Jump to content
FAS Goran
banjo1990

BMW 320d F31(pijaca)

Recommended Posts

Iz tog razloga ja idem verovatno na B8, iako je BMW dosta bolji i ima vise mesta, moderniji je i bolje se vozi. Ali...audi u boljoj opremi kosta manje u startu (doduse i stariji je), manje kostaju ti neki preventivni servisi i generalno odrzavanje tako da se meni licno vise uklapa, a da su finansije dozvolile tu razliku bih doplatio za BMW jer mislim da bas toliko vise i vredi.
Moj drug ima f10 2012 i a6 2014, kaze da je f10 tisi, bolje se vozi i manje trosi ali je a6 daleko jeftiniji za odrzavanje i daleko pouzdaniji.Sam kaze da je taj lanac platio ozbiljno puno love ali mu je doslo na isto ker je imao neku zajebanciju sa muktitronik menjacom od blizu 1200 eur. Sve zavisi od afiniteta.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako iole bolji majstor preporučuju kad se menja lanac da se vadi motor.I kad moze bez vađenja motora.Sad bmw jeste skuplji za odrzavanje ,ali taj osecaj u voznji je nenadmasiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Svakako iole bolji majstor preporučuju kad se menja lanac da se vadi motor.I kad moze bez vađenja motora.Sad bmw jeste skuplji za odrzavanje ,ali taj osecaj u voznji je nenadmasiv.
Jebes taj osecaj nenadjebivosti kada moze da ti izbije brdo para iz dzepa...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je jedino da imaj jedno 200000 dinara platu pa onda mozes kao nesto il ko ima firmu pa ima dobar profit,al generalno u srbiji to je sve natezanje

to je kao kad imas mladju i bolju zensku,e ta onda vise trosi i trazi:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zunto said:

Jebes taj osecaj nenadjebivosti kada moze da ti izbije brdo para iz dzepa...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 

Kao i svaki auto.Kad bi to gledali, svi bi vozili punta 1.2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

premium klasa je premium klasa, take i cene...

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno na drugom forumu covek sa X5 40 d na 65 hiljada morao da menja lanac. Auto je nov kupljen. Nisu oni nista to resili tako da ne zavaravajte se . Napravljeno je to sve namerno zbog cene delova i kasnije zarade, ciganija..Ostaje da se vidi ta B serija motora da li je bolja..

Samo dobra kontrola i budite spremni na takav trosak i nema problema. Ja bih svakako uvek pre kupio trojku nego A4 ili peticu pre A6. Vozim cesto onu trojku sa slike, a imam priliku i da cesto vozim C klasu 2013 godiste i po meni bmw je u toj klasi br.1

Ko moze da podnese troskove koje nosi sa sobom treba da ga vozi posto malo koji auto u klasi pruza takav osecaj u voznji..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da bi trebao kolega [mention=11579]vagenovac[/mention] da se oglasi povodom ove peripetije.
Druze koje iskustvo?Kupujes polovan auto.Igra sreca,to je.
Objasni ti nama ovde kako se to kupuje polovbjak?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci Mislim da servis može i manje da košta, ali ja sam uzimao Mann-ove filtere i sipao BMW-ovo ulje. 

Inače, tamo preko ga menjaju na 30 hiljada, što ja svakako neću praktikovati, ali ruku na srce filter vazduha je bio potpuno čist, kao što i u filteru goriva nisam našao ni trunku neke strane čestice. 

Litar ulja je oko 1600 dinara. Kod nas je ovde među najskupljim, ali u poređenju sa cenama u EU je jeftino.

Naravno, večito pitanje je da li je to ulje stvarno taj kvalitet, ali to Bog sami zna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, filteri treba da budu u prihvatljivom kvalitetu a sto se ulja tice, placas znacku a sta je unutra niko pojma nema. Dva su misljenja ili kupujes ulje sa pumpi, najsigurnije da je original ili na ambalazi da pise uemlja proizvodnje a ne made in eu. Svako krsteno ukje ce sigurno raditi posao 10000 km.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resenje je da dignes ruke jer nista ne postignes sem da te boli glava :D Ako imas nekog od preko da ti posalje i onda si kao miran... koje bese to u stvari ulje u Bmw ambalazi? Mobil?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, BMW preporučuje Castrol, tako da pretpostavljam je u on u pitanju.

Po radnjama je teže naći da imaju na stanju Castrol koji ispunjava ACEA C3 i LL04 standard.

Obično svi drže onaj neki ''obični'' Edge na kom nisam našao LL04 odnosno taj BMW-ov standard. Ovo ulje koje sipam se zove Twin Power Turbo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i prvo čestitam .

Što se tice lanca ako ćeš preći 100k sa autom a sad ima 200k zamena ti ne gine, a bolje da ga zamenis što pre i da si miran nego da imaš potencijalni problem i da ga zamenis za sledećeg vlasnika.

Po rečima šefa servisa u BMW te n47 lance ubija Long life servis i pun gas na hladnom motoru, tako da stil vožnje i održavanja može mnogo da utiče na životni vek lanca jer je osetljiv.

B47 je kažu najbolji.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na motor kao celinu, troši mnogo manje ide mnogo bolje, bez nekih izraženih mana.

Nije neuništiv al nije ni m.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme ce pokazati, mislim da je rano jos uvek ali daj boze da je tako. Svi su se okrenuli takvom nacinu pravljenja automobila, ne samo bmw, da te jednostavno teraju da razmisljas o kupovini i voznji samo dok je u garanciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavna se na zapadu voze auti samo u garantnog roku u većem delu populacije,a sa novim eco zakonima će dručije biti još i teže

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo apdejtujem temu sa nekim informacijama. 

Početkom maja meseca sam napravio jedan krug Beograd-Verona-Milano uz usputno svraćanje do nekih lokaliteta. 

Prešao sam oko 2300km, nas četvoro u kolima i pun gepek do krova. Potrošnja po bordu je bila 5,1 l/100 km. U stvarnosti je malkice više, ali beznačajno. 

Vozio sam raznovrsno, kroz Hrvatsku konstantno 160km/h, a kasnije kroz Sloveniju i Italiju retko preko 140 km/h jer sam bio uslovljen stanjem saobraćaja.

U povratku sam retko spuštao ispod 140km/h, jer su uslovi dozvoljavali.

Bilo je malo i gradske vožnje, i vožnje kroz lokalna mesta. 

U svakom slučaju, potrošnjom sam prezadovoljan, i pomalo u neverici da tako malo troši. 

bmw_verona.thumb.jpg.67fed3626219dac16cf8bcae784c8c5f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...