpg 20210830_125721.jpg 20210830_125732.jpg 20210909_075757.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

još jednom HVALA @Rasta

Nema na čemu, ta zadnja klupa od 147 mi ionako krasi garažu već skoro dve godine. :thumbup:

 

Nisam se nešto ni trudio da je upasujem jer je moja z10 bila sa tri naslona pozadi (i tri pojasa, je l') i nisam hteo da se bakćem i objašnjavam na tehničkim pregledima... A i naredni vlasnik je odustao od nje iz istog razloga ...

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend malo DIY

 

  • provera antifriza,  stanje OK, -30C
  • zamena DIY filtera vazduha kabine
  • čišćenje klema na akumulatoru, mada su bile OK
  • zamena amortizera gepeka, prošle zime mi po hladnom vremenu nisu držali amortizeri vrata, pala par puta, ali čim su temperature porasle sve bilo ok, kad pre neki dan, pade, i ja se otvorim za cca 1500din, sa popustom u Delmaxu :rolleyes:
  • spominjao sam neko vlaženje ulja na manžetni kod menjača, ali primetim da je vlažna i poluga koja je iznad manžetne, tako da mi se čini da curi na onoj osovinici koja izlazi iz menjača. Obrisao sam sve lepo, pa ću proveriti kasnije
  • čitah po forumu da su sajle menjača moguć problem, i da treba da se podmažu, ja otvorih poklopac, ali stanje je fabričko
  •  

20210925_170710.jpg 20210925_170933.jpg 20210925_170448.jpg 20210925_174947.jpg

 

20210925_180719.jpg 20210925_181936.jpg 20210925_182146.jpg 20210925_182146.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pukla antena, mislio da je namestim za vikend,ali Aks ne radi vikendom...

A hteo samo malko da je podignem...

Extra ti radovi !

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno. Mislim da su polovni 10e , barem su bili :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre, ganc novi .

I samo da znas sto su dobri, cim malo podignem peta vrata, amortizeri preuzimaju kretanje i dizu vrata. Ja se iznenadio, stari bili slabi, sam sam dizao vrata, a amortizeri ih samo drzali.

A zimus po hladnom vremenu, par puta mi pala vrata, pa kad zveknu, sve mi ih zao. Cim otoplilo, radila OK.

Kad sam video pre par dana da su pala sama od sebe, sve mi bilo jasno.


Jednim delom sam i ja kriv, kada sam radio ono oko smanjivanja buke u kolima, na vratima sam lepio gumu, koja je otezala vrata. Kod ostalih to ne sneta, ali kod petih, smeta, dodatna tezina, a amortizeri oslabeli.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, shuxx said:

Kod ostalih to ne sneta, ali kod petih, smeta

Kada pomenu, prodje mi fles kroz glavu... Pre nekoliko godina, na tadasnjem relativno novom sluzbenom Classicu, 'ladno mi se pri otvaranju odvalila sarka i vrata padose na sred parkinga :wacko: .

Ostadoh u soku, izasao napolje, podigao ih i prislonio da zabrave. Usao na suvozacka vrata i pridrzavajuci rucku lagano u servis, tako nesto sam prvi i jedini put doziveo. Auto tada maltene nov, naravno neudaran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

To je verovatno bio problem u montaži, a da niko kasnije nije primetio, čudi me da jedna od šarki bude labava, a da se ne primeti pri zatvaranju.

Fakat, službeni auto, je kumovalo tako nečemu. Privatni vlasnik bi primetio da su vrata "pala" i da se lošije zatvaraju.

 

čovek si od struke, šta znači ODVALILA se šarka...

polomljena, pukla, ili šrafovi popucali, bili odvijeni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stariji kolega (normalan vozac) i ja koristili auto po BG, skoro novo covece :) . Imali Classic i 500L kad zatreba za po gradu (zamenjeno pre neku godinu sa zadnjim Fabiama NJ trocilindarkama).

Pa na svojim automobilima redovno podmazujem sarke i granicnike, brave i kedere silikoniram pred zimu - mislis da takva pica*zla ne bi primetila bilo sta sumnjivo ;) ? Jos sam verovatno jedan od retkih koji (nezavisno od cene, a za put su vozila od nekoliko desetina soma) pazljivije koristi sluzbena vozila nego svoja.

Nije nista bilo odsrafljeno, jer bih em primetio ranije "klackanje", em bih se potrudio da sredim (kao i za sve). Davno je bilo, ne secam se tacno sta je puklo oko sarke, sve normalno i samo tresnuse vrata dole pri otvaranju - ja u soku, samo sam mogao da placem na parkingu :D . Uspeo sam jedino da podignem vrata spolja, da ih prislonim i zabravim i da se na svu srecu bez posledica dovucem do servisa. Secam se samo da su menjali kompletnim drugim delom i to je naravno bilo sve OK dok sam koristio tog Classica jos neko vreme. Verovatno neki fals materijal u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenjeni Mitutoyo brisaci, sa isto Mitutoyo ali nisu Aero, jbg za 100 din /kom, nema mesta za zalbe.

