Jump to content
FAS Goran
Ivan-Alfa147

Evo i mene ovde, posle Alfe... - Lancia Delta 1.6 MJet

Recommended Posts

Otkud ja ovde.....

Vozio sam jednu 147cu, dobrih 6godina. Nabudzio sam joj svasta nesto, projektore, hrom retrovizore, felne, multimediju, nema sta nema.....

I na kraju jedva registrovah auto, morali smo da slikamo tudja kola, zato sto sam imao folije od 5% na kolima, muka Bozilja.  I pita me radnik sa gradilista, dal bi prodao kola, kupio bi sinu auto. I ode auto....

Razmisljao sam se da ga prodam i prosle godine, stavio oglas, i odmah sutradan je dosao momak sa parama, ali ja nisam imao srca da prodam kola......

 

I resih da opet uzmem Italijana. Gledam 159ke, treba mi neka sa koznim sedistima(u njoj se jedino obara zadnja klupa, pa moze i nesto kabastije da se preveze), nema nista na trzistu za normalne pare.

Krenuh da gledam Fiat Bravo, ali razmisljam nesto je mali auto, kao moja 147ca, samo ima pet vrata.

Ako bih uzimao Brava, morao bih da bude  neki u Sport paketu, sa kozom, to mi se vec svidja.

I onda razmislim , pa dodaj jos malo para i kupi visu klasu, sa panoramom i vise mesta. Inace uzeo bih Djulijetu, da nekosta ko djavo, sa opremom, koju bih ja voleo.

I uzeh Lanciu Deltu 1,6mjet sa pravih 130 000km.

 

20190425_162835.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bice slika.......

Prvi utisci o autu. Utegnut, nista ne skripara, nepregledan pozadi, osecaj posle Alfe od 140ks je kao da vozim kombi......

U odnosu na Alfu imam utisak da je kvalitet materijala za klasu visi, sve nekako deluje doosta utegnutije......

Auto je dosta udoban, ne cuje se da nista sklopara, ali nije ALFA....Na putu nemam tu sigurnost da mogu u svakom trenutku da obidjem nekog, nego cini mi se da mora da se kalkulise, ne tera vozaca na neku zustru voznju.

Vise mi se cini kao auto za porodicu sa sitnom decom:)

 

Krenuo sam polako da budzim kola, stavljen lip napred, hrom ramovi tablice, sutra farbam kociona kljesta.......

Stavljam napred i nazad kameru za voznju, ambijentalno osvetljenje poda, multimediju i to je to.

Razmisljao sam se da ubacujem i osvetljenje kada se otvore vrata i u macije oko, ali je greota da skidam tapacire, koji od ugradnje nisu pipnuti.

20190426_142217.jpg

I moja stara ljubav, poslednja slika, pre iznenadne prodaje.....

 

Da si imala 5oro vrata i da nema ovih drkadzija sto gledaju stakla i da li su projektori u farovima fabricki nikad se ne bi rastali......

 

20190330_143702.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan auto.Za ocekivati da je dosta tromija od alfe 147 jos od one od 140ks.1.6 u delti je za ljude koji ne bi da jure.120ks za tu tezinu auta je malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepa delta, daj jos slika da vidimo i unutra...

i da, umalo da zaboravim. zapamti ovo sto ti je danijel55 napisao, on je ovde jedan od retkih vozaca sa ogromnim iskustvom u voznji...ako ti je on rekao da auto nije za jurnjavu sa 120ks, onda olabavi, nemoj da letis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, kada sam gledao da uzmem auto, znao sam da necu uzeti Djulijetu, zbog cene.

Znao sam da necu uzeti ni Brava, jer je malo jeftiniji od Delte, onaj koji se meni svidja.

Za ovaj novac sam mogao da uzmem i 2,0mjet sa 165ks. Taj auto je opet tromiji od moje bivse Alfe , ali moze lepo da potegne. Ali za njega ce registracija sledece godine biti 40000din, a zamena kvacila sa zamajcem oko 1000e.

Tvin turbo nisam ni gledao zbog odrzavanja......

 

I onda za iste pare uzeh ovaj 1,6mjet. Da vozim nesto brzo po krivinama, necu ,nemam znanje za to.

Ali ono sto me je kod moje Alfe odusevljavalo je to sto je uvek potezala, nikad nisam imao neko rizicno preticanje sa njom. Nema problema sa usisom,DPF-om, trosi po gradu leti 6,7 na otvorenom 4,1l. Nenadjebiv motor.

Znam da je ovo tezi auto, itd.....

 

U principu sam zadovoljan, da nije Lancija podcenjena kod nas, vise bi kostala, i onda je ja ne bi verovatno vozio.

