Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

13 hours ago, bglion said:

Koliko je auto bio kod njih za reparaciju kože volana u real system? 

P. S. Pun ti je inbox pa moram ovde

 

Da me ubijes ne mogu da se setim, mozda dva dana ali nisam siguran.

 

BTW kad sam vec u temi, deltica polozila ispit do mora i nazad Bg-Kavala, pa lokal 300km pa nazad Kavala-Bg sve ukupno 1800km, vozena na auto putu 130-160 ulavnom 140-50 na magistrali po propisu 90-100 i po lokalu regularno. Klima 90%, neka dva i po sata u mestu zbog granica suma sumarum 6.3l po bordu. Mrzelo me da se mlatim sa cepom, ali nek krade pola litra kao i konkurencija u proseku skroz je ok. Najvise trosi na AP dok sam u tom modu 160 sto je i logicno, magistrala cifre ispod 4l. Menjac je super, nije bucan na 160 i i dalje ima lep odziv na gas sto me iznenadilo, lezanje skroz pristojno cak i vise od toga, preciznost volana malo tanja od nemaca kao i udobnost sedista. Samo da su ih malo bolje napravili bio bi auto u toj klasi verovatno i najbolji za dalji put, ovako su ipak malo tvrdja u sedelnom delu i naslonu i tek naslon za glavu da ne spominjem. Ali telo kad se navikne nije da se nesto previse zali, prepegla se put od 800km bez nekih vecih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično odmorniji izlazim iz delte nego iz lybre posle dužih putovanja. 

Iako su lybrina sedišta bolja.

Izolacija je dosta bolja i manje je buke unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice buke ni ja nemam zamerke samo na sedista, vesanje je isto malo tvrdje ali mi ne smeta. Kad se setim svoje kappe, to su bila sedista :)

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je Delta kada je uporediš sa svojim A3? Mislim na udobnost pre svega i buku, kao i na sam utisak od auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udobnost na strani audija definitivno, sto se tice buke oba auta su fino izolovana za tu klasu nemam sad neki utisak da je neki bolji, delta ima i izuzetno lep zvuk zatvaranja vrata i gepeka npr sto se retko vidja u toj klasi. Generalno dva razlicita auta, delta mnogo lepsa i atraktivnija spolja, audi bolji unutra, delta vise prostora, audi  udobniji i tako, svaki dobije po neki plus. U jednom trenutku kad dodje vreme za nesto vece tamo negde mozda sledece godine, jedan od njih dvojice ce ici na prodaju videcemo koji. Za dalji put mi je delta bolja zbog 6te brzine, za magistralu bolji audi po gradu vozim oba, vise audi. Recimo da je stvar ukusa zavisno sta su ciji  Bitna napomena da su oba auta u extra stanju, delta cak u malo boljem iako je presla malo vise, Svajcarac je i to se vidi na autu, audi jeste jedan vlasnik ali vozen u Srbiji 11 god :) E sad da je obrnuto ne znam u kakvom stanju bi bila delta u odnosu na audi...ipak on odaje utisak kvalitetnijeg auta.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam se vozio u KIA ProCeed 1.6CRDI 128ks 2013g, prešla 30.000km, kupljena nova kod nas (sa Andrejem, BravoRej član). Na leru se ne provaljuje da je dizel. U vožnji je u kabini veća buka nego u mom Gnoju 5 2005g. Nema razlike u vožnji između ta dva auta, ni u jednom ništa ne lupa i ne škripi, samo što je KIA sva mekana i ide bez veze. U Golfu se naravno boje sedi i bolje je sedište i položaj za volanom. 

Mogu da hejtuju VW grupaciju do prekosutra, ali neke stvari su očigledne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam ni ljubitelj ni hejter VWa, trudim se da budem objektivan za svaki auto koji vozim. VW ne bi bio to sto jeste da nije dobar i tu price nema. Sa njim jednostavno nema greske, igras na sigurno nece te ni nesto ostaviti bez daha, a nece te sigurno ni razocarati. Ne bi se dzabe zvala golf klasa :) Ja licno sam vise ljubitelj premium brendova ili necega egzoticijeg, u moru automobila imao sam samo jednog golfa i to trojku cabrio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji realna opcija da ce za koji mesec delta na dobos zbog kupovine stana, mozda i prezivi tu investiciju, a mozda i ne. Ukoliko ide na dobos ulogu ce igrati i zamena za alfu 147 FL u dobrom stanju, lanciu Y, eventualno dobar GP. Cisto da najavim ukoliko neko u tom periodu planira kupovinu auta ove klase, auto je stvarno u retko dobrom stanju. Trenutno se koristi samo za duzi put, po gradu se provoza jednom do dva puta sedmicno nesto sitno pa mi je po malo i luksuz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacnije 2009, ja sam ga kupio sam ubedjenjem da je 2010 tako mi je rekao decko i gledao sam CH papire tako je i pisalo na jednom... medjutim prilikom prenosa saznam da je 2009. Sto se cene tice mene je izasao okruglo 6 sa prenosom i detailingom, nakon toga ulozenih jos 150 i registrovan pre mesec dana ttl 6400. Naravno ne ocekujem da povratim sve, bice cena 5700-5800 presao sam 10ak k km sa njom. BTW ovih dana ide na oglas...

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dellas said:

Tacnije 2009, ja sam ga kupio sam ubedjenjem da je 2010 tako mi je rekao decko i gledao sam CH papire tako je i pisalo na jednom...

Uvek provlacim u Savetima za kupovinu - ko hoce da ima pravi podatak o godistu, lako to moze da proveri preko VIN u ePer. Dobije se cak i mesec i dan proizvodnje :) . Naravno, nista toliko krucijalno ako je auto dobar (mnogo vise se za to gubi na novijim automobilima).

Pogotovo vazi za vozila iz Svice, gde unose datum prve registracije, isti slucaj imam i na svom Sportu, koji je odatle uvezen. A najjace mi je kad prodavci krenu da se ljute kako im je AMS "vratio" godinu proizvodnje. A u stvari je unet ispravan podatak - po meni skroz OK, a i lakse meni za buducu prodaju istog tog vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih, koji ste bre lesinari, sa sve Nesom kao kolovodjom :lol:. Umesto da kolegi pozelite da uspe da zavrsi posao oko kupovine stana, bez prodaje auta ;) ... 

 

PS: Posto pamtim kao slon :lol::

26 minutes ago, danijel55 said:

Da si prodavao 20dana ranije ,imao bi kupca odmah 

On 08/09/2019 at 2:39 PM, danijel55 said:

Jeste,al drugar i ja kako vidimo crn auto odmah odustajemo od toga.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naci ce ona kupca i ovako siguran sam :) Nazalost mora da ide da ne rizikujem, a uzima se nesto malo jeftinije sto ce zaista biti back up auto za grad, mozda neka A klasa benzinac ili nesto slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...