Jump to content
FAS Goran
lemy

Fiat Nuova Bravo - signalizacija pregorele sijalice

Recommended Posts

Pozdrav društvo,

 

Posto kao i vecina vas imam katastrofa kratka svetla rešavam da probam sa ksenonima. Sada su unutra Osram night braker, i sija to bolje ali i dalje nije zadovoljavajuce.

Malo sam proucio tu temu i ostalo mi je pitanje canbus sistema, odnosno prijavljivanje greske pregorele sijalice.

 

Medjutim malo sam razmišljao naglas, da li Bravo uopšte signalizira pregorelu sijalisu u kratkom svetlu ? Na puntu koji sam vozio pre ovoga nije siglalizirao. Signalizira se pregorela pozicija, stop svetlo, svetlo tablica..

 

Ako ne signalizira, onda verovatno ne treba da brineo o ovome ? Svakako hocu preko alija da porucim ksenon sa canbus ali prodavac ne garantuje da nece da upali gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da signalizira. 

Ali dok ne sredis sociva, dzaba ksenon. Ako su dobra sociva, i nightbreaker bi trebalo da bude dobar, a ako nisu dzaba bilo koja sijalica druga. 

 

Bolje prvo sredi sociva pa onda sve ostalo nego samo da stavis ksenon. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da za oborena nema. Jednom mi je crkla obicna H1 i nije javljao gresku i nisam provalio dok nije pala noc.

ali kao sto kaze Andreja, ako su ti projektori djubre dzaba poso :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma djubre su definitivno, ali bilo koji drugi zahvat je komlikovan i naravno problematican sa stanovista tehničkog pregleda.

 

I ja kada sam vozio punta pregorela mi sijalica kratkog i nije siglalizirao, a za poziciju i svetlo tablice jeste, tako da verujem da i ne signalizira. Da nije komlikovano zavuci ruke, probao bih, ovako mi se ne ispalati. I zamena sijalice je bila golgota

 

Promenio sam dosta automobila i svaki put nesto novo naucim. Sa bravom sa naucio da probam i kakva su svetla pre kupovine :) . Ova su ocajna , voznja nocu mucenje. Duga su mu super, ali kratka uzas

Edited by lemy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti kako je to kod mene izgledalo pre i posle, jedino sto mi cutoff nije dobar, ali sam se i na to navikao :) 

 

sh001.jpgsh002.jpg

sh003.jpgsh004.jpg

sh005.jpgsh006.jpg

sh007.jpgsh008.jpg

 

 

Edited by neshaoct
tehnički sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je kod Baneta (yuhica) radjeno na leto 2017e godine. Projektori su morimoto bixenon, a dugo svetlo sam samo iskopcao posto vise nema svrhe koristiti ga :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dal je realno da ima signalizaciju pregorele sijalice za tablicu a nema za oboreno svetlo?:blink:?

Verovatno je i kod Delte tako, e sta jos necu da saznam o genijalnom italijanskom inzenjeringu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video Philips white vision bi trebao da zavrsi posao. Nasao sam kanal na YT gde covek testira sve te sijalice i najzadovoljniji je sa WV. Tako da ako je dobro socivo to moze da zavrsi posao. Naravno xenoni su bolji ali sa ovim novim zakonom pitanje kako ce to ici. 

Kada sam radio projektore kod Baneta rekao mi je da je suvozacev projektor bio mutan a vozacev je bio okej. Maltene i nije morao da se menja. 

Inace cini mi se da Morimoto totalno drugacije baca svetlo od fabrickog projektora koji je po meni bolji sto se toga tice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dekirs said:
najzadovoljniji je sa WV.


Piše se VW

Pitanje je da l' će išta i bilo koja sijalica pomoći lošem projektoru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, andreja.micovic said:

Trebalo bi da signalizira. 

Ne signalizira pregorelo oboreno svetlo, tj. i sto se tog dela elektronike tice Stilo=Bravo=Delta. Iz tog razloga, balast ne mora da bude Canbus, nego moze i obican. Posto ga pominjete, mislim da vam je kod Juhice takav set trenutno (sa "CN Light" sijalicama u verziji H1), tacno 35 EUR.

2 hours ago, dekirs said:

Koliko sam video Philips white vision bi trebao da zavrsi posao. Nasao sam kanal na YT gde covek testira sve te sijalice i najzadovoljniji je sa WV.

Pisah skoro na topicu o sijalicama bas o Philips ;) . Znam o kom kanalu pricas (ako je onaj sto ih strucno testira u plavom Cliu :)), a "najzadovoljniji" je njegov licni utisak za White Vision, koji podrazumeva odnos jacine/boje svetla na putu i vizuelnog utiska spolja. Ako neko trazi cisto funkcionalnost, bolji izbor su xTreme Vision (+130%, isti radni vek kao White Vision) ili Racing Vision (+150%, mana skoro duplo kraci radni vek u odnosu na prethodno pomenute). 

