Jump to content
FAS Goran
francuz69

Golf radi na 3 cilindra (Tek prvi 7.5 na forumu)

Recommended Posts

Volim vozila, sve sto ima motore u sebi pa bio to i bager, auto, kamion... Volim ja benzince, obozavam, ali malo vecih zapremina :D Da je 1.6tdi ja bih ti isto rekao sto nije 2.0, da je neki drugi benz.lupam 1.2, 1.4 ja bih ti rekao sto nije 2.0..200ks..dsg..

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezamo se, samo ti uzivaj :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravski, sprdnja nam je glave sacuvala.

Nego, imam fetish prema malolitraznim motorima. Kad malo bolje razmislim jedino sam vece motore imao u Multipli i Cromi, sve ostalo je bilo oko soma cc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ti se svidja kod njih?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno!

A sta mi se svidja kod malenih motora? Ne znam ni sam, nista odredjeno, nego sam takav po prirodi da volim kad je sve optimizovano i lepo upakovano. Ne volim prenaglasenost nikako, u bilo kom smislu. Verovatno zato prezirem Americke automobile, seljoberski su mi kako god da ih posmatram (cast izuzetcima dizajnerski posmatrano). O motorima od 5,6,7 soma cc da i ne pricam. Cista budalastina.

Ne znam sta da ti kazem a da zvuci smisleno, jednostavno me odusevljava kad neko napravi maleni motor koji se ponasa kao veliki. Cenim kada se inzenjeri potrude na skockaju sve kako treba i kad misle i na one stvari koje ti inace ne bi pale na pamet. Shvati to kako hoces... Fetish jbg

A i pritom, svaki malolitrazni benzinac me je perfektno sluzio, svaki. A veci dizlo motori, uhhhh. Muka... I ne samo meni koliko mogu da primetim. Al sad odosmo u neku sasvim drugu pricu u koju ne bih da ulazim.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites
U jbm ti al si recit
ima dana, ceracemo se

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Pa sve si rekao, sta sad, da te ubedjujem u nesto glupo bi bilo sa moje strane :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/15/2019 at 3:43 PM, francuz69 said:

Ja lepo rekoh: znam da mi necete verovati al je tako. 1.0 TSI bolje ide i lepse se vozi od 1.6 TDI, tacka

 

potpisujem da je ovo tacno,

imao sam probnu voznju oba auta u DasWeltu i benc od 1.0 i karavana sa 1.6 tdi masinom

benc je mnooogo prijatniji u radu, mnogo nezniji i mnogo se lepse vozi.

Dizel im je grub, cima, udara onako muski, valjda hoce da ostave utisak od TDI motora

 

Tom bencu bi dobro dosao jos koji NM, za malo vise snage za tu karoseriju  ali vuce lepo za taj motoric

 

odlican pazar, comfort line je pun pogodak 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! 

Bice i jos koji nm al polako. Remapom se dobija oko 25ks i oko 50nm, odnosno izlazi se na 135/250. Mislim da ce to biti pun pogodak, ali nazalost morace malo da saceka.

Hitnije mi je trenutno da mu uradim iglu i obd.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj prvo da cestitam na novom autu, da te lepo sluzi...
Koliko sam video kod tebe se ne zadrzavaju automobili preterano dugo a i uzeo si novog pa tu realno nema nekih mana malo litraznih turbaka, primetio sam da 1.4 turbo u vagen grupaciji nije bas dugotrajan a to je verovatno i kod ostalih, mozda bi bilo rizicno da si uzeo auto sa vec predjenih 150-200000km, npr u dve sestice sam u mesec dana video da su klipovi izgoreli u 1.4t, jedna sa pravih 140000km a druga nepunih takodje pravih 180000km, na ovoj sa manje km je jedan izgoreo a na ovoj drugoj sva 4, tu verovatno ima i do nacina voznje ali generalno velika je to snaga za zapreminu....
Tako da kao kupac polovnog pre bi isao na malo vecu zapreminu...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sekiram se, nece se on zadrzati kod mene do tolike kilometraze. A i prosla me je zelja za cepanjem, vozim uglavnom normalno sa povremenim przenjem. Hvala na cestitkama!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.4.2019. at 3:28 PM, francuz69 said:

FLCS je u tranziciji FLFauVeCS :) a vi pocnite sa trpanjem...

Nema potrebe za trpanjem jer jednostavno italijani nemaju šta zanimljivo i kvaliterno da ponude pa se svi polako okrećemo ka francuzima i nemcima. I mene je G7 oduševio, mada je ovaj koji sam vozio bio 2.0 TDI i ide bolesno dobro. Taj drug je pre toga imao G5 1.9 sa 105ks i kad se uporede sa G7 (što baš i nije zahvalno) razlika je prvo kad pogledaš koliko su vrata deblja, drugo udobnost, stabilnost, tišina u kabini, vozne karakteristike.

