Jump to content
FAS Goran
francuz69

Golf radi na 3 cilindra (Tek prvi 7.5 na forumu)

Recommended Posts

Razmisljam gde da stavim ovo, pa neka zasad ovde u temi. Kada se zaleti projekt prebacicu u odgovarajucu sekciju.

Znam da sam ranije u temi rekao da necu ici dalje od 15-tica evelnualno 16-tica, ali ne vredi. Mazohista u meni je jos jednom pobedio.

Stariji clanovi na forumu se secaju mojih tema o farbanju felni sprejevima kao i poliranju felni do visokog sjaja. Neko vreme nisam radio nista na tom planu, pa sam se uzeleo mini projekta preko zime...

U planu je bilo da nadjem negde kovane Audi Winter Wheels 16-tice sa A8-ice posto sam bio u fazonu da bi jako zanimljivo stajale na Golfu, ali ih nema nigde. A i verovatno ako bi naletele, kostale bi citavo bogatstvo. Ako neko ne zna koje su to felne, evo ih ovde, izgledaju prilicno retro:

a42eb7aa939bc544f20da3418f01133f.thumb.jpg.205054639217aefd35e7f3ae36407cfb.jpg

 

Kao sto rekoh, od njih nista. Gledao sam takodje i Oz Superturismo jer je to felna koju mnogo gotivim a nikad nisam imao, ali takodje mrka kapa u dimenzijama koje meni trebaju.

Tako da vec nedeljama pratim oglase u nadi da cu naci nesto u vizuelno losem stanju oko cega bih mogao da se zlopatim pa da ih dovedem u neko lepo stanje. Kad smo vec kod toga, moram da pomenem da je stanje na trzistu felni kod nas blago katastrofalno, sto se oglasa tice. Vecina felni na oglasima su bukvalno za smece, sto zbog stanja, sto zbog izgleda. A ono sto lici na nesto je ili kineska kopija koju ne volem, ili kostaju ko svetog petra kajgana.

 

Uglavnom, pre neki dan mi naleti nesto jaaako zanimljivo po dzaba ceni. 17x7 felne 5x112 ET 35. Taman dimenzija ko dupe na nosu za Golfa. Vizuelno jaaako zapustene, prljave do zla boga sa gomilom zapecene kocione prasine po njima. Odvratno izgledaju. Ali naravno, kad znas sta da gledas onda je cistoca skroz nebitna. Felne su prave, za svaki slucaj bice proverene na masini kada ih budem ispeglao i pripremio za farbanje. Juce sam ih doneo kuci i malo oprao za pocetak ali nije ni blizu dovoljno.

U pitanju su Italijanske Tekno New Age. Retka felna, a meni se svidja zbog lepo profilisane petokrake i jaaako izbacenog falca. Doduse rub felne je propisno ubijen, ljusti se, a cak je neki genije pokusao dve felne da gituje Body-em. Bice tu puno brusenja...

 

Sad je samo pitanje kakav pristup imati u sredjivanju ove felne. Jedna opcija je opeglati ih, pa uraditi u metalik srebrnu kao sto je i fabricki. To je ujedno i najjednostavnije. Druga opcija je ledja i bokovi u crno, lice u srebrno a falc poliran. Treca opcija je isto to samo lice u akrilno sivu kao sto je boja auta. 

Mozda najvise naginjem trecoj opciji samo je veliki rizik. Ako ne ispadne kako sam ocekivao, moracu da radim lice ponovo a to je poprilican smor.

Evo slika, a vi dajte komentare:

IMG_8272.thumb.JPG.b7cd8c93e418714cc106db9a7861b906.JPGIMG_8273.thumb.JPG.e8d694d456f296fe50f12f23066648f0.JPGIMG_8275.thumb.JPG.2186d286ed07c7d587950399c6262097.JPG

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ljudi sto cudi, sta znam, ja ovo ne bih stavio u zivotu na nov auto, ovakve felne po meni stoje dobro samo starijim kolima, kasne 90e. Sve je stvar ukusa, ne bi ni valjalo da smo svi isti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, necu da gresim dusu, kad si za twinga radio felne isto sam bio u fazonu jao vidi ga ovaj, nagrdice auto, a posle bilo auuu ovo cucnulo top


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti kazem... Nisam se dosad zeznuo, volim da mislim da imam oko za te stvari. Naglasavam: “volim da mislim”. :)

U svakom slucaju, ja sam zeleo da imam mali projekat, a ako na kraju ispadne da to nije to, uvek moze da se proda pa da se ide na nesto drugo.

Nego, nesto ste skrti sa komentarima. Poliran falc ili ne? Srce u srebrnu ili sivu?