Na Stilu sam vozio xenon 9 godina, a cekam da vidim sta "strucnjaci" spremaju i da li ce biti ista prica kao i sa folijama. Tako da vec godinu dana teram cistu fabriku.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to je taj. 

Najvise ljudi ga pita izmedju xTreme vision i wv.. Koliko sam gledao meni deluje bolje XV, ali jedno je klip a drugo licni utisak koji je on preneo.. Steta za xenone, a mislim da ce uskoro krenuti i akcija za to, gde ce krenuti da smaraju sve zive.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tako na yt preporuku i pregledavanje kanala uzeo OSRAM Nightbreaker Unlimited i ni blizu onoga sto se vidi po yt (sto se tice boje svetla). Mada kad sredim farove, tek cu onda moci da kazem sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao tu neku Philips vision silalicu na motoru pre par godina i sija za sve pare. Sada sam imao na prakticno istom motoru xenon i losije sija, odnosno dosta rasipa svetlost. Svakako to su oni stari farovi, nisu projektori i nisu ni namenjeni za to. Sada sam izvadio xenon jer zezaju na tehničkom.

 

Racunam nesto, H1 night braker sam platio nesto debelo a kazu svi da kratko traju. Kinski xenon set na aliju je 17-22 eur, što je 2000-2500 dinara. To je manje vise ista cena kao i night braker a trebalo bi bar da duze traje, čak i da isto sija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kineski xenoni trajuuuu... Ja sam za 5 godina nakon godinu dana zamenio jedan AC balast (u garanciji bio) i to je to. 
Ne znam da ima standardna sijalica koja traje duze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveci problem je kad nemas dnevno svetlo na kolima, onda sijalice sto su ove osram i filips mnogo brze crkavaju.. Ko ima dnevno svetlo mislim da nece imati problema sa prevremenim crkavanjem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, ako se dobro secam, Racing Vision su deklarisane na samo 200h, xTreme Vision i White Vision na 450h. Sto se xenona tice, kod mene je za 9 godina, otisla samo jedna sijalica. Vidim i da Bravo dosta manje "jede" sijalice sa vlaknom nego sto je to bilo slucaj sa Stilom, za skoro godinu dana nisam zamenio ni jednu, a rade konstantno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/10/2019 at 11:42 AM, S.V.E.T.A. said:

Pa dal je realno da ima signalizaciju pregorele sijalice za tablicu a nema za oboreno svetlo?:blink:?

Verovatno je i kod Delte tako, e sta jos necu da saznam o genijalnom italijanskom inzenjeringu...

Realno je,tada kad su ta kola proizvedena oborena ili kratka svetla korišćena su samo noću,tako da si mogao da vidiš kad ih upališ rade li ili ne. Pre 10-ak godina obavezno je voziti danju sa oborenim svetlima ili dnevnim koje uglavnom većina vozila poseduje od 2010 godine. Tako da imaš signalizaciju za neispravnost za sve sijalice sem za kratko ili oboreno svetlo koje se koristi noću 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam uputstvo za Bravo pa da razbijemo dilemu. Po njemu ne signalizira kratko svetlo ni dugo. U prevodu to znaci da ne moraju canbus xenoni. Ja cu svakako da narucim canbus jer imaju AC balast a cena je par eur gore, ništa znacajno. Pa cemo da vidimo, Cekam da pregore night braker

 

❒ side/taillights
❒ brake lights or relevant fuse (see what
described for symbol T).
❒ rear fog lights
❒ direction indicators
❒ number plate lights.

 

p.s jel na beše Bravo idu H1 sijalice ?

Edited by lemy

Share this post


Link to post
Share on other sites

H1 i u oborena i u duga. A sve oko signalizacije i izbora xenon seta ti iz licnog iskustva vec napisah par postova iznad. Kakve crne dileme na ovakvom forumu :stuart: .

Sam AC xenon set bih svakako uzeo ovde od nekoga, cisto zbog garancije da su u startu ispravne i sijalice i balasti. 35 EUR je sa korektnim "CN Light" sijalicama, stvarno bagatela u odnosu na ranije. Cena smesno blizu nekim pojacanim, kvalitetnim sijalicama sa vlaknom.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/10/2019 at 11:42 AM, S.V.E.T.A. said:

Pa dal je realno da ima signalizaciju pregorele sijalice za tablicu a nema za oboreno svetlo?:blink:?

Verovatno je i kod Delte tako, e sta jos necu da saznam o genijalnom italijanskom inzenjeringu...

Nemaju signalizaciju ni izvikanije marke!

Kod Brava bar za ono što ti se upali lampica na bordu piše konkretno šta ne valja!

I ja sam kod yuhice radio xenone na Bravou i išao kod nekoliko majstora pre toga - jednostavno fabrički projektori posle nekog vremena budu očaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...