Jump to content
FAS Goran
Kaligulaks

Fiat Nuova Croma 1.9 MJet 150 - umazana šipka za ulje

Recommended Posts

Ja vam pricam.....nema previse ni ulja ja mislim da na zameni sipano 4l tako nesto ako se dobro secam ali ovo definitivno nesto nije u redu ne znam sta da radim....uz ovakvo merenje jos ima kad auto radi otvorim poklopac ulja i malo podignem merac na oba izlazi dim a kad poklopim gas do kraja pozadi izlazi crn dim.Zao mi matorce odrzavaju auto i sve paze ali sta je ovo zato sam i pitao sa nije produvao ili sta vec....u voznji se to ne oseca ide odlicno kako i treba za 1.9 150ks

Edited by Kaligulaks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tvrdim da je taj merac cudan i da daje cudna ocitavanja nivoa ulja... Pre Crome vozio sam Vectru B dizela i kod nje je razlika bila od 1 do 2cm sa jedne i druge strane sipke kad meris nivo... Ja uzimao kao neku sredinu... Ovaj merac je jos ludji izgleda...

 

PS Jedino da se javi jos par kolega sa istim motorom i slicicama pa da vidimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ja mogu pomoci ali koliko znam na Cromi se ne moze mjeriti ulje na hladan motor, znaci auto se vozi zaustavi na ravnome i nakon 10 min se mjeri ulje. Ja isto na hladan motor samo imam zmazanu sipku, u uputstvima lijepo pise da se tako mjeri nivo ulja, doduse cak i tako kako sam naveo dosta tesko je izmjeriti ulje. Dok sam imao Fiat Punto na njemu sam na hladno mjerio, a na Cromi dosta tesko, pogledaj malo uputsva imas ih tu na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dje je logika majku mu... Pa valjda je logicno kad se ohladi motor i lepo slije ulje da tad daje najtacnija merenja... Ne kazem da mozda tako ne pise u uputstvu al logika jbga...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sad za taj nacin merenja, to ostaje ? ali ako vruc motor duva ( dim) na cepu i sipci za merenje onda je najverovatnije produvao. Hoce nejada da bide i do loseg ulja, hoce i kada se zapusi iberlauf... jel trosi ulje ta kroma? Jbm mu misa na kraju ja bih ispustio to ulje i izmerio da vidim koliko ima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino to ionako ce mu sad zamena za mesec dana otprilike mada mislim da ima neki problem sipkica ili sama ta cev gde merac ulazi....auto nije paljen 3 dana moralo je sve ulje da sidje dole za to vreme kad ono na slikama vidite i sami....znaci ta cev gde je mrac je uvek masna kao da je i ona puna ulja 10tak cm stvarno ne razumem ni ja.Nek se javi ko ima ovakvu Cromu cisto neka kaze sta i kako.Hvala vam svima na savetima i misljenju svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kaligulaks ja imam Cromu i bas taj motor... I meni se desavaju slicna merenja... Ne uvek ali se desi... E sad pitaj Boga zasto... Doduse kod mene nije ugasen DPF

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/23/2019 at 2:58 PM, Kaligulaks said:
Jedino to ionako ce mu sad zamena za mesec dana otprilike mada mislim da ima neki problem sipkica ili sama ta cev gde merac ulazi....auto nije paljen 3 dana moralo je sve ulje da sidje dole za to vreme kad ono na slikama vidite i sami....znaci ta cev gde je mrac je uvek masna kao da je i ona puna ulja 10tak cm stvarno ne razumem ni ja.Nek se javi ko ima ovakvu Cromu cisto neka kaze sta i kako.Hvala vam svima na savetima i misljenju svakako

Ja sam moju Cromu vozio skoro 4 godine i nikada nisam uspeo normalno izmeriti ulje jer je sipka uvek bila umazana, manje ili vise. Nekako se nazirao nivo ali jedva. Negde sam procitao da to jeste tako. E sad,treba pogledati to duvkanje na sipku meraca ulja, da li je samo isparenje vruceg ulja ili pritisak silazi u karter sto ne bi smelo. Neka radi par minuta pa onda videti izlazi li nesto na otvor sipke, dok je ulje manje ugrejano. Ako je sve ok, nema brige.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja ovih dana merihkod Crome nivo ulja, iskreno, takofje je jako nivo tesko ocitati, kao tu je negde oko max ali ne vidi se tacno gde, prilicno u odnosu na ostale automobile, gde sam jasno ocitavao, ovde je to otezano, verujem i zbog toga jer je sipka odnosno cev meraca za ulje, pomalo iskrivljena tako da dolazi do muljanja dole ociglednog, koje ne prikaze jasno nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 159, 1.9 mjet, je isto oduvek bilo sa sipkom. Umazana siipka mnogo iznad maksimuma, ali ulje je na maksimumu. I tako traje godinama to. Normalna stvar

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje,sad mi je zamena ulja mali servis i prosli put je sipano Fam premium 5-40w recite mi da li mozda da sipam gusce ulje sad mozda bi se bolje pokazao i bolje merilo ako je gusce pa koje ulje sipati a da je gusce malo tipa 10-40 ili tako nesto ako to uopste moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozeljno bi bilo da sipas Seleniu, gde nadje Fam :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

5w 40 ako je ugasen DPF a 5w 30 ako je i dalje u f-ji... Tako procitah negde...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozeljno bi bilo da sipas Seleniu, gde nadje Fam

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


FAM premium je inace veoma dobro ulje. 5-40 je OK osim ako je auto sa DPF, tada mora 5-30.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put cujem, ma prvi put cujem i da postoji Fam :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Kaligulaks said:

Jos jedno pitanje,sad mi je zamena ulja mali servis i prosli put je sipano Fam premium 5-40w recite mi da li mozda da sipam gusce ulje sad mozda bi se bolje pokazao i bolje merilo ako je gusce pa koje ulje sipati a da je gusce malo tipa 10-40 ili tako nesto ako to uopste moze

Odlicna ulja radi FAM..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...