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budes farbao u vise boja, mislim da ces ih vizuelno smanjiti, jer su i sad vizuelno manje zbog krakova koji "ulaze" u felnu.... bar neko moje misljenje. :) Ne bih da ubijam volju za radom, ali na G7, ostre linije, treba takva i felna da bude....savremena. Ali ukusi su razliciti, probaj, pa ako nije to to, na dobos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ste dziberi, mora svaka tema da vam bude sprdnja...

Stilisa, jedini si dao konstruktivan predlog, u pravu si. Srce necu u tamnu, ici ce u srebrnu. A za ostre linije... ovo nije obla felna. Da, krakovi su povijeni unazad ali to je jedina krivina. Coskovi krakova su paralelni i ivice su prilicno ostre. Ma nije ni bitno, vec sam poceo lagano pa cemo videti. Danas sam riljao rubove na dve. Strasno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@francuz69 obzirom da znam da se felnama posvetiš maxinalno, verujem da ćeš i ove uspeti da vratiš u život i da će leći kako treba. Daj za početak preko nekog programčića stavi da vidimo kako bi to stajalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, francuz69 said:

Koji ste dziberi, mora svaka tema da vam bude sprdnja...

 

Malo zeze moze samo doprineti bolje zavrsnom rezultatu kod felni, ne biti previse ozbiljni

 

Elem, ako ceo oko felni, ne znam da li pokusavas da postignes neki retro izgled ili neki sportski. Ako gadjas sportski izgled, mislim da ce  ih veci profil guma nekako "progutati".  Mozda ces nas sve razuveriti :)

 

Meni licno bi na tako ostrim linijama samog automobila vise legle neke od 17 inca bez tih zaobljenja, ali rekao si da to neces

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam u neverici ali baš volim kad neko uradi nešto za šta su mu rekli "to ne može..."

 

Svakako se slažem da budu jednobojne, a mogu da predložim tamniju sivu 'gun metal' mada Ne znam kako bi išlo uz boju auta. Ovo je samo brain storming sesija a ti vidi šta ćeš i kako ćeš na kraju  :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako ce da izgleda. 2D ne moze da docara dubinu felni, a i ovo je samo nalepljeno sa slike, nemam kvalitetan alat za obratu fotki trenutno pa se ne vidi kako bi izgledale ofarbane felne sa poliranim falcem. Nebitno... Ovako otprilike treba da stoje:

5d9f273423e1d_golf17front.thumb.jpg.41fb5c4ad29e32d27307b8e046b49a11.jpg5d9f2737be2de_golf17back.thumb.JPG.6bc03f4f2afa58603bd86f5108c20cb3.JPG

I sa ofarbanim srcem:

jok.thumb.jpg.16b0faccda72de384131e130b3852bce.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mogu da ih zamislim na golf 3 i 4.
Ali na 7.5 nikako.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo kazem kako meni izgledaju, nisu mi nikako za tako moderan auto kao sto je tvoj, ukusi su svima razliciti, po mom je to felna za 3 i 4. Mozda gresim ali videcemo tek kad namontiras.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavio si sliku, ocigledno je da se vecini ne svidja. Od toliko OEM felni za golfa ne bih ni gledao nista drugo, jedino ako su bile tipa 50e pa da se igras. Ovo je samo moje misljenje, za sad mi ne idu nikako na taj auto.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, ma naravno bre. Iako me svi nakudiste, ne ljutim se, Boze sacuvaj. Jbg, videcemo kako ce da izgleda. To niko ne moze 100% da zna dok se ne vidi uzivo na autu.

Ja generalno volim mix novog i starog. Vise puta dosad mi je to ispalo gotivno.  A i kombinacija poliranog falca na 7ici mi je bas cool. A ako nesto vise volim, to je da necem starom udahnem nov zivot. Ove su naletele stvarno dzabe i bas to - uzeo sam da se igram.

Dal vam se svidja, bez ljutnje, vise me i ne zanima, bitno je kako ce meni da se svidi.

Kao sto rekoh, ako se ispostavi da mi se ne svidja lako ce otici na oglase.

A sto se tice novijih, naostrenih felni za 7icu, vecina njih mi se ne svidja, a ono sto mi se svidja kosta previse. A za kineske felne ne bih dao 300+ evra pa taman i da su kovane. 

U medjuvremenu sam se opasno zeznuo i sto je najgore nije mi prvi put. Rekao sam odavno da ono g**no od skid boje necu da koristim, pa sam ipak danas probao opet. I samo sam sebi napravio gomilu nepotrebnog posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...