Jump to content
FAS Goran
Slobodan233

Lancia Nuova Delta - problem sa zadnjim svetlima

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, proradio je zmigavac:) Jednostavno, te tri diode, koje od pocetka nisu radile, su zamenjene i sad radi kao zmaj. I dalje mi nije jasno zasto me je prethodni majstor ubedjivao da su te tri bile dobre, a da one dve iznad njih nisu valjale, ali ok. Hvala @andreja.micovic sto si me uputio na Kelco, gde sam nabavio zute diode (kostaju 9 din. komad) i @cika_kole na pomoci i savetima. Moram priznati da mi je malo zao sto necu doci do pazove da se upoznamo, ali ako bude nekog okupljanja negde, gledacu da dodjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiica drago mi je da se resio. nema tu puno filozofije...inace sva ta popravka zmigavca potice od eksperimentisanja @Markobgd !!!

koliko ja znam, on je prvi imao taj problem i resio ga secenjem i menjanjem dioda, onda se desilo meni, ja naravno njega nazovem dobijem uputstvo sta i kako i resim...ta delta je sada kod @bglion i kao i moja delta jos se nije zapalila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počelo je da baguje opet. 

Bas sam hteo da vidim sa tobom kad da odradim opet. 

Mada trenutno radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

da prvo krene da baguje, a onda rikne...teraj dok radi, kad rikne ti ces lako to odraditi jer kad budes izvadio stopaljku, videces gde je marko vec sekao, seces, menjas i varis... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videću još...
Ali cifre novih su haos. Zamenska 20.000din, a original 35.000din... sunce im lopovsko poljubim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, ugradih led svetlo u tablice ( odlično isprade) i videh da mi tri diode na poziciji zadnjeg desnog fara ne rade. Da li ima ovde nekog dobrog električara-elektroničara koji bi mogao da reši ovaj problem...

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i mene, danas primetih da mi na desnoj stopaljCi nerade tri diode, majstor elektronicar mi nije tu, na odmoru je covek, cekam da dodje i onda otvaramo, napravicu tada i koju sliku kako se i gde se sece i kako izgleda posle varenja plastike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da su samo te tri diode fantomski spravljene da nervirraju vlasnike Delte :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, ISV_01 said:

Izgleda da su samo te tri diode fantomski spravljene da nervirraju vlasnike Delte :D 

nema tu sta mene da nervira, gledam na to kao kvar koji sam imao i sa migavcem, koji se lako resava kada pogledas naprimer audi ili neki drugi auto sa zadnjim led svetlima...

za proceses zamene diode utrosi se ukupno 30min sa sve varenjem plastike, secenje traje 2-3 minuta, zamena dioda oko 10 minuta, varenje oko 15min i tu je kraj posla, stavljas, resetujes gresku i vozis dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, citao sam slucajeve i solucije. Svakako je bezbolnije nego na vagen-vozilima a verovatno i kod novijih renoa sa led trakama svuda okolo (megan, talisman), pretpostavljam da se tu, osim budzenja, daju vagen-novci za sredjivanje.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da idioti nisu zalili ceo far. 

Što jednostavno nije mogao da bude iz dva dela i između guma pa 5-6 šrafova i odviješ šrafove, izvadiš celu ploču i prelemiš?! Pogodovo što led imaju 40-50000 radnih sati ali ih ubija nestabilan napon. 

 

Jasno je to zbog toga da bi neko dao 300 eur za novi stop, ali... ovako samo budž i maltretiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga....

gornje tri diode nece da rade...

11.thumb.jpg.e2967f9bac3d2d0a83f17c551cc0ddae.jpg

 

posle vadjenja stopaljke krenulo je secenje...snimljeno je nekih 40 sekundi, dovoljno je da se vidi gde se sece stopaljka...

