Jump to content
FAS Goran
Zorann53

Fiat 500L Cross - daljinsko otključavanje ne radi posle više dana stajanja

Recommended Posts

500L CROSS 2018

 

Ako mi auto stoji 4-5 dana, ako ga ne vozim, ne mogu ga otkljucati daljinski pritiskajuci taster na kljucu. 

Moram da stavim kljuc u bravu na vratima i otkljucam. Posle toga sve radi O.K. dok ga opet ne ostavim par dana da stoji.

Da li je ovo kvar?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zorann53

 

Prvi put čujem za takvu situaciju....ae da je auto star, ili da je star/slab akumulator u njemu, pa da se pomisli da je problem sa baterijom u ključu, ili samim akumulatorom (mada bi onda morao imati problem i sa samim verglanjem kasnije)...

Neće tada nikako preko daljinske komande, ono ni kad se približiš autu na metar, probaš sa raznim pozicijama, nikako baš?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/19/2019 at 3:00 PM, Zorann53 said:

Da li je ovo kvar?

Naravno da je kvar tj servis odmah dok god ti traje garancija za svaku gresku/kvar.... servis.

 

Nit lupas glavu nit slusas svakakve majstore tastature sta imaju da kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zorann53

 

Kažem ti, prvi put čujem za takav problem. :) 

Ne brini, za sve što nemaju dovoljno slučajeva u SRB kontaktiraju onda italijane, a oni na svom mnooooogo većem broju tog auta na ulicama imaju i više iskustva oko svih mogućih problema, pa tako i sa tim koji imaš na svom autu... :thumbup: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zorann53

 

Nemaš razloga, ovlašćeni je i taj drugi gde bi otišao, u istom su sistemu, sa istim podacima (evidencijom) kvarova raspolažu.

Pretpostavljam da si otišao do ovlašćenog servisa jer ti je auto u garanciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da do ovlascenog. Ali...

Slucajno i ne namerno, ne znajuci, "kliknuo" sam na "Do Not Disturb" na radiju i par dana nisam mogao da primam telefonske pozive u kolima. Odem u ovlasceni servis i tomo mi "strucnjak" koji se bavi softverom kaze da to nikada nije video. Prijavio svoj telefon na moj auto i...nista. Pozivi se odbijaju.

Zakaze mi da dodjem za nedelju dana i da ostavim auto na ceo dan, a on ce probati da resi "problem".

I, nakon dva-tri dana opet slucajno "kliknem" na "Do Not Disturb" na radiju i...sve proradi!!! :)

Eto! No comment! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zorane, slicnu stvar imam na svom 500L, nekad nece da otkljuca na daljinski, mada nije direktno vezano za vreme koji je auto stajao ... desilo mi se par puta za 6 meseci, pa mu ne pridajem paznju, vec kljuc u bravu i jedno staro dobro okretanje ... licno verujem da bi Fiat za ovo rekao 'it's not a bug, it's a feature' ;)

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neometa nešto signal ? Ako se seća neko pre 15 god iza kineza na N.B. baš na omw pumpi retko ko je mogao daljincem da zaključa auto,nešto je ometalo signal i još na par lokacija u BG.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Zorann53 said:

Da, da do ovlascenog. Ali...

u kom gradu si tj koji "ovlasceni"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem i na mom 500l-u iz 2018-te. Ali isto mi se desilo par puta u prethodnih godinu dana pa sam resio da se ne bavim time. Auto mi je potreban svakodnevno, ne zelim da ga ostavljam u servisu par dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem. Problem je izazivala neposredna blizina trafo stanice za zgradu, gde su tih dana majstori nesto menjali. Zezali su čak i alarmi na kolima.

 

Kad smo se pozalili elektricarima, zamenili su nesto u trafo-kucici i od tada je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima, ali stvarno ne znam sta da radim. Mislim da cu ostaviti tako kako je. Nemam nesto poverenja u "majstore" po servisima. Najgore sto se cude...nikad culi.

Najgore je sto ce da "ceprkaju" ne znajuci sta rade.

E, da! Na susednom ulazu moje zgrade koja ima 4 sprata, na krovu se nalazi repetitor ili antena mobilne telefonije. Istina, isto to mi se desilo i jednom u gradu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da ti racunar, tj modul za daljinsko oktljucavanje, ode iz low power moda u sleep/off (iskljuceno). Na primer, i sa karticom za automatsko otkljucavanje ili sa daljinskim kljucem, mislim posle ne znam koliko dana idu u off mode da se ne bi trosio akumulator. Iako ti auto iskljucen ima modula koji su u low power modu ali i dalje rade. Da nije tako ne bi ni mogao daljinski da otkljucas. Posto sve to "vuce" struju, posle x dana neaktivnosti se iskljuci pa moras kljucem da ga otkljucas. E sad koliko je to x dana, ne znam, verovatno ima u uputstvu negde. Ako ti ode u off mode pre tog roka, moguce ko zna sta.. mozda slab akumulator malo, pa racunar ode u off ranije? Ali u sustini, kljuc u bravu i probudices ga iz najdubljeg sna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...