Jump to content
FAS Goran
MIRIII

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - ispravnost lambda sonde?

Recommended Posts

Pozdrav svima.
Imam problem sa gore pomenutim autom, poceo je da trokira u toku voznje i da gubi snagu, kad mu dam gas krene da trza i jako slabo vuce, crn dim na auspuhu se pojavio, jedan dan sam presao oko 100km sa njim, potrosio mi je skoro 20 litara benzina, imam i gas ugradjen, ali od kako je poceo da trokira voznja na gasu je nemoguca, tako da sam ga vozio samo na benzin.

Proveravao sam mu svecice, ispostavi se da su sve 4 probile, sto mi je bilo jako cudno da bas nijedna ne valja.... zamenim sve cetir, jedno vreme radio okej, tj moza 5 km presao sa njim, opet sve isto, odnesem kod majstora, on promeni svecice, kaze nijedna nije valjala, a ja ih menjao dan ranije, krenem kuci od majstora ide solidno auto, ja ga stisnem malo, on opet poceo da trokira.

 

Vratim se kod majstora, ponovo mu ostavim auto, stojao 2 nedelje kod njega, covek ga pipnuo nije, kaze skidao glavu gledao ventile itd, a motor je malo mastan, jer malo curi dihtung glave, a srafovi koji drze poklopac glave masni, ja poludeo, pupno ga nije bukvalno a meni auto treba.... vratio sam auto kuci, oterao majstora u 3 lepe sto me je zavlacio i sad pokusavam sam da otkrijem problem, bio bih vam veoma zahvalan ako bi me usmerili sta prvo da proverim.
Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaaa, hvala u svakom slucaju, danas sam raskopcao dzek od lambde, i auto mnogo bolje radi i super ide, ne dimi vise ni crno, ali cim prebacim na gas opet pocne da trokira, zatim sam ukopcao lambdu opet, i opet ne ide nikako ni na gas ni na benzin, jel moguce da je do lambde? Da je malo jeftinija kupio bi odma, al ne daje mi se bas 5000 ako nije do nje. Kako mogu jos proveriti ispravnost lambde? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/25/2019 at 5:02 PM, MIRIII said:

Kako mogu jos proveriti ispravnost lambde? 

Upravo tako što bez nje auto ide bolje. :) 

A, možeš pogledati i ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74180-provera-ispravnosti-lambda-sonde/

 

Možeš probati umesto nove staviti polovnu sa otpada, najbolje je ako otpad ima radionicu. Onda je oni stave, ti probaš auto, ako je sve ok - platiš. Ako nije, stave odmah drugu polovnu...

 

@MIRIII

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno ime otpada ali ako se dobro secam nalazi se u Dobrovoljackoj ulici u Beceju a prosirio se i pa je i na novobecejskom putu kao sto rekoh.Cvele je korektna ljudina i sve preporuke od mene.Telefon 063/232 253.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da pitam

 

Z10, ( BMB + TNG ) se ponaša potpuno normalno, troši normalno, vozi se dosta

 

ono što sam primetio je da onaj pokazivač trenutne potrošnje, pokazuje čudno...tj sa zakašnjenjem potrošnju goriva

 

s obzirom da do posla imam par dužih uzbrdica i nizbrdica, mogu da primetim da kada krenem uzbrdo, dođe do porošnje od npr 8L/100km, ali kada pređem prevoj, i krenem nizbrdo, u 5oj brzini, on i dalje neko vreme, tj 30-60sek, nisam baš merio, pokazuje tako veliku potrošnju, i polako je obara, dok ne dođe do onih 2L, koja su mu minimum... slično i kada posle te nizbrdice, krenem uzbrdo, i dalje drži 2L, i polako je povećava...u sledećih 0,5min...

 

vozio sam škode do sada, i reakcija trenutne potrošnje je bila, TRENUTNA, čim pustiš gas, na nizbrdici, smanji potrošnju, čim daš gas, poveća...

 

ne znam šta meri trenutnu potrošnju, ali mi pade na pamet da ima veze sa lambda sondom.... a možda i nema

 

zna li neko

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

Tako je i kod mene, na oba fiata (punto i 500L) oba benzinci.


Kod 500L je nešto brža reakcija ali zna da se zaglupi, pa da ostavi veliku trenutnu prosečnu potrošnju, bez obzira što se npr spuštam drugom brzinom nekih 500 metara, bez gasa na 3000 obrtaja.

 

Mislim da to nema veze sa sondom, tako je računar podešen, verovatno ima razloga.

 

Na opelu mi je takođe bila bukvalno trenutna promena, pustim gas, odmah padne na 0 (dizel, nije mi jasno zašto na benzincima tj ovim fiatima nije tako) i kad stojim u mestu, pokazivao je potrošnju u litrima na sat ( 0.4 -0.8 u zavisnosti od zagrejanosti motora i vremenskih prilika napolju upaljene klime).

A kod fiata, stoje - -- :) crtice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, ako je tako, zaista nemam nekih problema, ali sam sumnjao na otkazivanje neke komponente...

 

na dve škode koje sam imao, reakcija je momentalna, sećam se kada polazim sa crvenog, da mi je 1.2HTP pokazivao 99.99L, naravno samo na sekund..

 

ali je na nizbrdicama, uvek, odmah, obarao na 0..... što je kod Fiata 2...

 

važno da je sve ok

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Mijailović P. said:

Generalno bi trebalo da je brža reakcija.

Možda su malo zaprljani senzori?

Možda će pomoći malo pranja?

MAP, TPS, LAMPDA...

može li ovo u DIY varijanti, ili mora majstor

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Mijailović P. said:

@shuxx

Skoro pa uvek...

Bože, sam se sebi nekad čudim na ovakvim odgovorima.

Naravno da može u kućmoj varijanti da se očiste senzori.

Lambda sonda zna malo da zeza, zapekne navoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem na fijatpunta upalim radi kad mu dam gas  on se ugasi  opet upalim i drzim ga neko vreme  na kvacilo i dajem gas   dok nedobije turazu  i krenem  u toku voznje  ponekad secne me na sekund   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...