Jump to content
FAS Goran
arnage

Preko kakvih uređaja slušate muziku?

Recommended Posts

Slušanje muzike je uživanje. Svi to volimo. Samo je pitanje sa kakvih uređaja je slušamo?

 

Hajde da proćaskamo na tu temu, podelimo iskustva i eventualno savete... :)

_____________________________________________________________________

Kod kuće, meni je još uvek entry level Yamaha AVR 5.1 sa floor standing frontovima. PC setup je laptop sa Bang&Olufsen ampom i JBL E55BT sluškama. U 2.1 varijanti je Logitech Z533 povezan sa sa laptopom preko USB sa CambridgeAudio DAC magic 100...

 

Za šetnje, iPhone 6s 128gb uz Beyerdynamic iDX160iE bubicama.

 

U kolima je fabrički Bose oko kojeg se još uvek informišem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

20180730_120722270_iOS.thumb.jpg.a23708d6f38e36efae6b0b61b12ce6a0.jpg

 

Sadašnji setup...

Dva laptopa, dva monitora, dva para sluški, DAC povezan na Omen laptop...

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj setup godinama isti.Ne svira loše al uvek moze bolje.Zvučnici Grundig hi fi box audioprisma 506.Pojačavač Philips s početka 80 ih.Bio mesto njega Denon al je crko mora se popravlja.

Izvor pc koji šalje digitalno preko coax kabla na Sony mds 510 koji služi umesto dac a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Altec Lansing, audio CS 21, prefinjen, moćan i užasno skup.
Nije mi žao nijednog evrića.
Vredi .25bada7446e379a3ac90472d6412d7cc.jpg05d9e753e41b3fa37750e111911c47fe.jpg

Послато са LG-G5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sledeca postavka

Pojacalo: Harman/kardon 680
Cd plejer: Denon 1420
Kaset dek: Sony TCK 711s
Tjuner: Wega Modul 301 t
DAC: Cambridge Audio Dac Magic 100
Kablovi razni
Zvucnici: JBL L86

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

RIZ-ov komplet iz ja mislim '88... Dek, pojacalo, tuner, zvucne kutije i Philipsov gramofon odozgo...

Prvi vlasnik...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je starije od mene,radio stanice bolje hvata nego novi uredjaji,dok gramofon mislim da neradi,a i nemam ni jednu plocu,dok dek za kasetu radi,al usporeno pusta zvuk,verovatno se poremetilo jos kad je majka imala udes sa kadetom jos krajem 70ih

A i dalje slusa nekad radio preko njega,naravno povezano na 6 zvucnika

IMG_20190601_102944.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2019 at 8:06 PM, rage_man said:

Kod mene sledeca postavka

Pojacalo: Harman/kardon 680
Cd plejer: Denon 1420
Kaset dek: Sony TCK 711s
Tjuner: Wega Modul 301 t
DAC: Cambridge Audio Dac Magic 100
Kablovi razni
Zvucnici: JBL L86

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Fino.
Planiram da pređem na stereo kada fininsije dozvole...
Možda bude Marantz sa JBL ili opet Yamaha all the way... U obe varijante DAC bi bio u pojačalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanima me  soundbar da kupim,pa kakva iskustva imate sa ovim zvucnicima,sad ovi noviji imaju u blutut konekciju.Gledao ove neke od 100 eura pa malo više.Imam tv Lg,uzeo bi ako su ok, isto Lg https://www.tehnomanija.rs/televizori-audio-i-video/soundbarovi/lg-soundbar-sp2-000000000001182892

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. 

Kažite mi kakva danas situacija sa skidanjem mp3 muzike, da li uopšte negde može da se skine ili se sve svelo na youtube... Mislim ja slušam radio uvek, al žena hoće neku muziku, pa se zapitah da li uopšte ima negde da se skine muzika, pre 10 godina je bilo al i tad čini mi se u izumiranju zbog youtuba i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav. 
Kažite mi kakva danas situacija sa skidanjem mp3 muzike, da li uopšte negde može da se skine ili se sve svelo na youtube... Mislim ja slušam radio uvek, al žena hoće neku muziku, pa se zapitah da li uopšte ima negde da se skine muzika, pre 10 godina je bilo al i tad čini mi se u izumiranju zbog youtuba i sl.
Rutracker

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Torrenti ili warez sajtovi

imaš javne trackere tipa piratebay i 1337x, polujavne tipa rutracker (odličan izbor muzike) ili totalno privatne tipa redacted gde je teško ući a još teže održavati ratio (ako ne znaš šta je ratio ni ne pomišljaj na privatne torrente)

Od warez sajtova najbolji za muziku je e srednja crta rock tačka ru, tu ima svega u mp3 i flac, čak i naših narodnjaka, bukvalno sve

Edited by The Punisher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mp3 je lossy format muzike, naročito sa manjim bitrate-om, kvalitet je sličan starim audio kasetama. Muziku skidajte u flac formatu (lossless, kvalitet identičan original audio CD-u) a po potrebi možete da konvertujete u mp3 u 320kbps ili v0 ako vam treba za neke uređaje koji ne čitaju flac, iako većina danas čita

Imate besplatne konvertere tipa dbpoweramp koji to rade za 10-ak sekundi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim na KP da pazarim originalne CDove. Svašta se može naći za smešne novce jer to više niko ne koristi. Mlađi cepaju mp3 a oni stariji, pravi audiofili, i hipsteri preferiraju vinil.

Zvuk je mnogo bolji nego sa mp3, dobije se onaj buklet, a i volim brate da opipam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, bane1321 said:

Ja skidam preko mp3juices

to ti je konvert sa youtube-a kao oni programi nekad sto su bili ytdownloader i sl. izbagovan shit, izgube kvalitet malo i da se primetiti na imalo jacem stereo hifi sistemu ali nije strasno.

Direkt sa youtube-a slusam ili cist audio CD, mada ako bas nesto nema moze i sa tog mp3 juices za prenosni usb za kola itd. Inace slusam preko nekog sonija 2x 120 rms + 2x 35 rms  + 1 centralni (on radi u nekom pro logic modu koji ne koristim zbog srednjih tonova ) tako da stereo hifi preko ona 4 navedena , drvene kutije su to braco a u kolima 2 x 2 sistemci blaupunkt napred , 2 x 3 sistemci elipse pozadi , zvuk kristal na oba uredjaja - malo sam se igrao dok sam bio klinac i sve to jos traje a i lepo svirucka , pleyer u kolima klasika pioneer podesen na 40:60 odnos snage  :thumbsup: , nisam siguran da li moze preko soundclouda da se kupe original albumi u full kvalitetu i sl. neki sajt ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audiograbber je upropastio na milione albuma, to je bio loš program, ali raširen jer ljudi nisu znali za bolje. Najbolji program za grebovanje muzike sa original CD-a se zove Exact audio copy, i treba malo podešavanja pre nego se koristi ali kad se namesti dobijaš kvalitet veran originalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji je bio audiocatalyst. konvert sa audio na mp3 stim sto mozda je sound forge bio bolji ko je imao .... za skidanje je bio kazaa i lime nesto .... uglavnom identicno kao danasnji torrenti. 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...