 

10.thumb.jpg.55cd4afa4c36ff548f3c2ec3cabe638a.jpg

na ove dve slike se vide dva srafica, koja se odvrnu odmah, a posle ne bi bilo zabune kada se plastika isece, a stop nece da se otvori, pa na silu i bum krc tras problem...6.thumb.jpg.c58ad84c5d2c79d3113ecd9b8bf078f9.jpg7.thumb.jpg.c72b5a93b271bcfbe4df1f7bcde7a0dd.jpg

 

e onda smo dosli do problema, nema istih dioda za zamenu, koje god da je maestro stavio kada se stop vrati na auto nece da rade...te je sa neke table skinuo diode koje su zeru slabije i njih nalemio, rade, sijaju za nijansu slabije...slikacu to veceras po mraku, sad se ionako ne vidi bog zna...

 

12.thumb.jpg.b4a6bac341dccdd5c4e33af0aaab65aa.jpg13.thumb.jpg.42934e294b781961257e40ae51902e2c.jpg14.thumb.jpg.3614f1e78884120413827066f0cfb80e.jpg16.thumb.jpg.c470643b8240e300eeb029b5a739a64b.jpg17.thumb.jpg.19c4ca2f7f95a5958ed37a2b8cf05152.jpg18.thumb.jpg.9a7e9c1a6ddba8230e9b099a80d37569.jpg

 

 

i onda je odneseno na varenje...

 

1.thumb.jpg.0d7140c77ca5846c8254095ea684ee22.jpg2.thumb.jpg.5bbadb0bd15fc473b2de40e966f9b6c3.jpg3.thumb.jpg.10265e0ee2c9df61e413986eef538dae.jpg4.thumb.jpg.c6898da2fe3645eebb1c7ecd330f03ae.jpg5.thumb.jpg.f8d0503ad2cd6d7e0ebffbae4e6b176d.jpg

 

znaci cilj mi je stopaljka koja nije ispravna da je kupim da bih imao originalne diode za zamenu u slucaju popravke...usput je maestro sve diode prelemio, vec kad je otvoreno da se i to odradio...eto ko ima znanja, moze i sam...ja nemam niti me interesuje, tako da sam uvek vise za majstore koji znaju sta rade, nego da ja ceprkam...nisam vican poslu, ali kafi i fanti uvek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre jeste mnogo fensi Delta sa tim svetlima ali....o yabari braco pa gde sjebaste to da se ne mogu menjati na plug n play ...Dobar video, za onog ko ume, ovo je očas posla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako, ovo su led diode koje su skinute sa sata, sijaju, ali jako slabo i kada se stisne kocnica i kao pozicija, nema da prijavljuje gresku, ali je slabo...

viber_image_2019-07-25_11-47-53.thumb.jpg.032770f656ca225fb38a856f54656267.jpg

te uspeh da nadjem juce led diode sa lupane stopaljke pezo 308 i sad cekam da se zavari moje stop svetlo pa da slikam i pokazem vam razliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema razlike uopste, pa ni u intezitetu svetla. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema, one prve su iz table, ove iz stopaljke...sad je vec mrak i tek sad se vidi kad upalim poziciju i stisnem kocnicu da uopste nema razlike...

desetak dioda od pezoa mi ostalo u rezervi...miran sam sto se toga tice...seci, menjaj, vari i teraj...znaci diode iz table pasu, rade, sijaju, ali mnogo slabije, diode iz stopaljke verovatno iz svakog modela bi ovako radi, a one kupovne po radnjama, nece da rade, probano, nece da zmirne kad se nakaci na auto...

i sto je najbitnije kao sto sam i ranije napisao, resivo je...

isplativije je nego polovna stopaljka, a kamoli nova... jer polovna je macka u dzaku, moze da crkne brzo, nova je skupa...a ovo je resenje za cirka 2000 dindzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto mene na remontu čim se vratim sa mora. Čas radi normalno. Pa prijavi stop pa migavce. A ne vidim da je neka crkla. 

Prvo je brljala posle pranja a sad nema pravila 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...