Jump to content
FAS Goran
Slobodan233

Lancia Nuova Delta - problem sa zadnjim svetlima

Recommended Posts

Još nisam rešio ovaj zadnji levi migavac... I dalje malo radi, malo ne...

Te diode, te ploča, te sklopka, te elektronika u volanu... ma dajte molim vas...

Prosto jer ne mogu da nađem nikoga ko će stvarno rešiti problem bez da mi čeprka i kanibališe po autu...

Ne znam, da li se stanje i iskustvo u međuvremenu promenilo nabolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro veče svima.

Imam Deltu kojoj ne radi zadnji levi migavac. Zamenila sam levu i desnu stop lampu. Kada desnu stavim na levu stranu, sve radi kako treba.

Kada upalim levi migavac, samo jednom blinknu četiri donje diode i to je to, ne radi više. 
Ovako to izgleda kada se otključava/zaklučava auto: 

 

Šta mislite, da li to može da se popravi? Kojeg god majstora da sam pitala, svi su rekli da kupim drugo stop svetlo i da je popravka prekomplikovana i da to niko ne radi. Jedan majstor mi je zapravo tražio 100-150e za zamenu dioda. 

Na tabli stoji očitana greška.

 

 

E, sad. Ovo mi se desilo jutros. 

 

To je prvi i jedini put da su mi zasvetlele ove druge diode. 

Da li je to neka greška u sistemu ili su jednostavno crkle?

Edited by Sandra001

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa samim diodama/stampanom plocom. Interesantno, ali gro problema je upravo sa levom stopaljkom.

Mozda @cika_kole bude ljubazan da pripomogne, ako je covek iz Pazove jos voljan to da radi. Mislim da se pominjala cena od cca 3000 din za popravku. Stopaljka se sece, vadi se stampana ploca, preleme se diode i zavari poklopac nazad. Polovna stopaljka kosta prilicno i opet je macka u dzaku, zamenske su cca 20.000 (upitnog kvaliteta), nove OEM cca 35.000 din. Ako te zanima tehnicki, mozes da pogledas i u ranijim postovima o cemu se radi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78839-lancia-nuova-delta-problem-sa-zadnjim-svetlima/&do=findComment&comment=1490093

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78839-lancia-nuova-delta-problem-sa-zadnjim-svetlima/&do=findComment&comment=1506282

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane. :)

Prečešljala sam temu. Bilo bi dobro ako @cika_kole može da posavetuje.

Zbunila me je samo ova situacija od jutros kada su se i druge diode upalile. 

Prvi ubačeni video je snimljen malopre i tako uvek rade, samo te četiri. 

Znam da je zamena cele lampe poprilično skupa i zato se i nadam i tražim sve vreme neki drugi način da se ovo reši. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu naravno, tu smo da se pomognemo. Tagovao sam Koleta u prethodnom postu, tako da ce dobiti notifikaciju. Nadamo se da ce procitati, a i da covek u Pazovi to i dalje radi.

Cim lampa krene da brljavi, problem postoji i neophodno je da se otvori. Da li su u pitanju diode i/ili vodovi na samoj ploci, to ce vec elektronicar videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2020 at 11:02 PM, Danilo1 said:

Za kolege sa foruma cena je 30e po stopaljci

sta spada u 30e? otvaranje stopaljke, diode, rad, varenje ili lepljenje stopaljke?
@sandra001 ako se nesnadjete u bg, videcemo onda da odradite u pazovi...

najveca poenta cele price su diode, ove kupovne ubacis, probas, radi...zavaris poklopac, posle par sati oept gecrkt...

i onda opet seci, skidaj diode, juri diode koje pasu i tako dalje...na mojoj stopaljci smo eksperimentisali sa raznim diodama, kupovnim, kineskim, bla bla...dok nismo stavili diode sa druge stopaljke nije bilo 'leba...

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, cika_kole said:

sta spada u 30e? otvaranje stopaljke, diode, rad, varenje

sve to spada u cenu, ne znam koje diode koristi ali evo mesec dana je proslo od kad je radio ovu Deltu i covek nema roblema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podelim svoje iskustvo oko dioda na Delti 3, kako na zadnjem desnom zmigavcu, tako i na trecem stop svetlu. Na zmigavcu nisu radile 3 diode - majstor ih je skinuo sa ploce i nalemio je 3 nove i dan danas radi ok.

 

Ali mislim da postoji jednostavnije resenje od lemljenja novih dioda. Naime, na trecem stop svetlu mi je vecina dioda crkla. Jednostavno sam izvukao trece stop svetlo iz zadnjeg "spojlera" (ima na forumu kako se to radi, vrlo jednostavno i brzo), otvorio ga i izvukao plocu s diodama. I umesto nje sam zalepio led traku oho lepkom. Metar trake je bio tipa 250 dinara, od toga mi je trebalo 30ak cm. Jedino sam zice s konektorom dao elektricaru da skine sa ploce i nalemi na led traku.  Kapiram da isto tako moze da se sredi i zmigavac. U prilogu su slike

 

lepljenje-led-trake.jpg crknute-diode.jpg rezultat.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa migavcem (zadnji desni). Ušla voda i prijavljuje grešku. Vodu sam rešio, izbušio rupicu dole i voda je izašla. Proradio! Oprao auto, verovatno opet ušla voda i opet ne radi. Nema vode ali zadnja dole dioda ne radi više nikako. Ako neko popravlja, javite kontakt.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani...imam Deltu i auto je super...ali dogodilo mi se ISTO što je opisano u problemu...tri diode zezaju i cijeli žmigavac ne radi...da previše ne duljim,otvorio sam far i majstor je zamijenio diode,no očigledno nisu bile iste (čak se malo vidi da slabije svijetle od ostalih) i kvar je ostao...gdje bi mogao nabaviti diode koje neće praviti problem Body computeru ?? Pišem iz Hrvatske pa ne mogu doći do majstora kojega ovdje spominjete u okolici Beograda...kupio bi diode od nekoga s foruma ako ih prodaje...hvala puno pozdrava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, AlessandroFerrero said:

.gdje bi mogao nabaviti diode koje neće praviti problem Body computeru ??

kupi bilo koje stop svetlo na otpadu, razbijeno, pezo, reno, fiat, bmw...gledaj da ti daju dobru cenu, odatle neka majstor skine diode i prebaci kod tebe, tada neces imati problem vise, tako sam ja uradio, evo druga, treca godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, cika_kole said:

kupi bilo koje stop svetlo na otpadu, razbijeno, pezo, reno, fiat, bmw...gledaj da ti daju dobru cenu, odatle neka majstor skine diode i prebaci kod tebe, tada neces imati problem vise, tako sam ja uradio, evo druga, treca godina...

Odlično...hvala puno...pozdrav !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima. Mozete li mi molim vas reci kako ste na kraju resili probleme sa zmigavcima. Naime, meni sve diode rade, proverio sam. Kada upalim desni zmigavac, jednom trepne normalno i onda prestane da radi. Hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...