Jump to content
FAS Goran
danijel55

O kvalitetu BMW sa 2.0 motorima...i Danijelovom isto :)

Recommended Posts

Ne shvatam ni ja ovo tvoje za ozbiljno da 2.0 150ks ne vazi za izdrzljiv motor.Jtd od 116 ks i 120 vazi da je izdrzljiv,posle je sve gore i gore.

Sto se potrosnje tice uvek sipam pola rezervoara ili pun,tako je i proveravam.

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

I najgori jtd je daleko kvalitetniji od tog 2.0 150 iz bmw-a, za njih na otpadu radilica kosta kao pola e46 i to ako je nadjes, sta mislis koji je razlog tome?
@andreja.micovic mnogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesam, mesam, raspitaj se.
Kad malo bolje razmislim koji to bmw dizel od 2 litre je dobar, da moze da se kaze kvalitetan i izdrzljiv?
Sa druge strane mislim da je to bmw namerno napravio da kazni ove koji zele da voze bmw dizela i jos male zapremine
Da ne bi trolovali coveku temu sa tvojim bmw-om i njegovim kvalitetom, predlazem da otvoris temu bas za to, pa da tamo diskutujemo, imam i ime za tu temu u skladu sa kockastim oblikom crvenom bojom crnim lajsnama, kvakama, mozemo da temu nazovemo Danijelova albanska zastava na tockovima
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najace kad mi vozac alfe i fiata prica o kvalitetu,nasmejem se samo :D Za lanciu je druga prica.Izvinjavam se komšiji na trolovanju,a temu nema sta da otvaram.Postoji mehanicar koji radi bmw,dacu ti br.Pa popricaj sa njim o svim manama.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moze Mico sve putem telefona :D Problem je sto je tesko naleti na dobar auto bilo koje marke.Npr Sedla je radio generalnu na 1.9jtd i jos 2 lika iz Cacka.2.0 mjet Marka izvrsno sluzio,dok Milutinac i Drfendija nisu imale srece.Moj zet sa 159 2.4 od 200ks 2god ga služila odlicno,prodao kupio 1.9,sve ga je potkacilo sto moze,jedino mu klapne nisu uletele u motor.318d drugar uzeo i vratio.318d su vatra za delove,nema ih pa sve im je od delova skuplje od 320.Na 136ks kada ode remenica radilice ,kida tj cupa i radilicu uz put,dok kod 150ks to slucaj nije.Sto se održavanja tice,jtd je dosta jeftiniji sto se svega tice pa cak i malog servisa.Naravno ima razlike u vožnji,to je vec stvar svog ukusa sta,ko,kako,zasto voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Milutina nije bio problem motor već majstor koji je radio servis u Italiji i EGR. Kad su uzupčili motor kako treba ispade auto kako treba, a EGR progutao više protokomera :D

Turbina otišla jer je najverovatnije nešto uletelo kroz usis pri skidanju klapni sa usisa... Opet majstor.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kom ti kvalitetu pricas na svojoj e46, kvalitet plasticnog volana, oprema kao punto klasik sa aktuel opremom?
Od kad si ti postao poznavaoc bmw-a?
Nisi ni trazio taj auto da kupis, nego neko neko ti ponudio kao odrzavan auto i ti uzeo i sad si bmw fan?
Sto ga ne predstavis na njihovom forumu, neces zato sto znas da ce te ismevati i gledati ti auto kao serpu.
Da ti je neko ponudio sandera odrzavanog od poznanika ti bi ga uzeo.
Ima i alfi i fiata koji su za tu tvoju albansku zastavu na tockovima automobili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je trebalo od opreme ne dodano,trokraki mf volan i tempomat,multimedija,kvake ofarbane u boji i xenon farovi.Od uvek sam voleo bmw i fan jesam ,al fan njegovog ponasanja na putu.To dal sam postao poznavaoc ili sam bio nije ni bitno,jer su ovo informacije od coveka koji moze da te napravi od mehanike.Ne lupaj glupost, bmw je predstavljen tamo za tvoje informacije.Ne pamtim da sam seo u stila u stila sa dobrom izolacijom motora,kvalitetnom plastikom enterijera,da nema vibracija na volanu i pedali kvacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo govori o tome u kakve primerke ti sedas, verovatno ti je takav i sadasnji auto.
Mani me ti tvog mehanicara, nek on pravi tebi i tebe,
Jednostavno si sam napravio takvu sliku o sebi da cim nesto procitam nasmejem se i ne mogu da poverujem u to.
Ne znam o kom to tacno ponasanju auta pricas, evo ja skoro vozio f30 i stvarno me nije odusevio, cak malo i razocarao, sta da mislim o e46 koji je po meni najveci promasaj bmw-ove serije 3.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mi je takav auto ,ja ne bi bio na forumu.Jer bi bio u fazonu zabole me za auto.Kakva je nekome slika o meni, apsolutno me ne zanima.Mehanicar je glavni majstor u BMW kum.F30 nisam vozio niti se vozio u njemu,tako da za njega ne znam.Sada kome se e46 svidja kome ne stvar ukusa.Mome sam dodao opreme tako da nije vise klot varijanta, razmisljao sam o sedistima sa kadicama al su samo naletala kožna,ja kozu ne volim.Probaj e46 pa vidi sta ces da mislis.

