Jump to content
FAS Goran
Dzidza_Bidza

Fiat Grande Punto 1.4 - potrošnja u prvoj i drugoj brzini?

Recommended Posts

Opet ja :S

Da li bi vlasnici GP 1.4 bili ljubazni da mi napisu sta im ispisuje racunar vezano za potrosnju prilikom hladnog starta u prvoj i drugoj brzini?

Ujutro kada krecem na prvoj brzini mi pise 25l, druga oko 20l, posle trece potrosnja opada i stabilizuje se. Skoro sam radio veliki servis i sad ne znam da li se tripujem ili je pre servisa pisala manja potrosnja u tim brzinama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je to, tako ponekad meni na Bravu pokazuje bord cak i kada je blago zagrejan (uvek sacekam par min pa idem). To nije merodavno toliko, primera radi, kreni 1. i/ili 2. brzinom i zadrzi na nekom broju obrtaja pa ces da vidis kako ta cifra opada. Te cifre su po meni nerealne a isto se javlja i kada obilazis u 3-4.toj (skace potrosnja).

Sa druge strane, optimalna potrosnja goriva je kada motor dostigne optimalnu radnu temperaturu (bar moje misljenje, masinci i bolje upuceni sigurno znaju detaljnije) te sve ispod toga je visa potrosnja, posebno kada je motor hladan, makar bilo i 40C napolju i bio direktno izlozen Suncu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je trenutna, znaci ako bi vozio tako jos 100km auto bi ti potrosio 20 litara, a ni to nije tacno. Tu trenutnu koristi na otvorenom jer je tad toliko koliko tacna.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Pluto said:
To je trenutna, znaci ako bi vozio tako jos 100km auto bi ti potrosio 20 litara, a ni to nije tacno. Tu trenutnu koristi na otvorenom jer je tad toliko koliko tacna.

Pa moguce dok ne bi postigao radnu temperaturu, ipak clan pita dok je auto hladan i krece u voznju, onda bi verovatno opala.

Za voznju u gradu i kreni stani sistem ubija i potrosnju i sve ostalo. Nekako mislim da ljudi vise tu kidaju zivce nego sto misle o potrosnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, ISV_01 said:
Pa moguce dok ne bi postigao radnu temperaturu, ipak clan pita dok je auto hladan i krece u voznju, onda bi verovatno opala.

Za voznju u gradu i kreni stani sistem ubija i potrosnju i sve ostalo. Nekako mislim da ljudi vise tu kidaju zivce nego sto misle o potrosnji...

To da, ali kad sednes u autobus ovde u BG, cekao bi sa osmehom u guzvi koliko god treba Autobusa je duplo manje i prepuni su na svakoj stanici

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Dzidza_Bidza said:
Hvala, svima na javljanju. Onda je verovatno sve ok. Praticu prosecnu potrosnju, pa cemo videti. Verovatno sam se ja onda istripovao.

Prosecna je glavni parametar, ali imaj u vidu da bord laze. Cep-cep je najbolji pokazatelj (najmerodavniji, premda i ako sipas krsh od goriva ni to nije merodavno :/ )


@Pluto
Sve znam kolega, zivim u BG takodje. Mislim da je u poslednje vreme isplativije uzeti elektrotrotinet/elektrobickl (ali mtb) ili dobre patike (ko voli pesacenje ili brzo hodanje) jer kad krene jace leto tek ce onda krenuti da kuvaju ovi sporeti od autobusa i da se kvare te javni prevoz i kvalitet zivota gubi svaki smisao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzidza_Bidza

 

Potroši on tada i više, ali ne može da ispiše na kompu više od 25 litara trenutne potrošnje... :D 

Kao što su ti reki ljudi, trenutnu nemaš šta da gledaš (osim npr. na otvorenom putu kada konstantno ideš npr. 120, pa hoćeš da vidiš koliko ćeš potrošiti u sledećih par stotina km održavajući tu brzinu ili sl.), već gledaš prosečnu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono jes'... :D kad to pogleda npr. provaliće da na tempomatu pri istoj brzini potroši još malo više, pa može i za to da se iznervira... :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas bio na pumpi, ne znam ni koliko litara sam sipao, znam jedino da je bilo 2500din :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...