Jump to content
FAS Goran
banjo1990

BMW 320d F31(pijaca)

Recommended Posts

Iako je već prošlo neko vreme, nikako ne stižem da predstavim vozilo koje će mi biti saputnik u narednom periodu. 

Kao što stoji u naslovu u pitanju je BMW 320d 2013. godina sa trenutno 199000km. U pitanju je karavan verzija sa motorom od 120kw. 

Još uvek ne mogu da se naviknem kada izgovaram ili pišem ovu popriličnu kilometražu s obzirom da sam uzeo auto koji planiram da vozim neki značajniji period, ali činjenica je da su se danas stvari promenile i da je naći auto sa manjom kilometražom za neki razuman novac prava premija. 

 

Napisaću par rečenica o tome zašto baš BMW? 

Izuzeću činjenicu da sam do prvog svog iskustva sa Alfa Romeom još kao dete obožavao BMW-ove modele i ono što su predstavljali za same vozače a i celu autoindustriju.

Naravno, posle prvog iskustva sa jednom Alfom, iako sam bio klinac, srce mi je potpuno otišlo na tu stranu, i od tada to je za mene brend No.1 i uvek će mi Alfa biti cilj. Onaj osećaj kada sam dobio 147 ne mogu da opišem, i to mi je definitivno jedan od najsrećnijih dana u životu.

Nego, nikako da pređem na stvar. Kada je došlo vreme da se razmišlja o nekom ''novom'' automobilu, neki realan domet je bio da se zadržim u C segmentu. Giulietta se tu nametala kao izbor koji će zadovoljiti sve moje kriterijume, ali me je BMW serija 1 veoma zainteresovala zbog samog osećaja vožnje, položaja sedenja, zadnjeg pogona, veoma šarmantnog izgleda.

Možda se neko ne slaže, ali Alfa i BMW u mnogim segmentima dele istu filozofiju. Ono što me je za trenutak vuklo na BMW-a je jedino zadnji pogon, što mi je bila ogromna želja. 

Brzo sam odustao od te ideje kada sam shvatio da je Serija 1 bezobrazno preskupa, pa sam svoju odluku definitivno prebacio na Giuliettu.

Nekoliko meseci sam tražio Giuliettu 2.0mjtd, i toliko sam se toga nagledao, od raznih krševa, vraćanja kilometraža, diskutabilnog porekla i da ne nabrajam dalje, da sam u toj čitavoj priči usput shvatio da za cenu dobre Giuliette gotovo može da se izme BMW serija 3 karavan. U tom trenutku mi pomisao na D segment nije zvučao loše, i odlučio sam da pogledam par komada, iako karavane nikada nisam voleo.

Ne znam zašto, ali uživo mi karavan nije bio ni najmanje odbojan, naprotiv, zbog mnogih detalja mi se jako dopao. Tako je pala odluka, i vrlo brzo sam realizovao kupovinu ovog pijačara :lol:.

 

Kilometraža je proverena i prava. Vozilo poseduje kompletnu istoriju. Da je u vrhunskom stanju, nije, ali neke stavke će se sređivati jedna po jedna.

Koji je paket opreme, nemam pojma. Uglavnom oprema je porpilično suva, i ima tu dosta kontradiktornosti kod Nemaca.

Tako da recimo, poseduje parking senzore i napred i pozadi, a ne poseduje automatsku klimu:lol:. Ima fabričku navigaciju i kožna sedišta, ali i obične farove sa halogenim sijalicama :wacko: . 

Tu su senzori za svetla, brisače, tempomat.... Da ne navodim ostale manje više standardne stvarčice.

Felne su 16'' što na njemu izgleda kao minijatura s obzirom da je dimenzija 205/60. U perspektivi mi je cilj da stavim 18'', ali polako, ima i bitnijih stvari u ovom trenutku. 

 

Pošto je post ionako predugačak, postaviću par sličica koje sam onako usput napravio, a ostale detalje ću u narednim postovima.

 

 IMG_20190210_165645.thumb.jpg.1ef3cb55e0a5839c295f3e31fce20fa8.jpg IMG_20190210_173210.thumb.jpg.956c3cf8d1fb635bca09549a8caa2fba.jpg    5cbad5c09ed9d_IMG_20190303_152907(1).thumb.jpg.ea85d6bbb21dd23083334dd1626d5465.jpg 5cbad5c2237a4_IMG_20190303_153105(1).thumb.jpg.24a59e431ef0bb932aacaf4101507fb6.jpg5cbad5c2c3488_IMG_20190303_154013(1).thumb.jpg.f51b3d2684b42d39cc8ad9f1df8b5186.jpg5cbad5c3b2a61_IMG_20190303_171015(1).thumb.jpg.80a8bbfa03f3c92445128b92ea1d521d.jpgIMG_20190303_171027.thumb.jpg.10fc0003078c4795fed55e7597f31e58.jpg

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra mi je ta boja! I što je karavan!
Vozio ga u zdravlju i navozai se.
Imam ja jednoga u komšiluku, 316i M oprema, limuzina, potpuno te razumem u izboru!

