Jump to content
FAS Goran
dragvorl

Naknadna ugradnja ''one touch'' (lane chg function) žmigavaca?

Recommended Posts

Mozda bolje odgovara u nekom drugom podforumu tema, jer sistem nije samo za Stila, moze i na druge modele da se stavi, pa neka modovi prebace ako je to slucaj. 

Novija kola cesto dolaze sa funkcijom jednog klika na rucicu zmigavca za signalizaciju pri promeni trake, u tom slucaju uglavnom odradi tri ciklusa zmigavca i sam ugasi. Mnogo komfornije nego da se svaki put skroz stiska rucica i vraca. Uglavnom za to postoji elektronika koja je moze i naknadno ugraditi, nije komplikovano i nije narocito skupo. E sad, ja sam to video negde na domacim sajtovima, ali sad ne mogu da nadjem. Nasao sam u inostranstvu. Da li neko slucajno zna da li ima u Srbiji to da se kupi?

 

Evo par primera:

 

Screenshot_9.jpg

https://m.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_nkw=komfort+blinker&rt=nc&LH_BIN=1

 

Screenshot_5.jpg

http://www.keetec.eu/product/tripling/

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dragvorl said:

Mnogo komfornije nego da se svaki put skroz stiska rucica i vraca.

Slazem se da je vrlo korisna stvarcica. Inzinjeri su sigurno pametniji od mene, ali cisto licna sugestija (npr. ako se eventualno pravi uredjaj) - na Vagen grupaciji migavac odradi tri puta. Na Bravu vidim da je 5 puta, a komotno bi za moj ukus i potrebe moglo i jos neki put vise. Cak i za osnovnu "line change" funkciju (prebacivanje iz trake u traku) 3 blinkanja je po meni premalo, jer je sve vise odsutnih u saobracaju. 'Leba ne jede, a sa par blinkanja vise vec moze komotno da se koristi i za skretanje, a da rucica ne mora da se vraca, samo se pipne. Licno koristim tu funkciju kad god je moguce, ali opet nekada moras klasicno da das migavac, da ne bi ispao dzukac i da te neko ne ceka par desetina metara pred tvoje skretanje.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto menjas trake ko penzos. Meni bi levi zmigavac blinkao u desnoj 3 puta kada bi radio 5 blinkanja :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, MS PK said:

Meni bi levi zmigavac blinkao u desnoj 3 puta kada bi radio 5 blinkanja :D

Pricam o tome da funkcija moze da se koristi i za skretanje u raskrsnici, da samo pipnes rucicu bez potrebe za vracanjem.

A koliko ljudi u zadnje vreme blese u mobilne i generalno su odsutni pogotovo ovde po BG guzvi - po automatizmu odavno planiram najgoru situaciju i nista me ne kosta da sve odradim malo ranije ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dragvorl

 

Koliko je kostalo zadovoljstvo? Gde ima da se uzme i koliko je tesko da se namontira?

 

 

Edited by neshaoct
tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montaza je na levi i desni zmigavac +, kontakt i masu. Kosta oko 20e, uzeo sam napolju,ne znam da li se moze izorganizovati za Srbiju transport. Ukucaj tripling keetec, mozda ima na ebay. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/31/2019 at 6:57 PM, MS PK said:

Zato sto menjas trake ko penzos. Meni bi levi zmigavac blinkao u desnoj 3 puta kada bi radio 5 blinkanja :D

pa kad vozis ko Fetel:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...