Jump to content
FAS Goran
dekirs

Drska ženo plava - AR Giulietta 2.0 150

Recommended Posts

Odlicna alfa.Boja je vrhunska i odlicno joj stoji.Cim je odziv na volanu dobar,mora da je i teza na volanu od ostalih auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam malo cifre, bas su je "prisrafili" u N modu na 320Nm, s obzirom da je stari 2.0 165 bio na 360Nm ako se dobro secam. U D modu vidim da je na lepih 380Nm.

Posto kazes da je jos nisi akao, probao si kod mene (doduse na kosacici) koja je razlika sa istih 140KS, ali +30Nm (skoro 260Nm) u Sport modu. Totalno druga prica i dozivljaj auta, pogotovo je uzivancija u preticanjima. A ovde je to +60Nm, tako da je razlika jos izrazenija.

Svidja mi se sto je i max snaga na nizim obrtajima nego ranije, na 3750rpm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilicno je kulturica za voznju u N modu. Prebacio sam u D mod na AP pre neki dan i baas se osetila razlika, ugasio sam posle 2 kilometra. Al igracemo se sledece nedelje kad odradim servise :D

Videh da u N modu ima 140ks a u D modu punih 150. Fina spravica taj DNA. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno su je u N prisrafili zbog ekonomije i ekologije.

1 hour ago, dekirs said:

Videh da u N modu ima 140ks a u D modu punih 150. Fina spravica taj DNA.

Interesantna zanimacija :) , pogotovo na nekoj lepoj i vijugavoj magistrali, jos Alfino vesanje. Nego jesi li ovo za -10KS (140KS u N modu) propustio u onom citatu iznad ili sam ja toliko omatorio da ne vidim? Pitam posto kod mene snaga ostaje ista u oba moda, a torque je veci u Sport.

Btw, interesantan podatak za potrosnju po gradu :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitah u knjizici koju sam na netu nasao :D

140ks 320nm u N i 150ks i 380nm u D modu. Menja se volan, snaga i kocnice.. Ako ima TCT onda i odziv menjaca :D

Za potrosnju cemo tek da vidimo, al ne trosi nista vise od Brava za sada.. Doduse i voznja mi je penzos style :D

Nisam uspeo naci koji je ovo menjac.. @Ivan ajd pomozi, znam da ti to mozes :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, dekirs said:

Procitah u knjizici koju sam na netu nasao :D

Ama verujem ja tebi, nego cini mi se da si propustio u onom citatu iznad :) . Ili sam ja omatorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti to znaci da je jos nisi probao jer nisi odradio servis? Mislis da ti to nesto pomaze da kupis neko vreme ili tipa na 120 nece puci zupcasti kais ali na 180 puca ko od sale :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako da se privikne na kubikažu, navikao je na 1.6 sa crknutim turbom, sad kad pipne gas pa krene auto da se otima ladan znoj da te oblije :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vagenovac said:

Polako da se privikne na kubikažu, navikao je na 1.6

Dao Dekiju da proba MultiAir posto se interesovao za njega... Krenuli, reko' sto li covek daje ovoliki gas pri kretanju vec nekoliko puta :lol: , jos vozi dizela?

Ocigledno instiktivno dok se nije ustosio, 1.6 MultiJet i jeste poprilicno trom na nizim obrtajima, iako fabrika za 120 KS deklarise 300Nm na samo 1500rpm. Od cega nema nista (pricam o opsegu obrtaja), probao sam ih prilicno odrzavanih od vlasnika i pri kupovini i svaki stock se budi tek na 2200-2300 rpm. Grafikoni torque sa valjaka su takodje pomereni udesno u vise obrtaje. Meni ni blizu nije legao kao nekada stariji 1.9, a licni utisak mi je da cak i ovaj turbo benzinac lepse i linearnije ide od ispod 2000 rpm, iako mu to nije podrucje u kom treba traziti performanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, i sam sam rekao da mi je cudno sto dajem ovoliki gas.. Navika je cudo :)

Definitivno je tromiji moj 1.6 a kacio sam i dijagrame kada je bio kod Safeta, izbacio je isto ono o cemu pricas sada :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/18/2019 at 5:55 AM, dekirs said:
Nije do kaisa naravno, imam da odradim par sitnica ali to necu pisati na forumu
Bice kao i svaki forumaski auto, savrsen, haha. 

Bravo, vrlo brzo ucis decace! Jedino kada bude skup neki, tada sve padne u vodu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...