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u familiji F30 320d Sport auto je avion. Svaka cast na izboru da te sluzi dobro .

 

Sto se tice felni 18 obavezno, ovaj je na 19 i nije strasno uopste sto se tice udobnosti..

 

0-02-05-ea40238f3ce5dc17091ad95fac84d2b6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve je boje i ovaj kod mene u komšiluku... Pre neki dan dao 1800 jura za felne

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Best buy u klasi, kad uzmes u obzir cenu i sta nudi naravno u nekom osnovnijem paketu, m paketi led farovi i sl drasticno uticu na cenu. Da se lepi navozas , uzivaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim željama i nadam se da ću se navozati, ali sa druge strane se nadam da ga neću predugo zadržavati u vlasništvu kao što još uvek posedujem Alfu toliko godina.

Da odgovorim na neka pitanja. Auto je zaista udoban na ovim balonima, a vozio sam i jednog sa 18'' i nije strašno što se udobnosti tiče. 

Neću reći koliko sam ga platio, ali ću reći da ukupna cifra ide preko 11 hiljada da bi auto bio siguran za vožnju. Računam da će me izaći i blizu 12 dok sve složim onako kako treba.

 

Što se tiče vožnje, u autu se sedi pravo BMW-ovski, nisko sa dugim hodovima podešavanja volana, tako da se može naći pravi sportski položaj. 

Auto se ponaša drastično drugačije u zavisnosti od načina vožnje i režima u kom se nalazi, pa tako u eco pro modu ponašanje je jako pasivno i beživotno, gotovo da ništa ne sugeriše da se vozi automobil koji je sposoban za mnogo dinamičniju vožnju. Nasuprot toga u ostalim modovima, i sa agresivnijim stilom vožnje auto potpuno promeni svoju ćud i postaje pravi BMW.

Upravljanje je tipično za BMW, podupravljanje gotovo da ne postoji, dok zadnji kraj ume da se baci(delom i zbog loših zadnjih guma), ali sve u svemu kao da traži zavoje i neke lepe planinske deonice.

 

Za sada, od ulaganja sam uradio zamenu ulja i filtera, iako mu još nije bilo vreme za to, ali želim da sam miran po tom pitanju.

Ulje i filteri izlaze nešto preko 20 hiljada dinara, ako nekoga zanima, što je poprilično mnogo u odnosu na ono što sam do sada navikao.

Servis sam uradio sam, i nemerljive su prednosti takvog zahvata, jer ni jedan servis ili majstor neće posvetiti vremena i pažnje da se neke stvari očiste, nameste kako treba, utegnu, kao što će vlasnik sam sebi. Ono što imam u perspektivi je zamena lanca motora, što je zahvat od nekih 100 hiljada dinara, ali ako se mora, mora se. 

 

bmw.thumb.jpg.10f87b3d7050c4929f5118bf73004e94.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametno za lanac, rodjak isto hoce da ga menja . Njegov je sad na nekh 140 hilajda po savetima njegovog majstora do 200 hiljada treba da ga zameni ako zeli mirno da spava..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ali kazu da je kod ovog motora “poboljsan” i ne puca bez najave kao na N47 pre 2012 i da bmw ne propisuje tacnu km za zamenu vec kad pocne da se cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican.Takodje i ja sam cuo ne treba dirati lanac dok ne pocne da se cuje.Elem kad se menja lanac,mnogi preporucuju da se vadi motor napolju,dok neki ne.Sta je po vama ispravno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dellas said:

Jeste ali kazu da je kod ovog motora “poboljsan” i ne puca bez najave kao na N47 pre 2012 i da bmw ne propisuje tacnu km za zamenu vec kad pocne da se cuje.

Puca itekako. Dosta primera ima da je menjan na F10 i F30 nije se cuo ali se zato istegao poprilicno i samo je pitanje kada bi zveknuo..Sramota kako su to uradili, kvalitet lanca i pratecih elemenata ravan nuli. Ne znam da li ste videli nekada taj lanac skoro kao od bicikla da je ..

Ovaj novi sto ide u restajling ima oznaku b47 e za njega kazu da su otklonjeni problemi. E sad to su govorili i za taj od 2012 pa sipak..

Inace ovaj crveni je kod rodje od 90 hiljada km i vozi ga bas muski. Dosta dugih tura Bijeljina -Nemacka i za sada jedini kvar je riknjavanje vodene pumpe. Dobar auto bas, uzivanje za voziti ..

Edited by Boris90

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zdravlje da se navozas i za bolji da promenis. Sto se paktea tice bmw nema striktne opcionale. I jos nesto, zaboravi na svalerku...bmw je to.
Meni licno ta serija 3 u karavanu besan auto.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Boris90 said:

Puca itekako. Dosta primera ima da je menjan na F10 i F30 nije se cuo ali se zato istegao poprilicno i samo je pitanje kada bi zveknuo..Sramota kako su to uradili, kvalitet lanca i pratecih elemenata ravan nuli. Ne znam da li ste videli nekada taj lanac skoro kao od bicikla da je ..

