Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 4/11/2021 at 12:27 AM, moron said:

Kako je uspeo da strada homokinetički na tako relativno malim kilometrima, pri čemu ti imaš pretežno vangradsku vožnju, a ne verujem da "startuješ" kao neki "napaljeni klinac" ?

Kada sam kupio Z10, videlo se da je imao neko lakše čukanje sa desne strane, a kasnije videh da je i manžetna levog homokinetičkog vezivana onom plastičnom vezicom, e sad, šta je tu bilo... ja sam dodavao mast u homokinetički, ali ... vremenom je počeo da se čuje u dugim desnim krivinama, čuje se on već godinu dana, ali su mi rekli da ništa hitno, dok ne počne malo više da se čuje.

 

Rekoh da prekinem razmišljanje dal menjati ili ne, pa kupih nov i sada čekam da majstor nađe termin.

 

Uzgred budi rečeno, danas je 2 godine od kupovine Z10, na nekih 97500km, sa početnih 52670km, slično kao i prošle godine, nekih 23000km.

 

Idemo daljeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, slažem se, neke posledice čukanja znaju da postanu (vlasniku) vidljive tek znatno kasnije. I bilo kakav udarac u točak ostavlja trajne posledice na dosta elemenata.

 

Tek, svaka sreća u daljoj eksploataciji !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen homokineticki.
Deo kosta 2000, za ruke jos 500din. Lepota.

Valjda ce da potraje, posto i nije bas u kvalitetu. Videcemo. Mast nije njihova, potrudio sam se da nadjem u kvalitetu.

GSP kazu Nemacka firma, Kineska proizvodnja.

Ako mu dugovecnost daje pravolinijska voznja, ima da traje. Malo gradske voznje imam.

A putevi na jugu su sve kvalitetniji

Ove godine nam rade i deo puta PK / Merosina... ef392b0622550fc89af858337d8dc020.jpg5d9ebb01df06d29105ba86f7a440ba4b.jpg

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je redovna cena, kada sam guglao, na nju sam nailazio. Ali u Delnaxu mi kazu da je ovo OK kvalitet, dobro smo ga podmazali, kvalitetna mast. Meni je 95% voznja magistralnim / regionalnim putevima. Veoma malo grad.

Pa se nadam da ce potrajati.

Javljam...

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da bre

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk


I posle kazu sto ne promenis kola, sto ne zamenis ovo , ono...vidis bre da svaki servis prepoznam po jednom srafu u pozadini
Trajace to, samo da ne ostane bez masti. Kvalitet manzetne je tu najveci problem

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre servisere svi znaju

Mast je odlicna, manzetnu cu povremeno kontrolisati. Pa kako bude.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam promenio oba u jesen 2017. i to sa nekim no name(ne mogu da se setim koji su)zglobovima ,bili 3500 rsd po komadu,rade ko singerice oba,baš sam gledao kakvi su kada sam stavljao letnje točkove

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitutoyo brisaci, postavljeni marta 2020, i dalje lepo brisu, metlica nije pohabana, ni otvrdela. Jedino sto su malo bucniji, u krajnjim tackama kretanja.

Na manjem brisacu mi je otpao kraj, plasticni zavrsetak. Pa mi tokom rada brisaca izlazi sama metlica. Primetih danas po kisi.

Lek za sve je parcence plastike koji sam ugurao i fiksirao metlicu. Pa dok drzi drzi. Ako izdrze preko leta, na jesen zamena.

Sasvim OK za 250 din/kom.

a33ea5f08e0488e77d1c748b0b1e7a30.jpgfb17221900ad01eaa2a5431512a5783c.jpg

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisah da sam postavio filter vazduha za kabinu, DIY, i na par meseci menjam filc. Juce zamenih. Poprilicno se prasine nakupilo.

Malo posla oko postavljanja, a puno znaci. I za putnike, i za zaprljanost malog hladnjaka, tj grejaca u zimskim uslovima. ccfa577fd2e0e8da86339d89901c5cde.jpg231c4804307799ff54671bfa47ba4dc2.jpg

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je srecno. Casti ga jednim pranjem :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros malo lego pod kola. Primetim da mi je na vozacevoj strani na izlazu iz menjaca druga boja, kao da pomalo curi ulje, pa se prasina nahvatala. Jel to taj cuveni semering koji treba da se menja povremeno.

Ovi vijci za menjac, suvi. Provericu stanje menjackog ulja ovih dana...

I manzetna ispucala, spolja, nema rupu, samo ostarela i ispucala.

b265199f4969bc9f1f6c3289b7d86cdc.jpg84be683d345ba147e74473b00bfed93d.jpg

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim nigde ulje ovde, bar sa slike. Deluje kao da je malo manzetna popustila

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ulje, ne kaplje, nego na onoj budži na izlazu iz menjaca je boja drugacija, nije svetlo siva, od prasine, nego tamnija. Pa ga cenim da je malo ulja izlazilo.

Ti si strucan, kako se zove ona budza na samom izlazu iz menjaca. Ono okruglo.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...