Jump to content
FAS Goran
TeaseR

Grande Punto 1.9 cudan zvuk pri dodavanju jaceg gasa u niskim obrtajima

Recommended Posts

Pozdrav svima

 

U zadnje vreme, primetio sam da kada stisnem papucicu gasa malo jace ili do kraja u 3, 4 ili 5oj brzini, dok je auto na nekih 1100-1200 obrtaja krece da se cuje kao neko pistanje, neki cudan zvuk, ne znam kako da ga opisem. Bukvalno kao neko cviljenje...

 

To se desava samo kada dodam jaci gas u niskim obrtajima, kada lagano ubrzavam, nema tog zvuka. Neretko mi se desi na uzbrdici da se cuje jer tada mu treba jaci gas da izvuce.

 

Da li neko zna u cemu moze biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se tako pri potapanju gasa u niskim obrtajima culo strasno metalno klepetanje, dok je kasnije sve bilo ok. Zamajac je bio za menu. I na kraju se i ispostavilo da je imao luft na sve strane i da je on pravio te zvukove. Jer u sustini to mu je i fukcija, da ublazava udare i vibracije kojih je na niskim obrtajima najvise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije busno neko crevo od turbine ili neko vakum?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ako mozes snimi zvuk, po opisu rekao bih da je isti zvuk kao kod mene. Jel ti se desava konstatno ili samo ponekad kao kod mene? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se uvek kada dam jaci gas u niskim obrtajima, kada mu je tesko da izvuce.

 

Mislim da nije zamajac, cuje kao neko cviljenje, bas ne znam kako da ga opisem. Probacu da snimim zvuk, valjda ce uspeti da ga uvati. Deluje mi kao da je nesto ispod mene, tj da nije kod motora, al mozda se i varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da uhvatim na kratko zvuk koji se javlja pri paljenju, dok sam otvarao haubu prestao je. Desi se da se ugasi posle prvog dodavanja gasa a nekad guli,skici,cvili kako vec par ulica pa prestane. Sto su veci obrtaji to se vise cuje. Nekad kad dodam gas jaci i kad je zagrejan cuje se kao turbina ili kao crevo neko da je propistalo.
https://vocaroo.com/i/s1C8WlrS9apd
Mora malo da se pojaca. Pojma nemam, sve je pregledano i sve je ok...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Izvinjavam se ako sam promasio temu. 90% sam siguran je to taj zvuk kod mene koji se javlja pri paljenju. Isto tako sam nasao klip u kome se cuje da zvizdi pri dodavanju gasa. Zamenio sam pk u nadi da ce je kais problem ali jok. Jel postoji jos neki nacin da se ovo proverili s obzirom nema pravila kad se cuje i koliko traje?  Ako opet odem u servis i bude sve ok mislice ljudi da sam lud :D 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki lager moze tako da se cuje, kao turbima bukvalno. Jedini nacin da to proveris je da prvo skines pk kais i upalis bez njega. Ako se ne cuje, znas i sam da je problem u pk krugu i da je lako resiv. Ako se cuje, moras da kopas dalje, prvo oko zupcastog kaisa, a ako imas srece da nije tu problem onda je verovatno neko crevo vakuma, turba....

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino baba Vanda da gleda u pasulj pa da znam kad ce da krešti. Da je konstantno lako bih. Nemam pojma. Videcu kod elektricara da ga oteram da prekontroliše struju

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...