Jump to content
FAS Goran
rkoma1986

Kupio tata B6 Passata

Recommended Posts

Atila iz Budisave je meni licno odlican majstor. 

Imao sam nekoliko puta priliku da nesto ofarbam kod njega i on se pokazao kao prilicno dobar majstor sa korektnom cenom. 

Pomenuti Italijan na Telepu je ok ali je njemu cena od 80 do 150€ po delu sto je za jeftinija kola pa i skuplja bas mnogo. 

Atila je samo farbar i ne radi limariju a limariju mu radi Rajko koji je takodje u Budisavi i veoma je dobar majstor koji izvlaci lim samo tako a ima Panter i zna posao. 

Ako bude trebao broj telefona dacu ga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Kuvalja said:

Uvek najsigurnija solucija je da uzmes agenciju koja ima advokata, sudskog vestaka i lika koji radi defektazu i das im 20% i radis auto gde zelis, sigurno ces dobiti love da pokrijes stetu a i prekipi.
Taj far sto mu je polomljen nosac ce ti izvariti u servisu...

Kako ide to sa varenjem? Zeleo bi da sve pvo ispadne najpedantnije moguce, da nista ne bude upadljivo jer je zbog tako nekog sranja kasnije tesko prodati auto. Ja prvi ne bi uzeo auto ako vidim da je nesto budzeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je varenje plastike, to je standardna procedura, ali malo njih to radi pedantno, ali ima i ko se potrudi da izgleda sto bolje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, rkoma1986 said:

Kako ide to sa varenjem?

 imas doktora kod mene u pazovi za varenje, doneses sve delove i odradi ti dok cepimo kafu...vario usisnu granu na jednoj delti sa foruma, drzi vodu i dan danas...vario meni stopaljku, ima iskustva i pedantan je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga zavari kako treba ,jedino ces ti mozda primetiti zato sto znas da je vareno.Sto se farbanja tice 60e po delu ide za krilo,dok npr 80ee branik,tako da 80e za po neke delove nije mnogo.Tipa delove branici,hauba itd.Vrata i krila 60e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je originalan far bolje da vari jer će biti varijanta novi kineski ili polovni original.
Nov original je kapiram lagano 1000e komad
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide sve polovno iz originala... u krajnjem slucaju, mogu iskoristiti samo nosace od tog drugog fara i staviti na moj, s obzirom da sam zadovoljan farovima.

A kad si vec spomenuo cene, zvao sam juce Porsche Novi Sad, da pitam za delove :)

Branik 85.000,

Hauba 75.000,

Maska 45.300,

Far 44.000,

Krilo 44.000

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, MS PK said:
A sto se vari kada ti nisi kriv, tj.tebi treba da se nadoknadi steta?

Ne mozes tako da gledas, zasto da se farba, gituje, izvlaci, pegla....ako ti nisi kriv, jednostavno auto ima odredjen broj godina i ide amortizacija.
E sad postoje stvari na koje ne ide amortizacija kao npr stakla, ali treba se raspitati, nesto mi u glavi da na far isto ne ide amortizacija...
Zato sam gore napisao da je najbolje da uzme agenciju, njima je u interesu da izvuku mnogo vise zato sto rade na %.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Kuvaljinom savetu (dopisivali smo se preko PP), kontaktirao sam coveka koji drzi agenciju u BG. Na osnovu zapisnika Dunava mi je rekao da je neka minimalna cifra koju mogu da ocekujem oko 250.000 ali da ce verovatno biti i veca jer ce biti jos nekih manjih stvari koje nisu na zapisniku..

@Kuvalja hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste zvali policiju ili samo euro obrazac? Zar euro ne pokriva stete do 200000 din? 
Kako ide ako je preko 200000din a nisi zvao policiju da napravi zapisnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvali smo policiju, oni su napravili zapisnik i pitali da li hocemo sporazumno da resimo. Tako da je bila i policija a i popunili smo euro obrazac. Prvi put sam imao sudar pa ne znam koja je uobicajena procedura

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, rkoma1986 said:

oko 250.000

bice tu i za ksenone, sociva, multimediju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/29/2019 at 2:22 PM, rkoma1986 said:

Ne znam za Golfa, ali recimo A3 je tezak 1470 kg a Passat karavan 1560.... I nije neka razlika :)

Kolega vozi b6 1.9, ja 2.0 8v. Njegov trosi oko pola litra manje kada poredimo iste rezime voznje. I ja sam se iznenadio kako lepo ide sa 1.9 motorom. U pocetku skoro da nema razlike. Normala voznja po gradu malte ne isto. Razlika se oseti kada das gas do kraja uzbrdo. Sami start je dobar kod oba, ali moj nastavi da "puni" i pri visim obrtajima dok njegov malo posustaje. Preticanja na magistrali i sl nisam imao prilike da probam sa njegovim. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, za moju voznju koja je 90% gradska, i od toga vecinu vremena sa decom u kolima, 1.9 sjajno vrsi posao. Do nekih 3000 obrtaja lepo povuce, preko 3000-3500 mislim da ga jos nisam ni probao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj motor je genijalan za gradsku voznju svuda gde treba midrange snage, gledao sam dijagram snage jednog i ima tipa 85 od 105ks na 2200rpm, zato se tako lepo vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju svog advokata i vestaka. Koliko sam shvatio, zahtevaju od osiguranja isplatu za sve ostecene delove po cenama u ovlascenom servisu jer ti kao osteceni imas pravo to da zahtevas, iako ti u osiguranju kazu da imas pravo na polovne delove jer je i tvoj auto... polovan :)

A gore sam naveo cene delova u Porcheu 

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...