Da mogu 10puta da biram izmedju nje i nekog Golfa 6 ili Opel Astre, svaki put bih izabrao Lanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast,odlican auto,na forumu sve vise i vise ima Delti,sto me raduje,jer si siguran sam vrhunski auto,a ovaj 1.6 je sasvim ok motor za voznju,dzaba i jaci motor kad su kod nas putevi ocajni,a i kazne sve strozije,a i vidis da sad kace kamere na svaku banderu

Share this post


Link to post
Share on other sites

delta po meni i mom iskustvu jede krivinu...kada sebi nadjes polozaj za sedenje ni u jednoj krivini nema velikod cimanja tela...sa 165 konja ulazi kao cigra u svaku krivinu...

sad sto se ti ce danijel55 i njegovog iskustva DUGOGODISNJEG, ja cu se povuci i voziti kao penzioner, 65km/h i izbegavacu Cacak jer tamo ljudi lete u kolima, svi se rodili sa dugogodisnjim iskustvom, tamo cim se rodis Cala kupi kola, odmah ti izvadi dozvolu i kad je Cala na bolovanju ti kao mali odmah ga  menjas za fapom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha.Znaci kolega delass laže?Nisam znao da je scania s fap :D Mada nisam ni znao da delta ide u krivine kao cigla. @dellas Znaci cika kole jede tvoga 525 po krivinama sa deltom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cika kole nije rekao da dellas laze...nego je cika kole izneo svoje misljenje, jer cika kole vozi DELTU... te seljacke fore, zovemo nekog u pomocu daj tati i mami...

da se ponovim: DA DELTA JEDE KRIVINE..

ne moze niko da sudi kada vozi neka kola godina i sedne u druga kola, udje u krivinu i kaze da je lose ili dobro...

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao coveka koji vozi auto koji jede krivine i probao je Deltu. Da kaze kako to jede delta krivine, tj da objasni kako ne jede.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

:police: :police: :police:

 

Ako neko nije upoznat, na Forumu postoji opcija ''ignore''. Ako ne želite da čitate nečije postove, stavite taj korisnički nalog na tu listu i sve super. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 je mene iznenadio da uopste nije mali i slab za ovu karoseriju, auto ide skroz OK.

A sto se krivina tice mozda nisam bio jasan, sve zavisi sa cim ga poredis, poredio sam ga sa serijom 3 jer je to bila tema... Treba ga uporediti direktno sa golfom 6 npr pa videti gde je, dugo nisam vozio sesticu ali po secanju mislim da se bolje snalazi u tom okruzenju. Delta ima dosta indirektan osecaj na volanu i nije namenjen za neko divljanje po krivinama vec vise za normalnu voznju, sto ne znaci da ne moze da se vozi i malo agresivnije kome odgovara, nije yugo jbg.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve si rekao, bravo... @dellas

e sad dodas na 120ks jos 45 gore ili dodas na 120ks jos 75ks gore ona delta tt...i zamisli ulazak u krivinu, kada ti sa tom snagom mozes da kalkulises, manipulises i ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto u crvenu boju?

Današnje Lancie me više asociraju na luksuz i udobnost a nikako na sport. 

Kada je već crvena dodaj trećinu bele i trećinu zelene i slagati će se odlično sa stikerom sa strane.

Mada ovo meni liči na temeljnu boju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva boja je temeljna, gde je slika sa felnom, to je finalna boja.

 

Crvena, prvo danas je Uskrs, drugo, u termo varijanti postoji ogranicen broj sprejova, srebrni, crni, crveni, plavi, zeleni.

Nemoguce je nijansiranje boje u kucnoj varijanti.

 

Tako da to je to, crvena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva termo varijanta, ja se pre nekoliko godiba zezao sa fluo zelenim sprejem, kao briga me, bez pripreme i icega, nestace za 7dana, kad ono stoji i dan danas, svi me zivi zezaju

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta leži sasvim ok, prosek neki, ništa posebno dobro ni posebno loše, malo je mekša i volan je operisan od osećaja pa na prvu loptu ne uliva poverenje u krivini, ali je stabilna i sposobna.

P.s. čestitam



Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

A pozadi? :)

Naravno i nazad.

Mada moram priznati da se pozadi, jako slabo vidi da je bilo sta farbano,posto su kljesta mala.

 

Gledao sam dosta Delti, imoram primetiti da je moja jedina koju sam video da ima ofarbana kljesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Ma kakva termo varijanta, ja se pre nekoliko godiba zezao sa fluo zelenim sprejem, kao briga me, bez pripreme i icega, nestace za 7dana, kad ono stoji i dan danas, svi me zivi zezaju emoji3.png

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Danas sam pola dana zagubio, zajebavajuci se sa farbanjem, skidanjem felni (srafove je neki idiot zategao kompresorom, pa sam ih polugom od 2,5m odsrafjivao), smirglanjem, itd......

Mucan posao, cucis pored auta i zezas se.......

 

Ako vec nesto radim, uradicu ga da budem siguran da valja.

 

Jeftinije mi je da kupim termo sprej od 1160din, nego da rizikujem sa sprejom od 400din, pa posle sve ponovo da radim.

 

Obican sprej drzi do temperature od 50-60stepeni, tako da ako misi imao vise serija ludackih kocenja leti, trebalo bi da drzi.

Edited by Ivan-Alfa147

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...