Jump to content
FAS Goran
bogar

Fiat Grande Punto 1.4 8v - P0016 greška

Recommended Posts

Pre par meseci uzeo sam GP, nisam ga casno ni provozao kada se pojavila lampica... Vise puta sam vozio auto na dijagnostiku kod razlicitih majstora, prikazivala mi je prvo da senzor bregaste nije u redu, zamenio senzor bregaste, pride zamenio i senzor radilice, greska je opet prisutna. Posle zamene i pokusaja brisanja greske javlja se greska P0016, koja oznacava da radilica i bregasta nisu u dobrom odnosu, kao da je prezupcio, kako mi je majstor objasnio. Da dodam da motor tiho i mirno radi.

Problem je sto auto ne prima gas preko 2000 obrtaja i gubi snagu, uopste ne moze da povuce.

Juce pricao sa auto elektricarom rece mi da moze da bude do instalacija. Drugi autoelektricar mi kaze da mu se po simptomima cini da je u pitanju kompjuter otisao. Nazalost nigde dalje nisam oterao jer me je uhvatio praznik. Na netu sam nasao da su neki resili problem  zamenom "VVT actuator"-a, koji cak ne znam ni da prevedem, a nisam ni cuo da GP poseduje VVT. Koliko je to tacno, ne znam. Kod Gorana imam zakazano za par nedelja... Al jbg, strpljenje mi nije jaca strana....

 

Znaci, probleme koje imam su odustnost gasa preko 2000 obrtaja, gubitak snage i velika potrosnja (12-15l).

 

Da li je neko imao iskustva sa p0016 kodom? Svaka informacija bi mi znacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek ne, gde god sam zvao svi su pretrpani poslom ili spajaju dane za praznike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas provereno uzibljenje, sve na mestu... Sve mi se vise cini da je mozda komp u zbunu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Hvala, pregledao sam te teme vec, mada pregledacu ih opet mozda mi je nesto promaklo.

 

Danas sam opet bio kod majstora novog. Lik me uverava da nema sanse da je prezupcio a da tako tiho radi motor.  Drndao se oko njega dva sata, svasta nesto isproveravao i nista, greska opstaje. Cini mu se da je problem u instalaciji, i da je problem u brljavom kompu. Pre zamene kompa mi savetuje da odem kod nekoga da mi pregleda struju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim konacan rezultat...

 

Pre desetak dana resio sam problem, naravno kod Gorana. U pitanju je bilo zupcenje, odvezao u servis, ljudi zavrsili za dva sata,seo u auto i vozi. Auto dobio snagu, moze da povuce, potrosnja se smanjila sa 15 na 7.7.

Ako imate gresku P0016 najverovatnije je u pitanju zupcenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...