Jump to content
FAS Goran
rkoma1986

Kupio tata B6 Passata

Recommended Posts

Nisu cesti slucajevi. Kolegi je na 120.000km pukla klipnjaca, posle toga su mu ubacili nov motor i nije imao problema. Auto jos uvek radi ima 470.000km ukupno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali b5.5 je bio a4 ispod lima, a b6 je golf sa gepekom :D

 

Sad mi je b6 legao, kao i recimo w211 i e60, ali kad su izasli pre 15ak godina bas sam ih hejtovao :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, vagenovac said:

Ali b5.5 je bio a4 ispod lima, a b6 je golf sa gepekom :D

 

Sad mi je b6 legao, kao i recimo w211 i e60, ali kad su izasli pre 15ak godina bas sam ih hejtovao :) 

 

Ja i dalje hejtujem e60. Nije mi jasno kako su posle e39 uspeli tako da zajebu stvar. Naravno, sve je stvar ukusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde na prethodnim stranama sam navodio problem sa gubitkom tecnosti, pa je najveca sumnja bila na glavu motora i trosak od xxx eur.
Danas resen problem, hladnjak ulja je prosvirao. Usput zamenjena i creva koja su bila dosta porozna. Sad ostaje da pratim nivo tecnosti, nadam se da je to to. 

Tj hladnjak je sigurno pustao, ima i trag, a ja se nadam da je samo to bio problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostadoh danas bez poklopaca na Strandu... Kao i svi koji su bili parkirani ispod mosta... Uhh al sam se iznervirao, jako bi voleo da vidim ko je taj brban koji u 9 ujutru dodje s namerom da odradi ceo parking

IMG_20200716_121827.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve matore debele ciganke kradu na limanu, pa verovatno i na strandu. Uvek sam zamisljao da to radi neki narkoman i kako bih ga polomio da ga uhvatim na delu, a onda vidim dve debele ciganke sto skidaju cepove i trpaju u ceger. 

 

Sta da im radis, izderes se na njih i uzmes svoje cepove...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/16/2020 at 12:33 PM, rkoma1986 said:
Ostadoh danas bez poklopaca na Strandu... Kao i svi koji su bili parkirani ispod mosta... Uhh al sam se iznervirao, jako bi voleo da vidim ko je taj brban koji u 9 ujutru dodje s namerom da odradi ceo parking
IMG_20200716_121827.thumb.jpg.4f8c00971abc60ff3b79813e5810b234.jpg

Kad poranis ne valja raditi samo 5 automobila, radis ceo parking.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji smor... Prvo sto mi je palo na pamet kada si ih kupio je bas lepe, ali imaju poklopce. Nisam hteo da kazem i malerisem. Ja sam odustao par puta od lepih felni samo zato sto imaju poklopce, ne zelim da se nerviram. Evo twingo smo kupili bez poklopaca i ne mogu nigde da nadjem da ih kupim. Renault samo fura felne sa poklopcima, inace bih zamenio felne za neke fabricke bez. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam bio toliko pametan da odustanem od felni zbog poklopaca... Al danas sam kupio poklopce od nekog tipa iz NS (mozda sam kupio i moje :) ) i stavio felne na oglase.. naravno, poklopce nisam montirao

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, rkoma1986 said:

Al danas sam kupio poklopce od nekog tipa iz NS (mozda sam kupio i moje :) )

Za ovih deceniju i kusur koliko vozim Fiate, izmenjao sam nekoliko OEM kompleta felni. "Pametnjakovici" su na svim predvideli i poklopce, tako da cim stignu u moje ruke, skinem ih i svaki poklopac obelezim lemilicom sa unutrasnje strane. Eto, 'leba ne jede, a mooooozda pripomogne u situacijama kao ova. Pravili su ovde svojevremeno i tutorial kako bar malo osigurati poklopce srafcicima (a i na taj nacin ih oznaciti i odbiti pilicare).

Mada, da kucnem u drvo, nikada mi nije zafalio ni jedan do sada, pa se nisam nesto opterecivao oko osiguravanja istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ove bio 'obezbedio' vezicama, posto poklopci imaju 6 rupica pa sam odradio to da bude dosta neprimetno sa providnim vezicama. I to sam uradio da ih ne bi neko skinuo ako slucajno vidi pa mu trebaju. Al ovako kad neko krene u akciju sigurno da nosi secice sa sobom :) i da, danas sam provalio da na jednoj felni fali jedan sraf. Ne znam da li mu je trebao taj jedan sraf il je kreten hteo i felne da mi skine pa je odustao kad je skontao da na svakoj felni ima po jedan sigurnosni sraf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrao se sa folijom.. u sustini sam prezadovoljan kako je ispalo s obzirom da sam prvi put radio. Malo sam se smorio kad sam skontao da je dosta osetljiva na ogrebotine, ovaj deo oko klime treba opet da odradim jer sam ga slucajno zagrebao noktom. Ali preporucujem svima da se igraju, jako je lako za rad u sustini

 

IMG_20200731_165153.jpg IMG_20200731_165203.jpg IMG_20200731_165215.jpg IMG_20200731_165242.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osle one felne s poklopcima... Josnjedno iskustvo da vise ne uzimam felne s poklopcima gde poklopac cini pola same felne.

Uzeh opet 16, GamaParts. Felne mi nisu nesto preterano lepe, nisu ni ruzne, sto bi rekli, nit smrdi nit mirise. Al sam ih uzeo najvise jer su bile u kompletu sa Yokohama zimskim gumama koje su bukvalno kao nove. Sve zajedno za 200 e, sto je po meni bas povoljno. Gelne su isto bas ocuvane, uglavnom sve koje sam gledao su iskrzane po rubovima, ostecene manje ili vise. Naravno, ima i ocuvanih al je cena onda mnogo veca.

I jos mi odgovara sto su gume zimske tako da sad mogu da prodam i svoj zimski set na celicnim felnama i da sledece godine auto udam samo sa jednim setom jer svakako necu nista visen zvuci ako dam oba seta

 

IMG_20200908_232032.jpg IMG_20200908_232045.jpg

IMG_20200908_232120.jpg IMG_20200908_231834.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...