Jump to content
FAS Goran
loco18

Fiat Marea - voda u kabini

Recommended Posts

Imam ogroman problem, više ne znam kome da se obratiim, pa se nadam da će makar neko uspjeti donekle da mi pomogne... Naime, u pitanju je FIAT Marea limuzina (2001, 1.6 16V, ELX). Auto sam kupio prije nekih 4 mjeseca, i još prvu veče sam primjetio da je mokar tepih ispod vozačevih nogu, ali kontao sam hajde kiša pada, snijeg, unosi se nogama, osušiće se. Međutim kako je vrijeme prolazillo, ništa  se ne suši, samo gore i gore...
Da odmah rasčistimo stvari, NIJE mali hladnjak, antifriza mi ne troši ni kapi, urađen komplet mali servis odmah, kako je nasut antifriz, ništa dosipano nije, grijanje najnormalnije radi, hlađenje, znači ulazi mi kišnica, voda...
Odem kod majstora da mi pogleda to, sve odvode smo odčepili, isčačkali sve rupe, izduvali kompresorom svuda... Kasnije on primjeti da na glavnom odvodu nema onog crijeva što usmjerava vodu (pretpostavlja da su majstori koji su postavljali plin kod prošlog vlasnika isčupali to crijevo i bacili jer im je vjerovatno smetalo, jer tu kod odvoda prolaze crijeva od plina) i reče mi da je to uzrok što  se voda slijeva niz požarni zid i tu ulazi u kabinu, čak bude i ljepljivo i smrdi, vjerovatno od tečnosti za pranje šajbe kad se to pomješa sa kišom... A plin je ugrađen prije 2 godine, znači to 2 godine tako kisne i voda ulazi, zvao sam ženu od koje sam kupio auto, ona se pravi budala i kaže da to nije bilo, nemoguće da za 2 godine nije primjetila da joj je tepih mokar, nego neće debil da kaže...
Nađem ja to crijevo polovno, kupim, nabijemo ga na odvod, ovih dana sav tepih fino isušim, usisam usisivačem za vodu, svu vodu izvučem, bilo je toplo ovih dana i sve se fino osušilo i večeras padne kiša i opet je sve natopljeno. Ne znam više šta da radim, propada mi pod bezveze, propada mi tepih, treba mi bilo kakva pomoć... Je l' iko ikada imao problem ovaj na Marei/Bravu/Bravi i sličnim modelima?
Pogledajte sliku molim vas, tu gdje sam označio, tu je mokro, pretpostavljam da se tu slijeva sa desne strane i završava tu na sredini i tu se pravi "lokva". 
Kad sam bio kod majstora, polijevali smo pola sata šlaufom, ja sam bio u kabini i nigdje se iznutra ne vidi da ulazi voda, ni kapi nigdje nema, kuda onda može da se provlači!?
Svaka pomoć je dobro došla ljudi, pozdrav za sve i unaprijed hvala. 

 

Screenshot_2.png 0-02-05-dc5f1420382d9014a44dce647cb5129fcd6f1b32c42d78e7d7a1c35f5f92d983_f6535abc.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda negde sofersajbna pusta? Neka je glupost sigurno. Da me toliko nervira ja bih odavno digao taj tepih iizolaciju i sve i polivao crevom ili sacekao kisu pa bi moralo da se vidi odakle curi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džaba legendo, iznutra se ništa ne vidi, sinoć je padala kiša kao iz kabla, sjedio sam u autu i gledao, nigdje se ne vidi iznutra, negdje se podlijeva na karoseriji vjerovatno i ide direkt ispod izolacije i onda nakvasi i tepih... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji rupa ispred vozača na šasiji koja ima gumu. Ja sam tuda provlačio kablove za napajanje pojačala. Ako su ti svi odvodi ispod plastike gde je motor brisača čisti, tuda ne može ući.

I još jedna stvar, keder vozačevih vrata proveri/zameni. Tuda isto hoće da uđe voda. 

I da li imaš šiber? Može i od njega da bude ako postoji i ako nisu čisti oni kanali u A stubu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam ti i rekao da bih ja uradio ako nikako me bih migao da nadjem gde je problem. Digao bih tepih i izolaciju i cekao momenat :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:

Postoji rupa ispred vozača na šasiji koja ima gumu. Ja sam tuda provlačio kablove za napajanje pojačala. Ako su ti svi odvodi ispod plastike gde je motor brisača čisti, tuda ne može ući.

I još jedna stvar, keder vozačevih vrata proveri/zameni. Tuda isto hoće da uđe voda. 

I da li imaš šiber? Može i od njega da bude ako postoji i ako nisu čisti oni kanali u A stubu

Svi odvodi su očišćeni ispod šajbe tj. onih plastika, auto nema šibera. Ne vjerujem da je od vrata jer pogledaj sliku, označio sam kuda je mokro, sa desne strane pa na dole, da je od vrata, onda bi bilo mokro kod plastike pragova odnosno lijevo pa prema sredini. Stvarno nisam pametan...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, loco18 said:

onda bi bilo mokro kod plastike pragova odnosno lijevo pa prema sredini.

Slazem se ja sa tobom, ali voda ima svoj put :) 
Mislim da ti ne preostaje nista drugo vec da skines patos i pratis. Eventualno zalivas auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga sam se i plašio, probaću dokučiti da ne čupam sve to, ali ako ne preostane ništa drugo, moraću. Bolje i to nego da vadim instrument tablu, nadam se da neće morati ići toliko daleko... Pozdrav i hvala svima. Ako nekom padne nešto novo na pamet, pišite. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...