Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Originalna fabrika izgrađena sredinom 1960-ih, temeljno je renovinara u autentičnom industrijskom stilu, sada služi kao muzej-priča o Mirafiori kompleksu, i kao prostor za izložbu preko 250 modela marki Fiat, Lancia i Abarth, od kojih su neki prvi put prikazani. Alfe su u posebnoj muzeju u Milanu.

 

Izložba automobila je podeljena po sekcijama, u skladu sa namenom automobila. Prostor će uskoro biti otvoren i za širu javnost. 

Više na sledećim linkovima: 

https://petrolicious.com/articles/theres-a-new-shrine-to-fiat-lancia-and-abarth-opening-in-turin

https://www.fcaheritage.com/en-uk/heritage/places/heritage-hub

Share this post


Link to post
Share on other sites

FCA grupacija otvorila novi Alfa Romeo, Fiat i Lancia ''Heritage'' muzej

 

fca heritage.jpg

 

Ljubitelji automobila FCA grupacije će od sada moći da se dive modelima te kompanije u novootvorenom Heritage HUB muzeju. On je dizajniran sa ciljem da promoviše istroiju italijanskih brendova te grupacije.

 

 

Lociran u Italiji, Heritage HUB je ekskluzivni izložbeni prostor za modele iz programa ''FCA Heritage’s Reloaded by Creators''. Reč je o program čija je glavna namena restauracija i prodaja klasičnih automobila, kao što je na primer model Alfa Romeo 8C Spider o kome smo već pisali. Ovaj ''salon'' se prostire na 15.000 kvardatnih metara, a u njemu se nalazi preko 250 klasičnih automobila. Među njima su i neka vozila koja nikada ranije nisu bila prikazana.

 

 

Predstavnici FCA grupacije opisuju ovu kolekciju kao ''hram edukacije i emocija''. Biće zaposleno nekoliko vodiča, a u ''centralnom'' delu salona se nalazi osam tematskih izložba. Svaka od tih izložbi predstavlja po osam automobila iz različitih razdoblja i različith brendova.

 

e181e4de-fca-heritage-hub-2.jpg7089dc5b-fca-heritage-hub-1.jpge351aefd-fca-heritage-hub-5.jpg

7b76aa78-fca-heritage-hub-3.jpgdfef02ca-fca-heritage-hub-16.jpg2d2a8672-fca-heritage-hub-18.jpg46f63561-fca-heritage-hub-22.jpg

797dba74-fca-heritage-hub-38.jpg04f5553a-fca-heritage-hub-20.jpg4b9c7050-fca-heritage-hub-35.jpg51ba911f-fca-heritage-hub-19.jpg4053e73b-fca-heritage-hub-17.jpg

9dde012b-fca-heritage-hub-9.jpgae767b58-fca-heritage-hub-45.jpg63b73633-fca-heritage-hub-28.jpg0413a0b1-fca-heritage-hub-12.jpg83362a9e-fca-heritage-hub-10.jpg

b8af456e-fca-heritage-hub-14.jpgd9ecd8f4-fca-heritage-hub-7.jpged5ad5ec-fca-heritage-hub-8.jpgf728a0c4-fca-heritage-hub-11.jpgfa927489-fca-heritage-hub-29.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi šta mislite o organizaciji puta i posete? Ono, iznajmimo bus, najavimo im se, nađemo neki hostel i idemo!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za, ali ne bus, nego da idemo nasim FCA kolima, a naravno, da bismo minimalizovali troskove, podelimo se bar troje po autu (dovoljno da bude udobno, a opet i razumnog troska). Kad se vec ide na tu stranu, grehota je ne posetiti Alfin muzej u Milanu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bolje bi bilo (verovatno i malo skuplje) autima otići, ali što kaže @horvat više ljudi po autu i podeli se trošak. :thumbup: 

Svakako bi voleo da odemo organizovano, tako da ja sam za. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam to hteo da napisem. Kraj septembra, pocetak oktobra, kad se zavrse sva letovanja. Google kaze da treba 12.5h od Beograda do Torina. Ne znam jel izvodljivo sve odraditi preko vikenda? Da radni narod bude u mogucnosti da prisustvuje :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da je moguće sve preko vikenda, ima dosta vožnje do tamo i nazad...možda bi najbolje bilo krenuti u četvrtak na petak noću. Videćemo već ima li dovoljno ljudi koji bi hteli ići i šta odgovara najviše... :thumbup: 

Evo još detaljnije čega sve B) tamo ima:

 

stefabtv.jpg StefABtv video: 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pa tako bi sigurno bilo komotnije vremenski. I onda do nedelje uvece da smo kuci. Treba i Milano ubaciti, usput je svakako, grehota ne svratiti u Alfin muzej :)

Ako bismo isli nasim kolima, gotovo da je svejedno koji broj ljudi se prijavi, zar ne? Nema nista organizacionog karaktera sto zavisi od broja. Smestaj se svakako rezervise svakom posebno, auti takodje (+\- koliko njih u auto)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat U Principu nije bas tako. Svakako koliko ljudi ide po autu, deli se gorivo ali treba uzeti u obzir da svi koji idu jednim autom trebaju imati istu rezervaciju da se ne bi razvozili unaokolo. Ima ovde zainteresovanih, budno posmatramo vase delovanje :ph34r:

 

Svakako ne bi trebalo biti ispod ukupno 4 dana, cimanje je, dug put (iako je 90% autoput i verovatno max brzina na voznje na istom kako bi se stiglo cim pre). Ofc ako bi tako isli, bilo bi dobro da neko ima i voki toki da se drzimo u komunikaciji sto jeftinije.

PS 

Siguran sam da bas ne bi samo muzeje gledali, zar ne ?! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svakako da nije "sipaj i pali" ali htedoh da kazem da mali broj prijavljenih ne bi predstavljao prepreku.

Teoretski mozemo ici nas 3 s jednim autom, a i nas 30 sa 10 auta... samo to sam hteo da kazem :)

Bilo bi jako lepo stvarno. Meni je recimo bas zao sto nisam isao sa ekipom kad se islo u Kg u FAS...:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako stoje stvari u vezi ovoga? Blizi nam se jesen, verujem da su se svi vec vratili sa letovanja, pa da pitam, jel ima nekih naznaka da se organizuje neka grupna poseta ili ostaje kao ideja, pa mozda nagodinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, horvat said:

Kako stoje stvari u vezi ovoga?

Stoje. :D 

Pošalji mi, molim te, broj telefona na PP da se čujemo sutra oko ovoga, kao i oko skupa sledeće godine u SU. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...