Fan nisam ni jedne marke,ljubitelj jesam, ne samo bmw već i italijanske grupacije.Vw i audia ne gotivim ni jednog,ne kazem da su losi,al ja ih nesto ne volim.

Ako je neko dolazi na drift u Cacak 18 i 19,moze da pogleda bmw mog.99% bicu tamo oba dana.Naravno castim pivo i sok :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bmw...dobar auto ali ne toliko kvalitetan koliko se ocekuje. Ima taj osecaj u voznji. Previse stvari na njemu nezno ili lose reseno. Previse osetljivi motori. Dobar je dok je nov. Po meni ako poredim e 39 i 166-cu jer su generacijski isti, u sijaset detalja Alfa je 100 u glavu. Isto mogu da kazem za 159 i seriju 3 posle e46 generacije.
Danijele ovde ima ljudi koji su ozbiljni poznavaoci automobila, vozili sve i svasta, nisu zagrizeni fanovi marke. Isuvise si balav i alav. Malo postovanja pokazi bar iz kulture ako nemas cinjenice na osnovu kojih mozemo da pricamo.
I jos nesto, uzmi malo srafciger pogledaj pragove, prednja i zadnja krila...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez trunke rdje.

Jel znas jos nesto?Druze sto si vozio trulu e39,tj nisi znao da kupis auto niko ti nije kriv.

Sto se tice bmw niko ovde nema znanja kao mehaničar, tako da pusti me te price poznavaoci ,ovo ono.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2019 at 9:53 PM, danijel55 said:
Bez trunke rdje.
Jel znas jos nesto?Druze sto si vozio trulu e39,tj nisi znao da kupis auto niko ti nije kriv.
Sto se tice bmw niko ovde nema znanja kao mehaničar, tako da pusti me te price poznavaoci ,ovo ono.

E mali, mali...

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, danijel55 said:
Rekao si sta da proverim.Ima li jos sta veliki poznavaoce?

Proveri ima li sta u tvojoj usijanoj praznoj glavi?
Domaci...sta radi inpa a sta bmw gt1/dis?
Od koje godine ide promena dijagnostike kod bmw-a.
Sta se ocitiva live parametrima na inpi a sta na dis-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, danijel55 said:

Najace kad mi vozac alfe i fiata prica o kvalitetu,nasmejem se samo :D Za lanciu je druga prica.

1 hour ago, danijel55 said:

Sto se tice bmw niko ovde nema znanja kao mehaničar, tako da pusti me te price poznavaoci ,ovo ono.

1 hour ago, danijel55 said:

Ima li jos sta veliki poznavaoce?

@danijel55

 

Opomena. Nemoj vređati ljude.

 

Kao što su ti već rekli, na ovom Forumu nema, a bogami nije nikada ni bilo (ne ostanu dugo), napaljene dece koja misle da sve oko auta znaju, za takve postoji Facebook.

