Jump to content
FAS Goran
milosss90

Fiat Grande Punto 1.3 MJet - lupanje u ritmu rada motora

Recommended Posts

Zeleo bih da pitam za savet, da li neko moze pomoci. Molim Vas pogledajte video. https://files.fm/f/x58yzh8e

 

Cuje mi se lupanje ispod haube, u ritmu sa radom motora, da li neko mozda ima ideju sta moze biti?

I najvaznije, da li je bezbedno da vozim do kraja praznika, posto sada ne radi niko od mehanicara?

U pitanju je Grande Punto 1.3 MultiJet 75ks, sve radi normalno, vuce lepo, ne primecujem nista cudno ispod haube, ne znam odakle dolazi zvuk...od juce se javio problem, vozio sam 30ak km, nije se menjalo nista.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno na odgovoru, i ja se nadam da je neka sitnica posto normalno radi.

 

Bas treba sutra na put idem, ali cu preskociti, pa ce u utorak kod mehanicara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/27/2019 at 2:46 PM, MS PK said:

Podloska na dizni ili neki dihtung na grani , sastavu auspuha. Tako deluje preko klipa

Svaka cast na dijagnostici,

reseno, podloska na dizni, 2komada zamenjano 2500din u Fiat servisu Goran...Hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu druze, zato i sluzi forum
Hvala i tebi sto si se javio i napisao u cemu je bio problem, posto se dosta njih ne udostoji to da uradi a neverovatno mnogo znaci nekome sutradan koji ie u istom problemu!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ste mi pomogli prosli put, sa dijagnostikom, moram da pitam opet :)

 

Ovaj put je problem menjac, 

Dakle, jako krci kada ubacujem u rikverc, recimo svaki treci put zapne, to mi je najveci problem...nekad krcne udje, nekada uopste ne moze iz prvog puta, nekada ima onaj jezivi zvuk testerisanja :)

desavalo mi se i da ponekad teze ubaci u prvu,ali to retko to je i normalno donekle... isto sam primetio da mi se desavalo iz 5 u 4 kada vratim oce da "udje" iz drgugog pokusaja, sto moze biti nezgodno za preticanje...

 

Uglavnom mi je problem samo taj rikverc, jer zna da zakrci ozbiljno ponekad...problem se javlja u poslednja 2 meseca, u servisu su mi rekli da je menjac ok

kvacilo je inace nisko, pa pokusavam da ga zabijem o pod pa onda, ili polako nezno, ili grubo, nista ne dobijam nijednom kombinacijom

 

ima li neko neku ideju sajla, korpa, ili ceo set kvacila menjam ili sta, svakako ce opet morati u servis... i da li mogu da napravim veliku stetu "silovanjem"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je ceo set za zamenu ako ti je vec toliko nisko kvacilo a svakako testerisanje nije dobro :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi moze li savet?

 

Desava mi se od skoro da kada mi je nezagrejan auto, cim predje 2000-2100 obrtaja zazvizdi...znate li sta to moze biti? cim se zagreje zvuk nestaje...

zato gledam da ga vozim uvek na sto nizim obrtajima dok se nezagreje...

da li to moze da ima veze sa turbinom? i kada se uopste ona pali na modelu Grande Punto 1.3 MultiJet 75ks? da li je to 1700 ili 2000obrtaja?

 

inace se dosta sporo po mom skromnom misljenju zagreje, ako nije autoput ili neki pravac, sacekam dobro da se skazaljka digne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina se ne pali niti se gasi, ona radi uvek, jos i na verglanju. Moze da se cuje ona, mozda je i neki lager na alternatoru, kompresoru, mozda se cuje samo kajs, svasta moze da bude. Rekao bih ti da to sto hitnije utvrdis sta je u pitanju
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/18/2019 at 4:22 PM, milosss90 said:

ljudi moze li savet?

 

Desava mi se od skoro da kada mi je nezagrejan auto, cim predje 2000-2100 obrtaja zazvizdi...znate li sta to moze biti? cim se zagreje zvuk nestaje...

zato gledam da ga vozim uvek na sto nizim obrtajima dok se nezagreje...

da li to moze da ima veze sa turbinom? i kada se uopste ona pali na modelu Grande Punto 1.3 MultiJet 75ks? da li je to 1700 ili 2000obrtaja?

 

inace se dosta sporo po mom skromnom misljenju zagreje, ako nije autoput ili neki pravac, sacekam dobro da se skazaljka digne...

Druže da li si rešio problem i ako možeš da podeliš iskustvo,pošto trenutno i ja imam takav problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima,

 

Da ne otvaram novu temu iskoristicu ovu koja mi deluje odgovarajuca za moj problem.

 

Naime, imam neko lupanje iz haube i to samo kada je auto ubacen u brzini i krece se. U pitanju je Fiat Punto 1.3 mjet 84ks, 2015. godiste, presao je 166.000 km.

 

Intenzitet lupanja (pravilnog) se povecava sa povecanjem broja obrtaja i isti je i kad je motor zagrejan i kada nije. Nevezano u kojoj je brzini, lupa. Po nekom mom osecaju najjace se cuje kada se vozi u 2. brzini pri nekih 30-40km/h.

 

Kada se auto izbaci iz brzine nema nikakvog lupanja, samo kada je ubacen u brzinu (bilo koju). Inace motor radi pravilno kada je na leru i ne cuje se nista (bilo da je u pokretu ili u mestu), pali bez problema, ne trese nista ni na leru ni u voznji, vuce bas lepo, normalna potrosnja goriva, nema potrosnje ulja.

 

Imate li pretpostavku sta bi moglo biti? Kontam da moze svasta da bude ali neko usmerenje bi bilo od koristi pre nego sto odem kod majstora. Da, nikakva lampica ne gori, nema nikakve greske.

 

Hvala unapred,

 

Pozdrav,

 

 

Edited by Gotlib

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...