Jump to content
FAS Goran
Kaligulaks

Fiat Nuova Croma 1.9 MJet 150 - umazana šipka za ulje

Recommended Posts

On 5/5/2019 at 10:05 PM, MS PK said:
Prvi put cujem, ma prvi put cujem i da postoji Fam

Imaju jednu od boljih fabrika ulja i masti u ovom delu Evrope, nedavno ih kupio Valvoline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace radim u Famu tako da ulje nije problem,opste poznata stvar da nese proizvode unapred mrzimo a tudje hvalimo takvi smo Srbi.....za kolegu sto nije cuo za Fam pre par godina dosli kupci iz Bosne doneli Castrol ambalazu da im punimo nase ulje,sve uradjeno po zakonu usluzno smo to radili i Bosanci prodali nasih 30 tona tako po litar nekome kao Castrol,ziva istina radim u Famu nemam razloga da lazem inace nase ulhe je odlicno a za male pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim resio sam problem crni dim pozadi,remontovana turbina 80e me kostalo sad tek vidim kako ovaj auto ide kao lud nisam ni znao da turbina pustala ulje i nije htela da vuce;).....kad ga nagazim i potopim gas nema ni gram crnog dima pozadi a auto ide kao nevreme.Jedino mi se upalio check engine majstori kazu da je to neki Erg ventil i da se mora ugasiti softverski i da nece nista smetati,objasnjavase oni sto se to upalilo ja ih nisam nas skapirao jer pre remonta turbine se nije palio pa jel neko ima taj ERG ugasen i posto je to da se ugasi da ne svetli ona greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radjena zamena ulja i od reparacije turbine sada moze da se izmeri ulje za divno cudo,nije kao kod mene na benzincu ali nije onoliko umazana i moze da se izmeri ulje.Jos jedno pitanje kad sam hteo da dodam antifriz i odvio poklopac ispod ima kao neki metalni cep koji nisam znao da izvadim....kako se skida on jel on deo poklopca ili se vadi posebno nisam hteo nesto da pokvarim pa nisam dirao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čišćenje turba (sređivanje koje košta oko 80e) čak je preporučljivo raditi na nekim kilometražama, na oko 300k ako nikada nije rađeno. Preventivno, da ne zakuca geometrija pa da ceo turbo ne bude u kvaru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Čišćenje turba (sređivanje koje košta oko 80e) čak je preporučljivo raditi na nekim kilometražama, na oko 300k ako nikada nije rađeno. Preventivno, da ne zakuca geometrija pa da ceo turbo ne bude u kvaru. 
Samo redovno potapanje dane zariba :)))

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2019 at 8:26 PM, Kaligulaks said:

Jel zna neko kako da sipam antifriz kad otvorim poklopac unutra ostaje jos jedan cep sa gumom nekom kako se ono vadi

Verovatno si resio ali cisto da napomenem taj cep sa gumom ti se verovatno odlomio od poklopca i ostao unutra. Inace i ja sam iz Krusevca isto i imam Cromu vec treca godina i svasta sam na njoj radio i menjao pa ako ti nesto treba pisi ovde. Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...