Kad ti ljudi koji su promenili mnogo više automobila od tebe, uključujući i BMW, kažu neke stvari, kao i ljudi koji su svojim rukama svašta nešto radili oko mnoštva automobila, a pri tome su to ozbiljni ljudi...onda to vredi. Mis'im, vredi svakome ko ima normalni rezon. Evo, na osnovu napisanog, mogu u šta hoćeš da se kladim da je Kuvaljin Stilo za tvoj BMW - auto. Ali ono...baš auto. Pogledaj npr. ovde, 90% stvari koje vidiš u katalogu taj Stilo ima, uključujući i npr. dvobojni volan za Stila zaravnjen dole, koji vidiš u katalogu, pa na dalje.

 

A, naročito nemoj generalno vređati Forum u celini sa onim napisanim u prvom citatu.

Spusti malo loptu. Ne moraš se slagati sa svim stavovima, ali nemoj vređati one koji napišu stavove sa kojima se ne slažeš. :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad neko dodje i komentarise ,a pre toga dok je imao taj brend auta,tako nije pricao.No nebitno.Nisam vredjao nista,sto se kvaliteta plastike tice,ocajna je u  stilu.Devojka je stavila nogu na tapacir od vrata i puklo je parce plastike.Drugar ima stila 3v,vec 4 po redu,kaze na svakome je ocajna plastika.Majstor koji meni odrzava bmw ,2006god je uzeo e46 razbijenu gotovo celu i polako je sklopio.Auto zna u srafu.Danas mu ljudi doteravaju f30,f10 i mladje generacije.Motor u gepeku i sklapaj polako.Tako da mislim da covek ima vece znanje  sto se tice bmw od barem 90%nas ovde ako ne i vise.Sta on kaze ja se  drzim toga i gotovo.

Takodje,ne razumem zasto je otvorena tema ova i stoji da sam je ja otvorio?

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, danijel55 said:

Takodje,ne razumem zasto je otvorena tema ova i stoji da sam je ja otvorio?

Ne stoji da si je ti otvorio, vidiš da piše ispod tvog posta:

''Edited 6 hours ago by neshaoct 
split Topic''

 

Tako svi vide da je tema nastala ''splitovanjem'', odnosno razdvajanjem od neke druge teme, a nečiji post prosto mora (tehnički mora) biti prvi. Ali, baš zato da ljudi ne bi pomislili da je otvorio onaj čiji je post prvi, stoji ispod tog posta uvek napomena, kao što stoji i u prvom postu teme na kojoj smo. 

 

Da li ti smatraš da si uvredio ili nisi - nije od značaja.

Nije ni bilo navedeno da si nekoga uvredio time što si komentarisao npr. kvalitet plastike u Stilu (pa se sad ti kao pravdaš oko toga i kažeš da to nije uvreda), ili oko toga što si pominjao jednog od majstora za BMW. Naravno da priča oko kvaliteta plastike u bilo kom autu nije lična uvreda bilo koga. Zato nije to ni citirano, pa nema ni potrebe odgovarati na nešto što nije ni rečeno da se smatra uvredom.

Tačno je citirano šta jesu uvrede u tvojim citatima (3 komada). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i jeste uvreda,e sad sto su i oni pisali uvrede nikom nista,al svakako meni to ne smeta,iskreno ne obracam paznju na to ni 1%.iako sam dobio savete i uputsva da pogledam krila,pragove i to,mada rekao bih da je bolje pogledati to preko kupovine recimo,kao naravno i auto od dole.Meni kad treba savet ,ja pitam ,e sad da li je neko dobre volje i hoce da pomogne to je vec nesto drugo i necu da zalazim u to.P.S Ne smeta meni ova tema sto je otovrena ovde,nisam dozivotni fan bmw niti bilo kojeg brenda.To sto sam ja prodao libru i uzeo bmw,ne znaci da mrzi italijane,cak i dalje gledam djulijete i delte ,no nebitno.Samo bih se pitao sta bi se desilo da otovrimo temu na bmw-om forumu bmw kvalitet vs alfa ,fiat,tj italijanski tabor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...