Jump to content
FAS Goran
milaneze

Lancia Delta 1.9 twin turbo - dimi posle skidanja DPF-a

Recommended Posts

Meni se upalila u alfi da je dpf clogged i da treba da se vozi, peglao sam ga jedno 15ak minuta i ugasila se. Sa dpfom sve u redu nema nikakvih problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja paranoja... Aj polako i čitaj šta ti pišu ako već pitaš.

 

Da moguće je. Sve je moguće. 

 

Ali pre svega treba lepo da ispratiš šta se dešava. Je l' dim beo ili plavičast? Ulje? Fali ili ne? Jesi li uopšte vozio neku dužu relaciju na autoputu od kad si prvi put primetio povećani dim? 

 

Hoće da dimi belo i zbog vode (rashladne tečnosti), ne samo od ulja i dpf-a   :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Koja paranoja... Aj polako i čitaj šta ti pišu ako već pitaš.

 

Da moguće je. Sve je moguće. 

 

Ali pre svega treba lepo da ispratiš šta se dešava. Je l' dim beo ili plavičast? Ulje? Fali ili ne? Jesi li uopšte vozio neku dužu relaciju na autoputu od kad si prvi put primetio povećani dim? 

 

Hoće da dimi belo i zbog vode (rashladne tečnosti), ne samo od ulja i dpf-a   :P

Majstore o kakvoj paranoji pričaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor je u mehaničarskoj radionici, ja sam ti kolega sa foruma koji pokušava da pomogne...

 

Kad neko pročita odjednom sve postove, stekne se utisak da uopšte ne registruješ šta ti pišu drugari koji hoće da pomognu. Napeo si da dimi belo i ne daješ nikakve dodatne a prekopotrebne informacije. 

 

Možda je sve u redu sa tvojom Deltom. Što ja mislim i iskreno ti želim. 

.

.

.

Možda je DPF u pitanju.

Možda je motor u pitanju - gumice ventila.

Možda je motor u pitanju - karike. 

Možda je motor u pitanju - dihtung glave.

Možda je motor u pitanju - ...

Možda je ...

 

Daj prvo proveri 'potrošnju' ulja, pa se onda lepo provozaj najmanje 30ak minuta na autoputu, pa proveri rashladnu tečnost (gubi ili ne), pa ćemo videti zajedno dalje sve što može preko tastature... Ako ne rešimo, moraćeš kod pravog majstora. Ne kod mene   :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar se stvarno uvijek nađe neko da počne da serenda? Bilo to i obično pitanje na forumu eto ti dežurnog da popljuje sve što stigne i napravi se pametan.

Na moje pitanje da li sa ishabanim karikama auto normalno vuče, dežurni kaže "koja paranoja". Majstore, pardon kolega sa foruma, moraš poraditi malo na komunikaciji, pogotovo sa osobama koje ne poznaješ. Ne ulazim u dalju polemiku a svim drugima hvala na odgovorima i potrošenom vremenu na pomoći u rješavanju problema.

Lijep pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je lepo pokusao da ti pomogne i dao skroz drugarske savete a ti odmah djonom.
Idi lepo kod majstora onda i nemoj ni da pitas na forumu. Nego zmija u dzepu verovatno pa ajd ako moze dzabe.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo jednom da nije imao radnu temperaturu (~3/4) i da je pokrenuo dpf. Doduse plavicast bio jer se zagrejao iole, al da li je beli mozda i od kondenza... 

 

Imaj u vidu da je i hladnije vreme i da ce normalno da purnja belo u nekom momentu sa/bez regeneracije jerbo tako ide dok ne postigne visu temperaturu. 

 

To sto je kolega dao malo salu na volju nije bas ni za takav nastup, al deder ako treba da gatamo da li je i sa cime je pojava belog dima povezana, moze da bude minimalno od broja stvari navedenih. Vidi da li je agregat mastan (posebno kod vodene pumpe, dihtunzi okolo, ima li fleka neka...) jer ako gubi ulje a svuda okolo suvo, onda motor guta isto. Koliko ne znamo, a i da li ostecene karike uticu na snagu - da, zavisno od ostecenja. Da su kaput 1/1, ti bi druze imao takmicenje sa Tamicem u kojem bi mozda i pobedio, a ako je tek zacelo, neces toliko primetiti u startu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuce slabije ali je to tesko primetno, vidis tek kada uradis motor da ide bolje, pogotovu ti sa 190ks ne bi primetio mislim :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ljuta Krajina said:

Pa zar se stvarno uvijek nađe neko da počne da serenda? Bilo to i obično pitanje na forumu eto ti dežurnog da popljuje sve što stigne i napravi se pametan.

Na moje pitanje da li sa ishabanim karikama auto normalno vuče, dežurni kaže "koja paranoja". Majstore, pardon kolega sa foruma, moraš poraditi malo na komunikaciji, pogotovo sa osobama koje ne poznaješ. Ne ulazim u dalju polemiku a svim drugima hvala na odgovorima i potrošenom vremenu na pomoći u rješavanju problema.

Lijep pozdrav 

 

Ocekivao sam jedno normalno "izvini, nisam te razumeo" kad ono "serenda", "pravi se pametan" i "hvala drugima"   :blink: 

 

Majstore, ja sam ti prvi sugerisao da moze da bude do potrosnje rashladne tecnosti zato sto sve vreme pokusavam da ti pomognem.

 

14 hours ago, PremieRacing said:

Hoće da dimi belo i zbog vode (rashladne tečnosti), ne samo od ulja i dpf-a

 

recnik je editovao gazda nesa, ja samo pravopis  B)

Edited by PremieRacing
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...