Ovi stari su odlicno radili nekih 18 meseci.

M868 je model ovih novih.

Fotka pokazuje razliku stari i novi20210929_191742.jpg20210929_162205.jpg

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neko vece, primetim da mi je pregorela H7 u desnom faru. Noc, ja na parkingu ajd da zamenim. Mrak, nezgodno, ali zamenih. U brzini mi poklopac gumeni ostade negde na motoru, i zaboravim da ga vratim. Posao, presao 2km, setim se, vratim se usput, ali nema poklopca. Sad lepljiva traka pokriva otvor....

Dok ne nadjem negde onaj gumeni poklopac...20210928_191804.jpg

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta traka nije loše ( dobro si to zalepio ), ali, dugoročno, ona guma je mnogo bolje (i jedino pravo) rešenje.

A (dobra) traka zaista može svašta :) U subotu "naletim" na moj bivši 308 SW, taman dok je čovek sam radio mali servis i vidim mu (sa slike ispod) ovu silnu zelenu traku u motornom prostoru (kojom trakom je sada pričvršćen "tepih" koji stoji uz požarni zid ). Sav u šoku ga upitam šta je bilo i on kaže da je majstor koji je prethodni put radio mali servis (kada "tepih" treba da se skine da bi se prišlo filteru klime), da je, umesto da najpre skine "žabice" koje drže "tepih", bukvalno samo (bez skidanja "žabica") povukao za "tepih" i sve to počupao, a "tepih" malo iscepao i da posle nije moglo druačije .

Rekoh mu da nadje drugi "tepih" i nove "žabice", jer bi ovako mogao i da se zapali, ne daj Bože ...

A.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je privremeno rešenje, ono, daj šta daš, da ne ostane otvor, i napuni se far sa prašinom, tako da videću da potražim originalni poklopac...

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, moron said:

ovu silnu zelenu traku u motornom prostoru

Sa male slike mi se u prvi mah ucini da je neka dobra koska :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjene letnji pneumatici zimskim.
Fulda Cristal montero.
Stare, ali sa dobrom šarom oko 6mm.
Ako se pokažu loše, pašće zamena...

Letnji završili sezonu sa nekih 5 do 5.5mm dubine šare. Starfire se dobro drži...

Zamena na 111500km.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još pre par meseci sam imao sa Z10 jednu offroad vožnju jer smo išli šumskim putem ka Jastrepcu. Klirens je bio dobar, ali je trebao još veći, tako da sam zakačio i oštetio zaštitu odozdo. Tražeći neko jeftino rešenje našao sam traku koja je samolepiva, a služi kao hidroizolacija cevovoda, tj gasovoda. Dobih za Dž par metara. I danas po lepom vremenu zalepih.



Takođe, palo je i detaljno pranje auta kao i voskiranje, u cilju zaštite farbe.

IMG_20211121_113128.jpgIMG_20211121_113137.jpgIMG_20211121_113642.jpgIMG_20211121_113646.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome si ti to lepo zagrebao ...

 

Nego, imaš ostav ako je ostalo kao što se vidi na četvrtoj slici. Promašio si na jednom mestu ogrebotinu, na samom spoju ovih "zakrpa". :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shuxx said:

Još pre par meseci sam imao sa Z10 jednu offroad vožnju jer smo išli šumskim putem ka Jastrepcu. Klirens je bio dobar, ali je trebao još veći, tako da sam zakačio i oštetio zaštitu odozdo. Tražeći neko jeftino rešenje našao sam traku koja je samolepiva, a služi kao hidroizolacija cevovoda, tj gasovoda. Dobih za Dž par metara. I danas po lepom vremenu zalepih.



Takođe, palo je i detaljno pranje auta kao i voskiranje, u cilju zaštite farbe.

IMG_20211121_113128.jpgIMG_20211121_113137.jpgIMG_20211121_113642.jpgIMG_20211121_113646.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 

Odlična traka. 

Gde to ima da se kupi ? I kako se to tačno zove?

Ima da oblepim celi pod auta :)

p.s. Sreća, kada si zakačio kamen, tebi ipak nije oštećenje došlo do metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam se toga setio, i znam da nova kola zaštitis odozdo, dodatno.

Ali, dobio sam od izvođača radova koji postavljaju cevovod, gasovod.

Fakat je da niti znam naziv ove trake, nit mogu da pitam jer sam ovo uzeo pre mesec dana....

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto samo nisi premazao zastitu neku i da znas da si miran, ovako stalno trebas da proveravas da se nije odlepila :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...