Jump to content
FAS Goran
Sasa32

Fiat Grande Punto 1.3 MJet 75 - zviždanje / čangrljanje

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu,nov sam clan i imam nekih mali problema sa automobilom,pa me zanimju komentari ljudi koji voze slican automobil.

 

Kupio sam pre nekoliko fiat grande punto 1,3 multijet 75 ks sa lancem. Auto je u skroz korektnom stanju, covek od koga sam kupio auto je uvezao krajem februara i sredjivao ga je za zenu kojoj je to trebao da bude poklon i njoj se nije svideo, ja sam prvi naleteo i kupio ga. Privuklo me je sto je auto u ful stanju, dosta je ulozeno u njega. Nove letnje gume, nov akumulator, novi diskovi, stabilizatori, nosac motora, grejaci, uradjeni servisi i set lanca. Dakle sve sto je trebalo mehanicki da se uradi,na autu je uradjeno. Automobil je odlican na trapu, bas dobro vuce, iznenadio sam se da sa 75 ks moze tako da povuce ali imam par problema.

 

Kada vozim auto na manjem brojem obrtaja, tj kada mu dodam gas od 1000 do 2000 obrtaja i pri pokretanju, cuje se zvizdanje, zveckanje ili kao neko brusenje, taj neki zvuk. Pogotovo smeta kada su mi otvoreni prozori na kolima, nekako nema onaj normalan zvuk, mada ja nisam vozio dizelase ranije, pogotovo te sa lancem ali siguran sam da ne bi trebalo tako da se cuje. Takodje pri velikom ubrzanju kad pritisnem papucicu agresivnije i krenem malo agresivnije da vozim pri velikom skoku obrtaja, cuje se u motoru kao neka plastika da se haba, nesto procangrlja, to ume da se cuje i na uzbrdicama kad krecem i recimo kad krecem prvom u nekoj raskrsnici sa okrenutim tockovima.

 

Dakle ta dva problema, taj zvuk brusenja ili ti zveckanja i taj zvuk taj zvuk lomatanja u motoru kada sam na uzbrdici ili naglo dodajem gas. Vozio sam automobil kod majstora i probao ga je, sve je pohvalno rekao, motor je cist, sve je zamenjeno ali kada sam mu rekao da ima te cudno zvukove pri ubrzanju, rekao je da je neka plastika ili lim, digli smo ga na dizalicu. Zategao je nesto kod tocka i rekao je da je to to sigurno, kao necu imati problema. Pozalio sam mu se i na to zveckanje, a on je to zanimario, kao praticemo situaciju, videcemo, nije ti to neki problem, auto je odlican... To mi je zvucalo kao ono ''jbg,nek se cuje, bolje da ne diramo''. Uglavnom kada sam izasao na put i dalje se culo to lomatanje tj kao cesanje motora o neku plastiku.


Ja ne zalim novac da to sredim ali ne bih ni da me neko oklempavi, zanima me posto je lanac nov, sta bi to moglo da bude? Cuo sam od nekih vozaca koji su vozili slicna kola da je moguce da nije dobro uzubljen. Verovatno cu posle ovih praznika kola odvesti u autoservis kod mehanicara koji mu je radio lanac i sve ostalo da on ustanovi kvar. Ovih dana imam par daljih voznji i to me jako nervira, ne volim ta skripanja na automobilu pa bih to da resim sto pre.

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sasa32

 

To zviždanje između 1.000-2.000 obrtaja i kada krećeš iz mesta je najverovatnije turbina. Ako više obratiš pažnju na drugim autima, na dosta dizela ćeš čuti (u različitoj meri) isti zvuk. Nije to ''normalan'' zvuk, ali ne znači i da odmah treba da remontuješ turbo. Sve zavisi koliko ti se čuje, kako auto ide (kažeš da te iznenadio koliko dobro ide). Prati potrošnju ulja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/30/2019 at 7:06 PM, neshaoct said:

To zviždanje između 1.000-2.000 obrtaja i kada krećeš iz mesta je najverovatnije turbina.

@Sasa32

Slažem se, to zviždanje je najverovatnije povezano sa turbinom, a po nekim iskustvima koje sam čitao to može biti ventil pritiska, odnosno turbina stvara veći pritisak (samo pišem šta su drugi pisali kao svoja iskustva sa zviždanjem/šištanjem).

Auto se svakako vozi normalno bez problema i sa ovim zvukom. 

Meni lično je nedavno krenulo blago zviždanje koje ću pratiti i naravno proveriti kod majstora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem. Nadam se da je neko na forumu da da savet. Naime iz predela pk kaisa cuje se cviljenje kad se da gas, intenzitet se povecava sa obrtajima, oseca se smrad u kabini i ide dim iz tog predela. Da li smem da teram kuci ovako auto? Trenutno sam u kraju u kome ima mnogo beskucnika pa se plasim da ga ne rascerupaju do sutra? Ovako moze da se zapali predpostavljam.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je blokirao neki roler, lager pa sada trlja kajs o njega. Puci ce kajs brzo ako je do toga problem

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo da rizikujem, ostavio sam ga. Razmišljao sam kaiš da skinem pa tako da ga vozim al u tom slučaju ne bih imao vodenu pumpu. Zvaću sutra majstora da vidim kako da dodjem do njega. Hvala na odgovoru u svakom slučaju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...