Ovaj novi sto ide u restajling ima oznaku b47 e za njega kazu da su otklonjeni problemi. E sad to su govorili i za taj od 2012 pa sipak..

Inace ovaj crveni je kod rodje od 90 hiljada km i vozi ga bas muski. Dosta dugih tura Bijeljina -Nemacka i za sada jedini kvar je riknjavanje vodene pumpe. Dobar auto bas, uzivanje za voziti ..

Za f10 znam, ali nisam cuo za neki f30 da je pukao, ali jesam da je menjan. Navodno su poboljsani kod N47xxT motora, znaci ta T oznaka je bitna. Dosta sam istrazivao oko toga jer se i sam lomim izmedju f30 i a4 b8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno je poboljšana priča kod F30, ali bilo je slučajeva da zvekne, retko, ali ipak da. I ja sam dugo istraživao, i uvek sam nailazio na podeljena mišljenja. 

Kada sam zvao Deltu, pitali su me zašto ga menjam? Kažu da može da im se ostavi  auto, i da košta nekih 2-3 hiljade da oni provere stanje lanca i kažu da li je za zamenu ili ne.

Oni su mi takođe rekli da ih ima sa 300 hiljada na kojima nije zamenjen lanac. Inače kod njih je zamena 140 hiljada dinara. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Definitivno je poboljšana priča kod F30, ali bilo je slučajeva da zvekne, retko, ali ipak da. I ja sam dugo istraživao, i uvek sam nailazio na podeljena mišljenja. 
Kada sam zvao Deltu, pitali su me zašto ga menjam? Kažu da može da im se ostavi  auto, i da košta nekih 2-3 hiljade da oni provere stanje lanca i kažu da li je za zamenu ili ne.
Oni su mi takođe rekli da ih ima sa 300 hiljada na kojima nije zamenjen lanac. Inače kod njih je zamena 140 hiljada dinara. 
 
 
 
Jbt...bmw je ranije imao jednu seriju mitora sa problematicnim lancem, zamenis i teras a sada maltene svaka serija. Otisao kvalitet u tri lepe a cene nebu pod oblake. Iz tih razloga mislim da premium vise u moju garzu nece

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi video te lance, sto kolega iznad rece na f30 skoro kao na biciklu, bilo bi ti sve jasno, prosto mi nije jasno sto nije stavljen kais cao.
Banjo, srecna kupovina i da te dobro sluzi, i obavezno makar proveri lanac ako moze.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Definitivno je poboljšana priča kod F30, ali bilo je slučajeva da zvekne, retko, ali ipak da. I ja sam dugo istraživao, i uvek sam nailazio na podeljena mišljenja. 
Kada sam zvao Deltu, pitali su me zašto ga menjam? Kažu da može da im se ostavi  auto, i da košta nekih 2-3 hiljade da oni provere stanje lanca i kažu da li je za zamenu ili ne.
Oni su mi takođe rekli da ih ima sa 300 hiljada na kojima nije zamenjen lanac. Inače kod njih je zamena 140 hiljada dinara. 
 
 
 
cekaj zamena lanca 1200 eur?? pa koja je vrednost auta 50 000 eur ? hmmm...jbt kao da je zlatni lanac

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravili su pizdariju sa tim lancem, naročito jer je stavljen sa zadnje strane motora pa mu je nemoguće prići. 

Sam set ne košta toliko, ali deru za ruke dosta jer se vadi ceo motor da bi se zamenio. Mada neki ga menjaju tako što skinu menjač pa ga nekim akrobacijama zavuku sa zadnje strane... 

Share this post


Link to post
Share on other sites




Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, banjo1990 said:

Napravili su pizdariju sa tim lancem, naročito jer je stavljen sa zadnje strane motora pa mu je nemoguće prići. 

Sam set ne košta toliko, ali deru za ruke dosta jer se vadi ceo motor da bi se zamenio. Mada neki ga menjaju tako što skinu menjač pa ga nekim akrobacijama zavuku sa zadnje strane... 

Iz tog razloga ja idem verovatno na B8, iako je BMW dosta bolji i ima vise mesta, moderniji je i bolje se vozi. Ali...audi u boljoj opremi kosta manje u startu (doduse i stariji je), manje kostaju ti neki preventivni servisi i generalno odrzavanje tako da se meni licno vise uklapa, a da su finansije dozvolile tu razliku bih doplatio za BMW jer mislim da bas toliko vise i vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast,odlican je BMW,sa srecom ga vozio,al bas mnogo kosta zamena ulja i filtera,a i eto zamena lanca da toliko kosta,bas ga preterase

al siguran sam ko god provozao bilo koji BMW,odmah se zaljubi u ovu marku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...