Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav imam par pitanja u vezi punta skoro sam ga kupio.

 

1. Da li mogu neki meksi amortizeri nazad, dosta je tvrd, mislim da je bio Van?

2. Da li moze instrument tabla od novog tipa sa temp motora i obrtomerom?

3. Da li bi trebao da proverim dizne cini mi se da je jedna malo bucnija i gde to da uradim?

4. Svremena na vreme izgubim servo i upali mi se lampica za volan (svetli ponekad i ona za grejace)

5. Prednja svetla su dosta losa, sta tu raditi? 

 

30up7j6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi su loši i tačka. Ksenon

Ne radi ti volan jer je otišao senzor pozicije volana.Ima posebna tema

Imaš i mekše amorte od tih od vana, obične od "civilne verzije" plus svaki od aftermarket proizvođača ima svoj setap

Ne može nova tabla nije isti board

Obavezno proveri dizne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Km sat mozes da stavis drugi od istog modela, mk2a , onu sa obrtajima i temperaturom motora. Samo je ubacis i dijagnostikom odradis proxy-uparivanje sa tvojim autom. Kolega je verovatno mislio na km sat od novije verzije punta, mk2b. Mogao bi cak i taj, radili su ljudi ali ima komplikacija.
Farovi su ti losi iznutra i tu nema neke specihalne pomoci. Dobio bi sa xenonima malo sigurno ali bez zamene fara nije to to.
Servo, kao sto rece kolega iznad. Prijavice dijagnostika sta je.
Lampica grejaca - verovatno ne radi neki grejac, i to ces procitati dijagnostikom.
Amortizere ako su dobri, ne diraj. Mislim da nije tolika razlika uopste a bacas pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Ne napisah koje je godiste, 2002. JTD 63KW.

 

20606qh.jpg1znc136.jpg

 

 

Uzeo sam jedan far za probu al kad sam video koliko posla ima ostavio sam za drugi put

 

71tq3a.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2019 at 11:15 PM, Desmo said:

Da li mogu neki meksi amortizeri nazad, dosta je tvrd, mislim da je bio Van?

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44305-fiat-punto-mk2-opruge-od-putničkog-na-van-verziju-i-obrnuto/

 

On 4/22/2019 at 11:15 PM, Desmo said:

Da li moze instrument tabla od novog tipa sa temp motora i obrtomerom?

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38298-punto-mk2-promena-kontrolne-table/

 

On 4/22/2019 at 11:15 PM, Desmo said:

Da li bi trebao da proverim dizne cini mi se da je jedna malo bucnija i gde to da uradim?

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46247-provera-stanja-motora-ispitivanje-karika-stanje-dizni/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44077-čišćenje-dizni-kod-dizni-kvalitet-dizni/

 

On 4/22/2019 at 11:15 PM, Desmo said:

Svremena na vreme izgubim servo i upali mi se lampica za volan (svetli ponekad i ona za grejace)

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36151-fiat-punto-mk2-city-servo-senzor-pozicije-volana/

 

On 4/22/2019 at 11:15 PM, Desmo said:

Prednja svetla su dosta losa, sta tu raditi? 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47103-fiat-punto-mk2a-slaba-oborena-svetla-problem-sa-svetlima/

 

Tema na kojoj smo ne služi da u njoj pitaš sve što te zanima (jer bi onda svako tako pitao, pa bi jedno 1.000 puta do sada pisali iste stvari svakom pojedinačno), već služi da u njoj predstaviš auto. Ne pravimo ''kupusare'' od tema.

 

Za sva tehnička pitanja koje si imao, kao što vidiš, već postoje posebne teme, jer na Forumu ove veličine šanse nema da niko nikada pre tebe nije pitao baš te iste stvari koje te zanimaju. 

E, sad...tebe ovo sve smara dok čitaš, ali šta da ti radim :D i tebi je bolje jer umesto da ubuduće čekaš pola dana, dan ili ko zna koliko na odgovor koji te zanima, lakše je i brže da potražiš odgovor koji već stoji na Forumu.

Kucaš na Google ''site:fiat-lancia.org.rs'' kako bi prvo Google znao da treba da pretraži samo ovaj Forum, i onda u nastavku kucaš ono što te zanima, npr. ''site:fiat-lancia.org.rs provera dizni''.

 

Nema nikakvih problema naravno da se ovako pripomogne (daju linkovi) u prvom periodu, ili spoji tema ili šta god, videćeš već... :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Hvala

 

Nazalost nisam mnogo radio oko auta zbog nedostatka vremena. Jedino sam uspeo da odvezem auto kod majstora da promeni far. 

Stari akumulator je ispustio dusu na prvom minusu (vec par godina lose radi). Ubacio sam malo veci i jaci:

 

rew40.jpg

 

Resicu ovaj nosac, i mene nervira sto je ovako.

Dve gume 175 65 14:

 

rew41.jpg

 

Znam da za jtd ide 185 ali ove felne koje su na njemu su 5.5 inca pa mi se cini da bi guma bila presiroka za to.

Kupicu neke felne za letnje gume pa ako imate neki predlog koje, bio bi vam zahvalan. 14 - 185 6j alu \ celik
Inace sa autom sam prezadovoljan, malo trosi, lepo ide, ne kvari se.

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu gumicu za antenu na krovu da kupim?

 

File_000_(5).thumb.jpeg.09892f36f64cba50f84acad2a9ebeee3.jpeg

 

 

Kupio sam novu antenu u radnji ali kvalitet je jako los, bolje da sam zvaku zalepio na krov..

1423128553_File_000(6).thumb.jpeg.795f600b3ef196fd597827d32c0aba79.jpeg

Mozda sam trebao da nadjem malo kvalitetniju antenu, ova je bila 850 dinara 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...