Jump to content
FAS Goran
alfini0507

Fiat Nuova Croma 1.9 MJet 150 - čangrljanje iz motornog prostora

Recommended Posts

On 5/4/2019 at 8:21 PM, vicent said:
U veliki servis ne spadaju remenice radilice i alternatora, kao ni ležaj klime.
Stetoskop u uši i oslušni, a za chek engine ćeš videti i sam.

Bas naprotiv....veliki servis kod mjet motora podrazumeva zamenu remenica, pogotovu ako se radi na 80000/120000 km.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis se delovima koji su dostupni kod nas, radi uglavnom na 50-60 hkm, i ne poznajem mnogo ljudi koji su u taj servis ubrojali i remenice.
Više poznajem onih kojima je stradao kompresor klime, pa su stavili kraći kaiš da ne moraju da ga remontuju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2019 at 10:58 AM, vicent said:
Veliki servis se delovima koji su dostupni kod nas, radi uglavnom na 50-60 hkm, i ne poznajem mnogo ljudi koji su u taj servis ubrojali i remenice.
Više poznajem onih kojima je stradao kompresor klime, pa su stavili kraći kaiš da ne moraju da ga remontuju.

Ovo oko kaisa i klime nisam ni znao, hvala. Majstor koji meni odrzava auto, kaze kvalitet delova kod nas je takav da ono sto je najkvalitetnije je malsimum do 80000 km, ono sto nabalhahu po prodavnicama 50 do 60. Pitam ga za ovlasceni a on mi kaze sve zavisi koliko su posteni. Ukoliko stave stvarno iz originala onda moze fabricki interval ali ako ti stave prepakovano onda ovo gore sto samvec naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuh se ja sa Goranom i dogovorismo se da mu oteram auto da pogleda... Od vel servisa do sada sam presao oko 2000km...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, MS PK said:

Nije malo to jbg :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Da li bi pojasnili komentar?? 

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pazi sad zemljak... Dogovorismo skidanje klapni sa usisne i kad su Goranovi ljudi rasturili usisnu nije bilo ni jedne klapne vec samo polugica... Sredjena usisna i tada je i EGR ugasen... Plasticna usisna je u pitanju... E sad kad se desilo ovo cangrljanje 2x u razmaku od 20ak dana pade mi na pamet da nije neka od tih klapnica kojih pri rasturanju nije bilo ali brate sta su radile 2000km!? Sedele i čučale u nekom ćosku? Ma nije to nego znas kad ti sve zivo pada na pamet...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem, stalno se cuo neki zvuk zveckanja, na pocetku sam ga po 3-4 sekundi cuo, pa posle nekog vremena opet, kako je prolazilo vreme poceo je stalno da se cuje samo tise, a u zadnje vreme se pojacao zvuk, problem je bio u spaneru pk kaisa, roler je bio ok ali telo je bilo skoro pa zakovalo skroz, blokiralo je unutra sta ima i jedva se pomerao, otud je dolazio zvuk, zamenio ga i sad nema da pisne

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2019 at 12:44 PM, Goran Zemun said:
Da li bi pojasnili komentar?? 

Dr Gorane 99% vremena je kolega neozbiljan ako nisi primetio... Vidimo se po dogovoru u petak...

PS ako se ospostavi i da je DPF mozda u problemu rado bih i to sredio tada da se ne cimam opet do vas...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2019 at 12:44 PM, Goran Zemun said:
Da li bi pojasnili komentar?? 

Vrlo rado samo ne znam kako, salim se sa kolegom :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drage kolege,

 

jutros pri prvom paljenju, kao i juce ujutru (samo juce za nijansu tise i neprimetnije) a danas jasno i cujnije nakon tog prvog paljenja, u leru,  cuo sam cudan zvuk pucketanja, canrgrtanja, kako ga vec nazvati iz motornog prostora sa desne suvozacke strane. Tu je video, pa ce biti lakse cuje se. Zvuk je tu iskljucivo u leru, cim se makar malko stisne pedala gasa, nema ga. Kao da je zvuk kaisa ili spanera nekog, a cudno mi jer je nedavno uradjen i veliki i mali servis i auto normalno fercera, sve bez greske bilo.

 

Ono sto je takodje cudno, jeste da sam potom vozio auto do posla, sve normalno, saltanje nikakvih zvukova, cak sam mu dao gas u petoj do nekih 110/120 km na cas nema zvukova (na auto putu sam bio, da ne mislite da sam divljao namerno po gradu)... Po stanju, takodje sve ok, vise nije bilo tog zvuka ni u leru. Auto je normalno radio u leru. Ono sto mi je zanimljivo da je i juce ujutru bilo tako, samo juce je nakon tog prvog paljenja bilo sve malo za nijansu tise, gotovo necujno, jutros se vec onako moze cuti.

 

Ici cu kod majstora nakon posla, ali mi je zanimljivo ako imate neku ideju, ima ovde vec sam video dobrih dijagnosticara putem zvuka :)

 

Hvala :)

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sa stisnutim kvačilom da li se menja/prestaje zvuk? Meni ovako preko telefona deluje kao čangrljanje zamajca.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti ne, to sam i ja pomislio. kada radi u leru, nema pri pritisku kvacila promene, da se nesto jako cuje jace ili da to prestane. I sa desne strane dolazi taj zvuk, onako po zvuku tu negde desno. Zamajac cini mi se nije bas desno? Takodje, kada malko pristisnem gas u leru, samo malo taj zvuk nestane. verujem da je zmajac to da l pipnem blago gas ili ne u leru ne bi imalo ili pravilo razliku da klaparanje zamajca prestane. Kvacilo da, to pravi razliku, ali nema neke razlike... takodje, prethodnih dana kada se to nije culo, bas sam na leru pa pritisnemkvacilo, nije bilo neke promene zvuka itd

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sličan ako ne isti zvuk.

Neki lim je pipao auspuh il sta vec. Sredili mi kod Gorana za par minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Nidza Savin said:

verujem da je zmajac to da l pipnem blago gas ili ne u leru ne bi imalo ili pravilo razliku da klaparanje zamajca prestane.

Dosta drugih zvukova ''sakrije'' pojačana buka od dizel motora kad se da gas, tj. nije da ti drugi zvukovi nestanu kad se da po gasu, već ih tada ''pokrije'' dosta jači (nego u leru) zvuk dizel motora.

Ako već misliš da nije zamajac, možda remenica neka ''čangrlja''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio juce kod majstora, sumnjamo na remenicu alternatora. Medjutim, jutros nema zvuka, auto ide super, sve radi lepo, fino, uostalom ko i inace. A prekjuce se culo malo, juce bas cujno, culi ste, a jutros nothing. Kao onaj zabac iz crtaca. Medjutim, majstor kaze da je najverovatnije remenica, jer dolazi sa te strane i zna tako da se cuje, da stekce kako rece...zamajac nije ni pominjao, jer je pogledao auto detaljnije kada je nedavno radio veliki servis. A i kod Gorana je pregledan detaljno.

Svakako, javicu sta je bilo kad majstor i ako utvrdi. Cisto da obogatimo zvucnu biblioteku + povezane probleme :)

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa to ahahahah @andreja.micovic:D

 

svejedno otisao je auto na injekciju....ali, super poredjenje :D

 

Majstor mi rece jutros kad sam oterao, da ce to najverovatnije biti remenica.

 

Will see. Bitno mi je da se sada izdesavalo, jer za par nedelja idemo na more, pa bolje shit da dodje pre :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...