Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zastava 10 je većinom pravljena u Italiji, za razliku od Punta Classic.
Koje je godište?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni TNG filteri. Nisu bili prljavi. Sada na oko 15000km. Sledeca zamena za 20000km.

Takodje zamenjeni kocioni diskovi i plocice. Stavljene Valeo. Videcu utiske uskoro. Nov disk 11mm debljine. Moj zamenjen 8.5... ispod preporucenog minimuma od 9.2mm

 

Naravno sam svoj majstor. Jednostavno je licno zadovoljstvo kad sam to odradis....

 

rew02.jpgrew03.jpgrew04.jpg

rew05.jpgrew06.jpgrew07.jpgrew08.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, shuxx said:

Nov disk 11mm debljine. Moj zamenjen 8.5... ispod preporucenog minimuma od 9.2mm

Srećom nisi često oštro kočio, zaletao auto pa nabadao kočnicu do patosa...mog'o je da pukne disk tada jer koliko znam tu je 1mm debljine veeeeeeel'ki, a bio je toliko ispod i onog minimuma...

Biće dobar Valeo za Puntića :thumbup: 

Meni Bosch sada napred zna da zaškripi...znao je i Valeo na Stilu, ATE isto, i Brembo ponekada....tako da kontam da je više do načina vožnje ako manje ili više sve proškripe u nekom momentu... :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ti si stavio jer su najjeftiniji.

 
Stavio majstor, nije me ni pitao a ni ja se nisam interesovao :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Srećom nisi često oštro kočio, zaletao auto pa nabadao kočnicu do patosa...mog'o je da pukne disk tada jer koliko znam tu je 1mm debljine veeeeeeel'ki, a bio je toliko ispod i onog minimuma...
Biće dobar Valeo za Puntića  
Meni Bosch sada napred zna da zaškripi...znao je i Valeo na Stilu, ATE isto, i Brembo ponekada....tako da kontam da je više do načina vožnje ako manje ili više sve proškripe u nekom momentu...  
Ne zabadam. Vozim takvim stilom da ne koristim naglo kocenje. A i ova moja klotara nema ABS tako da kad iole jace zakocim sve zivo skripi da ljudi pomisle da sam neki manijak. Tako da Veoma pazljivo kocim.

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Zivotno iskustvo mi je pokazalo da cenovnik kod majstora veze nema sa kvalitetom usluge

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока


Ja danas majstoru nista i ne dadoh a cenim da je dobar posao odradio

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stavio majstor, nije me ni pitao a ni ja se nisam interesovao

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока


Zna te majstor u dusu. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok nego retko ko se zamlacuje sa tim, drugi svet je van foruma :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, shuxx said:

moja klotara nema ABS tako da kad iole jace zakocim sve zivo skripi

skripanje i ABS nisu u korelaciji, sori.. :)

plocice recimo TRW, obrada diska i nikada nece skripati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
skripanje i ABS nisu u korelaciji, sori..
plocice recimo TRW, obrada diska i nikada nece skripati.
Mislio sam na skripu guma. Ne kocnica. Nema ABS pa blokira. Ali zaista ruzan osecaj. Gledaju te ko manijaka. A ustvari nisi nesto jako kocio... al blokira..

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometar sat pokazuje 72700km, što je celih 20 000km, od kupovine....jes...klotara :D...ali me lepo služi, uskoro mali servis, BRISK svećice, zamena zaptivača poklopca ventila ( valjano mi je zamazan motor ), dolivano ulje, možda 0,5L.... za 13000km. Provera kajševa ... jer ne znam baš sigurnu istoriju velikog servisa... i idemo dalje....

 

ja sam zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evidencije radi

 

zamenjeni Valeo stari brisači, dobro su brisali, ali bili bučni, i toliko kruti da se nisu obrtali / prevrtali kada idu u jednom pa u drugom smeru.

Kupljeni Mitutoyo 2x250din, veoma meki, nečujni, odlično brišu....  sada na oko 74500km. Mituroyo bitno lepši estetski, celi plastični, za razliku od onih žičanih / metalnih nosača na Valeo brisačima.

Videćemo dokle će da traju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za vikend, zamenjene svećice, stavljene Brisk silver BR 14 YS - makedo bgd

IMG_20200315_110608.jpg

IMG_20200315_111708.jpg

urađen mali servis, filteri vazduha i ulja, + ulje.... na 75 000km

i zamenjen dihtung poklopca ventila

 

stanje pre i posle zamene..... za utiske ćemo sačekati neko vreme

IMG_20200222_084742.jpg

IMG_20200315_110003.jpg

IMG_20200315_152657.jpg

stanje starih svećica je prilično dobro, ako je verovati starom vlasniku zamenjene su prilikom velikog servisa na 47 000km, sa sada sam na 75000, što je 28000km i po meni mogle bi još da teraju, možda uz štelovanje zazora....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci. Skoro sam cuo za denso iridijum oko 1200 din kom i zamena na oko 80 000km. Sto je zaista korektno. Ali... Mozda u nekoj sledecoj zameni....

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...