Jump to content
FAS Goran
Djole_500L

Fiat 500L - prednji brisači

Recommended Posts

Pomagajte :D

Od nedavno sam vlasnik fiata 500l, uzeo polovan. Prezadovoljan sam, ali imam problem sa prednjim brisacima. 
Kada ih ukljucim, nekada rade, a nekada ne. Desi se da i u toku voznje dok rade...odjednom stanu(uvek ostanu u pocetnoj poziciji).
Zadnji brisac radi normalno.
Nemam senzor za kisu.
Zna li neko o cemu se radi ili je ovo moje fenomen? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to desavalo na Puntu kad brisaci rade u rezimu sa intervalom, ako rade malo duze, kad ih iskljucim na kratko rade normalno, pa opet stanu.

Inace vrlo neprijatno na autoputu na primer.

U rezimu sa konstantnim radom mije bilo problema.

Zamenjen motor brisaca, i sve bilo isto.

Verovatno je problem u releju.

Tako sam ga prodao, sve ostalo je bilo ispravno, ostao mi je u lepom secanju! :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem ( sa drugim autom) . Skinuo sam elektronski deo sa motora brisaca, unutra imala neka 3 pipka. Malo to ocistio, mrdnuo i radilo je
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relej cujem kako cakce, ukljucuje/iskljucuje i kad rade i kada ne rade.

Interesantno je sto nema nikakvog pravila. Jutros nisu hteli da rade. Danas kada krenem sa posla rade normalno u svim rezimima i stadose na pola puta. Sad izasao da probam, rade. I tako stalno. Provericu te kontakte ukoliko uspem da skinem onu mrezu preko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je bilo hladno jutros kada si krenuo? Meni se na stila slicno desava, samo sto se meni desavalo to zimus, upalim brisace, odrade jednom, i kad krenu drugi put stanu na pola soferke, prodje 10ak sekundi i opet kad podignem rucicu prorade i posle normalno rade, sad na toplo vreme se to ne desava, a isto se to desavalo i proslom vlasniku, ja nisam istrazivao nista a nije ni on, predpostavljam da je relej, ali kao vecina, dok radi ne diram ga, ipak u mom slucaju i nije to toliko strasno
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto čuješ rele kako radi, odmah da eliminišemo njega i ručicu brisača.

 

Meni je pre par godina na Seićentu bio takav problem - Četkice na elektro motoru brisača. Ja sam te četkice sam promenio, samo moraš da skineš motorić brisača. Ako znaš sam da ga rasklopiš i promeniš kao što sam ja uradio, vrlo jeftin kvar. Četkice su neka bagatela. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu slede provera kontakata kod motora, i onda skidanje motora, pa javljam kako je proslo. 

Inace, danas - jutros radili normalno (na hladnom), popodne nece pa nece. 

Na punticu radim sve zivo sam ali ovo mi je jos "novo" pa malo dok se naviknem :D

Za mene je ovo i dalje jako cudno, bukvalno rade kada im se prohte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update:

Skinuo brisace, plastiku, dosao do motorica, izmerio-struja dolazi do motora ali on ne vrti.

Srafcigerom malo cuknem motor, momentalno je proradio.

Ne znam sta mi je bilo pa sve vratim na svoje mesto, i pri prvoj probi opet nece da radi :angry:

Moj zakljucak je da su cetkice. Tako da cu i to promeniti prvom prilikom kada ugrabim malo slobodnog vremena.

 

Edited by Djole_500L
Dupli tekst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocistio sam sve, zamenio cetkice za svaki slucaj i konacno sve radi kako treba i bez prekida. 

Problemcic koji se sada javio je taj da brisaci kada se ukljuce krenu prvo na dole (oko 5cm) pa onda odrade regularan ciklus. Nisam skidao makaze ni zupcanik da bih poremetio hod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomerio si nehotice sigurno prilikom demontaže montaže

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...