Jump to content
FAS Goran
RasaJTD

Fiat Nuova Bravo 1.4 90KS TNG - opcije za prosečnu i trenutnu potrošnju?

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

    Pre dve nedelje sam postao ponosni vlasnik ☺️ Bravo-a 2011god. 1.4 90hp sa fabrickim plinom i generalno sam zadovoljan sa automobilom, jedino me interesuje dal' ovaj model ima u opcijama na bordu average i instant consuption? 

 Pitam jer jedino sto imam je trip distance, average speed i travel time pa me interesuje dal tako treba ili postoji mogucnost da je neko vracao kilometrazu ili petljao oko sata pa je ujedno zeznuo i samu tablu...malo mi je cudno da auto 2011 to nema, ali posto je kod mene nivo plina u boci prikazan na displeju u tabli za razliku od drugih, nisam iskljucio opciju da to tako treba pa bih Vas zamolio za tu informaciju, ukoliko neko zna, da bih znao sta dalje da radim... 

 

Pozdrav,Rasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, RasaJTD said:

...posto je kod mene nivo plina u boci prikazan na displeju u tabli za razliku od drugih, nisam iskljucio opciju da to tako treba...

Da, tako treba da radi kod verzija koje imaju plin.

 

Prosečnu i trenutnu potrošnju komp prikazuje na board-u znajući:

- nivo goriva (benzin/dizel) u rezervoaru.

- količinu tog istog goriva koju je ''proterao'' kroz dizne.

- broj pređenih kilometara.

Onda samo sračuna, u skladu sa napisanim softverom, koje su vrednosti za prosečnu i trenutnu potrošnju, bukvalno kako matematika kaže.

 

Baš zbog ovog načina kako radi komp, kod pojedinih modela se dogodi da imaju problem nakon što im odjednom ''nestane'' goriva iz rezervoara (npr. neko im ukrade, ili dođe do mehaničkog oštećenja rezervoara pa gorivo curi, ili negde u gorivnoj instalaciji od rezervoara do motornog prostora dođe do curenja goriva), jer tada komp ne dozvoljava da se motor startuje. Vidi da ima manji nivo goriva u rezervoaru, nema podatka da je tu količinu koja nedostaje ''proterao'' kroz dizne, i po unapred zadatim parametrima za tu situaciju ne dozvoljava startovanje motora jer misli da je očigledno neki kvar (iako je možda lopov izvukao gorivo iz rezervoara). Nemaju ovaj deo koda (za rad kompa kad odjednom nestane gorivo) svi automobili, ali svi računaju prosečnu i trenutnu potrošnju na istin način.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/31/2019 at 1:45 AM, RasaJTD said:

Pozdrav svima, 

    Pre dve nedelje sam postao ponosni vlasnik ☺️ Bravo-a 2011god. 1.4 90hp sa fabrickim plinom i generalno sam zadovoljan sa automobilom, jedino me interesuje dal' ovaj model ima u opcijama na bordu average i instant consuption? 

 Pitam jer jedino sto imam je trip distance, average speed i travel time pa me interesuje dal tako treba ili postoji mogucnost da je neko vracao kilometrazu ili petljao oko sata pa je ujedno zeznuo i samu tablu...malo mi je cudno da auto 2011 to nema, ali posto je kod mene nivo plina u boci prikazan na displeju u tabli za razliku od drugih, nisam iskljucio opciju da to tako treba pa bih Vas zamolio za tu informaciju, ukoliko neko zna, da bih znao sta dalje da radim... 

 

Pozdrav,Rasa.

Lep pozdrav. Vidim da ste vlasnik istog automobila kojeg ja razmišljam da kupim. Nasao sam primjerak istog godišta (2011, isti motor i sa fabrickim plinom)  presao je 140000 km. Zanima me vasa iskustvo u dosadašnjem korištenju ovog automobila: kako ste generalno zadovoljni, cijena odrzavanja, neki ozbiljniji kvarovi i problemi sa autom itd. Ako možete napisite na mail cagi80@gmail.com

Hvala i lep pozdrav. Igor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...