Jump to content
FAS Goran
DelPiero

Lancia Ypsilon 0.9 twinair

Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima FLCS kluba. Evo konacno moja zena i ja smo postali vlasnici jedne lepe gospodjice. Pa da je predstavim.

 

U pitanju je Ypsilonka 0.9 twinair, 2011 godiste, ljubicasta metalik. U pocetku sam bio malo sumnjicav sto se tice boje, ali kada smo je videli uzivo zaljubili smo se bukvalno. Posebno dolazi do izrazaja u suton ili ranim vecernjim satima. Ima sitnijih ogrebotina od gradske voznje, felne treba dobro da se ociste. Sto se tice enterijera, dugo nisam video tako ocuvan, praktično kao nov, sedista kao da nisu koriscena. I verovali ili ne, oseca se onaj novi miris i posle 8 god. Od opreme ima sve osim digitalne klime i panorame, takvi su bas retki. Auto je kupljen na placu, uvoz iz Austrija, prvi kupac. Cak sam i pronašao tog kupca, preko podataka sa racuna, i na fejsbuku, stvarno vozila zena u centru Beca, Austrijanka. :) Kilometraza je prava, ima garancija, i provereno je 114.000.

 

E sad, sto se tice motora i mehanike, prilikom kupovine smo odradili pregled pred prodaju, u Stojanovu, ja sam trazio jer je jedini ovlasceni servis u Novom Sadu, ali sam sacuvao izvestaj jer sam bas ovde na forumu dobio preporuke da ga sacuvam pa da vidimo ovde sta i kako, jer navedeni servis ume nekad da malo prosiri listu hehe. Uradio sam i pregled i ovde kod mene u jednom Fiat servisu, koji je na dobrom glasu i ljudi su prilicno zadovoljni uslugom. I otprilike isti su izvestaji, i sa dijagnostike i ovako. Na dijagnostici su pronadjene neke memorisane greske, senzora pozicije volana i ubrizgavanja na oba cilindra. U jednom su napisali i preporuku za veliki servis, lanac kao mogućnost, a u drugom jos set kvacila, druk lager, i mogucnost p.k kaisa, spaner i roleri. I kazu lanac se malo cuje, ali ne bi trebalo da je za zamenu, jer otprilike mu je vek 150-200 hiljada. I naravno mali servis, to sam i planirao da uradim svejedno. Malo je zeznuto sto servisna istorija nije kompletna, fale poslednje 2, 3 godine, tako da se sa te strane ne osecam potpuno sigurno.

 

Uglavnom zaključak u oba servisa da je motor dobar, lepo radi, menjac takodje, sto i nije bas cudno uzevsi u obzir kilometrazu. Kazu da nema potrebe menjati lanac jos, jer je bas skup poduhvat, a ne mogu sa sigurnoscu da tvrde da je za menjanje. Ja sam tek naknadno saznao da ti motori posle 100.000 i nisu bas pouzdani, tj. malo su komplikovaniji i traze punu paznju. Zaneo sam se podacima o maloj potrošnji, performansama i bas zbog tog lanca, velikog servisa. Samo se nadam da nije hidro razvod ostecen, jer su rekli i da se cuje nekakvo hucanje iz njega. Sve u svemu, planiram jos jednom da ga odvezem negde na pregled, ako imate neke preporuke, slobodno pisite, u smislu ko je kod nas najbolji poznavalac tih Multiair i twinair zujalica.

I da, koliko okvirno moze da izadje taj set kvacila i p.k kais sa pripadajucim delovima? Ide i par fotki, cisto da se pohvalim malo. :)

 

IMG_20190421_111231.jpgIMG_20190421_130353.jpgIMG-c22fc4f472e9ef292c2c317c28f9dabc-V.jpg

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg, znam da su lose, za sad imam samo te.. Ova treca je sa zeninog P20pro. Vidi se razlika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se, rekao bih da nije ovo krilo bas u liniji sa branikom a i vidi se da je malo zagrebana tu, tako da je verovatno od tog cukanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, znam da je prednji branik farban,a za krilo to desno ne bih nikad izvalio,meni izgleda normalno, hm nema nikakva ogrebotina tu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno daj više fotki...pa da stvarno vidimo to što se Mića zeza... :cool::D 

 

3 hours ago, DelPiero said:

...koliko okvirno moze da izadje taj set kvacila...

Set kvačila oko 100 evra koliko vidim:

 

Screenshot_11.jpg

 

Možeš sam pogledati za ostale stvari na njihovom online katalogu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68872-online-katalog-euroauto/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, zvao sam ih, proverio je, kazu nemaju nista za ovaj model. Nema veze, nacicu negde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican izbor,ovaj auto zaista je lep,al slikaj tvoj kako treba,vidis da Mića nevidi ni belu macku

a najbolje da dovezes auto kod Gorana na Altinu da oni pregledaju ceo auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update. :)Ljubica je malo obilazila primorje,skoro 2000 km,junacki izdrzala.Ovaj Twinair motor je cudo,u pocetku sam bio skeptican ali nakon ovog malo duzeg puta sam bas zadovoljan.I naravno,malo je i pozirala..

 

20210814_132126.jpg 20210822_154017.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubica opet u Istri ovo leto, i malo do Like kod drugara. U Istri sam ih video fazon 15-ak komada, i sve italijanske table. Skoro sve nove Hybrid. I slucajnost, kad smo dosli , sutradan pored nas u smestaju parkirana jedna pored. :)

20220816_203223.jpg

20220816_200855.jpg

20220816_195248.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, DelPiero said:

U Istri sam ih video fazon 15-ak komada, i sve italijanske table

Jedina prezivela Lancia, a i pravi se iskljucivo za trziste Italije.

Prodaja se zadnjih godina vrtela, cini mi se, na cirka 50.000 jedinica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...