Jump to content
FAS Goran
S.V.E.T.A.

Lancia Nuova Delta - senzor nivoa tečnosti za vetrobran?

Recommended Posts

Trazio sam ali nema nigde teme vezane za ovo, tako da...

Danas mi nestala tecnost za vetrobran ali nikakvo upozorenje nisam imao... Da li Delta ima uopste senzor potrosene tecnosti za vetrobran?

Na Vectri C sam imao ovo upozorenje...

 

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna stvar više koja može da crkne pa ga nema :)

 

Nisam ni ja primetio da ima senzor. Nestalo tečnosti, dolio novu i teraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, video sam kasnije u uputstvu da nema...

Totalno mi je nestvarno da pored svakakvih stvari koje ima Delta a koje nemaju mnogi noviji i skuplji modeli, ona nema doticni senzor. Kao sto rekoh u prvom postu, imao sam ga na Vectri C iz 2002...:o

BTW, mislim da je jako koristan pomenuti senzor ali tako nesto u reklami za auto nema neki odjek kod ljudi kao sto je npr. automatsko parkiranje koje u praksi skoro niko i ne koristi;)

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ne sumnjam uopste u to:)

Ali da li je moguce da jos od Stila na kojoj je osnovi radjen Bravo i Delta nisu takve stvari promenili, slicno kao i sa rucicom ablendera koja ima identicne tehnicke propuste kao kod Stila... Zivo me zanima da li Giulietta (koja je novija generacija modela) ima taj senzor ili su jednostavno nastavili tradiciju staru 10 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ce ti taj senzor? Da vidis koliko imas tecnosti za stakla? Po meni totalna glupost. Prskas dok ima kad nestane svratis na pumpu i kupis.. Jos jedna stvar koja bi pocela da baguje i izbacuje glupava obavestenja.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 20 i kusur godina staza, ne secam se da mi se desilo da ostanem bez tecnosti u posudi za brisace (imao auto ili ne taj senzor) - licno mi je takodje apsolutno nepotrebna stvar. Kao i za gorivo - ne dam joj da udje u rezervu :lol: i srce talog. Dva-tri puta mesecno ili pred put, proverim motorno ulje i dolijem tecnost za brisace, a za ne daj Boze (uz kociono i motorno ulje) u gepeku vozam i litar destilovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda zavisi od opreme? U Golfu 5 trendline sa običnim farovima i bez senzora za svetlo i kišu nisam imao a u Comfortline sa xenonima, prskalicama i senzorima (svetlo/kiša) imam senzor i meni je korisna stvar. Nemam rezervnu bocu tečnosti u gepeku jer imam kad da kupim kad javi da je rezerva a bez senzora uvek sam imao. Jednom sam morao da parkiram sa strane i vodom koju sam imao u autu da operem bljuzgavicu sa soferke jer brisaci nisu mogli da speru. Kiše nije bilo a gradska vožnja, svu bljuzgavicu auta ispred mene sam dobio na šoferku a brisaci su samo zamazali do nivoa da ne vidim ništa a nestalo mi tečnosti u toku vožnje...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nekome je glupost a meni licno je bila korisna mogucnost tamo gde je postojala. I da, senzor obavestava samo kada je pri kraju tecnost a ne koliko ga ima kao za gorivo u rezervoaru.

Npr. meni je veca glupost senzor istrosenosti plocica koje mozes da vidis i od oka koliko jos mogu da guraju ali nebitno, generalno sam hteo samo da znam da li taj senzor uopste postoji ili ne.

Moze tema da se brise ako smatrate da treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, kad ga nemaju ljudi, uvek će reci koji će ti djavo. Štete od njega nemaju, korist svakako neku imaju. Druga stvar je da kupuju nov auto pa taj senzor košta 300€ doplate pa da kažu koji će im djavo to, pa ajd još nekako.. isto je i za gomilu druge dodatne opreme... gomila ljudi će reci da im je sasvim dovoljno da imaju klimu i elektropodizace napred a realnost je da svima koristi bilo šta sto imaju dodatno...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zasto da ga nema, koristi svakako, sad, sto ga nema kod zabara garantujem zivotom da ni oni ne znaju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, prelistao sam uputstvo za Giuliettu i takodje ne postoji obavestenje ili ikonica za nizak nivo tecnosti za vetrobran, tako da toliko o tome. Nadajmo se da bar Giulia i Stelvio imaju doticni senzor...

Da se razumemo ja ni najmanje ne umanjujem vrednost Delte, Brava ili Giuliette i uvek bih se pre odlucio za neke od njih (u tom rangu cena) nego neke od VW-a ili nekog Francuza;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

159 ima samo u slucaju kad ima prskalice farova i otprilike upali na nekih 10-20% tecnosti u posudi. Prilicno korisna stvar, pogotovo zimi, upozori vozaca pred put..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...