Jump to content
FAS Goran
nedo2905

Nuova Bravo/Delta - zamena kvake na zadnjim vratima

Recommended Posts

Pozdrav, ispao mi je dio sa slike, sad sam naručio novu kvaku cijelu, ali nisam doma a cura nezna kako se to promjeni, pa ako ako može uputa kako to obaviti.

Da li se može samo ugurati ili treba rastavljati iznutra?

 

Živili :D

 

IMG_20190416_190151.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm?

Ako se ona hoće upustiti u takve stvari onda bi možda bilo bolje da je od sutra ili za koji dan zoveš ženom!

Ne znam napamet ali vidjeti ćeš kada ti ili cura budete imali taj deo u ruci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije ti ispao ;) neko ti je ukrao, to ne moze da ispadne, posto ima mala ispupcenja koja samo kada se cela brava skine sa vrata moze izvaditi napolje...osim u nasilnom slucaju kao kod tebe...

meni su krali dva puta to na delti...na kraju kada god sam stavljao novo, dodao sam malo silikona i ugurao unutra. znaci ne moras da rstavljas celu bravu zbog tog, samo tu kapicu malo namazi silikonom, lepkom i uguras pazljivo, videces i sam nista komplikovano, ali nedaj curi, da ne bi polomila to...ipak si ti musko, tako da ti "uguraj" ;)

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa, evo pokušao ugurati, ali slabo nešto... Ugl naručio dio s interneta, po broju šasije i broju dijela, dobio ovo: 

 

IMG-20190420-WA0005.thumb.jpg.cb2a178d7b10ba6c52f04424f2fe0ff2.jpg

 

Ovo je situacija na autu:

 

IMG-20190420-WA0006.thumb.jpg.5fd9fc43eb036bd39e3c3c793f532942.jpgIMG-20190420-WA0008.thumb.jpg.b75a1ed88dd0d7cc6f771d66d4b22466.jpg

 

znači ne može da se ugura, nego mi izgleda da moram sve rastaviti i promjeniti ovu crnu plastiku.

imate li kakva uputstva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kompletna kvaka. Kupi zamensku novu oko 20 e i prebacis samo tu plastiku. Drugačije je odradjena nego original i ne može da ispadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa vanjskom bravom na Lancia Delta Nuova.Maznuli su mi kromirani poklopac vanjske brave na levoj i desnoj bravi na zadnjim vratima.To je onaj dio koji se pritisne za otvaranje brave.

Sada prodaje se samo komplet brava a to mi ne treba.Postoji li koja opcija za nabavku samog poklopca.Vidio sam na netu da se za neke modele automobila to prodaje.Zahvalan sam za svaku informaciju.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delicti

Ista prica kao i za Nuova Bravo. Taj poklopac ne postoji kao zaseban deo, da bi samo to eventualno porucio kod ovlascenih.

Nazalost, ide samo cela kvaka u kompletu, vidi se da nema nikakvih potkomponenti:

 

Untitled.thumb.png.f6df2f96abc240e5f09471e9580111d3.png

 

Ostaje jedino opcija neke rashodovane kvake po otpadima, pa da hoce da prodaju samo taj poklopac. Ali to je verovatno igla u plastu sena, s obzirom da zato i "maznjavaju" taj deo sa Brava i Delte.

Otkrivam rupu na saksiji, ali mozda pogledati detaljnije po netu ili da nema nesto kod brace... Znam da je i ovde to bas problem naci.

Pocece verovatno i za to kao svojevremeno za Fiat-Lancia plasticne poklopce alu felni... Ja tebi, ti meni :) .

 

PS: Sad tek videh da postoji, pa je nepotrebno otvorena tema spojena sa postojecom. Procitaj prethodni sadrzaj i naci ces jos neke korisne informacije ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...