E sad jedino što ja nisam za te troklipaše nikad ali dobro, tebi je to bliže srcu i džepu verovatverovatno.:)

 

Srećno ti bilo i javljaj utiske kakav je sa potrošnjom, to me najviše zanima.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajd sad da probudimo temu, nisam pisao neko vreme. 

Dosta se putovalo preko leta, sto sluzbeno, sto priv... Golf je pretukao ozbiljnu kolicinu km za kratko vreme i dalje sam happy kao i prvi dan. Pritom, cesto vozim i ovog sluzbenog 1.6 TDI. Ne, nisam se pokajao ni malo sto sam uzeo 1.0 benz. I svaki put kada sednem u dizlo sve mi je drazi i drazi benzinac.

Tek kada sam par meseci aktivno vozio benzinca, pri svakom sedanju u dizela sam poceo da primecujem razlike. Prvo su bile suptilne a posle sve vece i vece.

Svaki put se itekako oseti koliko je TDI grub, kako sutira u guzicu i kako sve u kabini vibrira. Kod TSI toga nema, ali ni najmanje, a opet mnogo bolje ide. Jos jedna jako velika razlika je tezina. Razlika u kilazi je oko 100 kg a cini se kao da je i jos veca. Oseca se i u krivinama, tamo gde TSI drzi kao pegla, TDI-a pocinje da vuce centrufuga zbog tezine.

No dosta poredjenja...

Sto se mog auta tice, sve je cista 10-ka osim cinjenice da sam ga pozajmio na kratko ortaku pa ga je vratio izguljenog po desnoj strani. Nista strasno ali ce jedan deo morati da se farba.

U medjuvremenu sam ugradio iglu i izmestio OBD.

Neko me pitao za potrosnju. Kao kod svih turbo benzinaca ona mnogo zavisi od tezine noge na gasu.

Najveca je definitivno po gradu, leti sa upaljenom klimom i to dok jos nije pocela sezona godisnjih tj. po regularnom BG saobracaju. Tada zavisno od tezine na gasu ide od 7 pa do 8. Ako se przi dobro hoce i do 9, 9 i nesto ali to je bas dranje. Kako je pocela sezona GO potrosnja je pala na od 6 do 6.8. Cak sam par puta pri penzionerskom raspolozenju uspeo da spustim na 5.8. Dakle, zavisno od uslova po gradu trosi od malo ispod 6 pa do 9. Najcesce je oko 7.

Autoput direktno zavisi od brzine. Ja ga drzim na 134 jer je tako po GPS-u na 129 pa da ne ulazim u prekrsaj po rampama. Pri toj brzini trosi 5.8 i to pod klimom. Jos uvek nisam isao autoputem bez klime ali ne verujem da je tad potrosnja znacajno niza. Par puta sam po inostranstvu vozio autoputem 120, tada trosi oko 4.5, 5.

Naravno, najniza potrosnja je na magistrali, tu ide oko 4.5 , par puta sam ostvario i ravno 4 opet penzionerski.

Skoro svi ovi testovi potrosnje su bili sa dvoje odraslih i dvoje dece. Motoric gotovo isto vuce bez obzira na broj putnika. Malo se oseti kad je 4 odrasle osobe u autu i kad radi klima, uglavnom pri ubrzanju uzbrdo. Medjutim ne oseca se ni blizu kao na Twingu naprimer.

Jos jedna stvar, adaptivni tempomat je ozbiljna pizdarija. Ne mogu da vam opisem onaj osecaj kada je prvi put izleteo neko iz desne trake ispred mene a ja cekam da AT sam pocne da usporava. Ozbiljno sam se usro. Medjutim kad se naviknes, ozbiljna sprava...

Ovih dana cu verovatno uzeti wind deflektore da mi ne bi opet padala voda na ruku i butinu.

Naravno djavo mi ne da mira pa opet cackam neke felne po netu. Mozda bude neki zanimljiv projekat preko zime. Kad smo vec kod toga, pale mi na pamet stare Audijeve Winter Wheels 16-tice ali ih nema nidje. Jel zna neko nekog ko ih ima na prodaju?

 

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za potrosnju, jel to sa borda info ili 'cep' metoda? Da li si proveravao da li bord laze, i ako da, koliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja je po boardu. Jos uvek se nisam bavio cep metodom. Doduse kada se preracunam koliko sam km presao i koliko goriva potrosio to mu dodje to. Nisam primetio da laze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...