Jump to content
FAS Goran
banjo1990

BMW Serije 3 (F31) - automatsko podizanje i spuštanje gepeka ne radi

Recommended Posts

Kao što stoji u naslovu, na ovom mom švabskom sranj*etu BMW F31 crklo podizanje i spuštanje gepeka na taster. 

Sve je normalno radilo dok nije počelo da mi se dešava da sa pritiskom komande u kabini i na ključu da se vrata od prtljažnika otvore, ista samo malo krenu i stanu.

Kada bih pritisnuo taster na samim vratima i samo malo ih pogurao ka gore, ona bi nastavila najnormalnije sama. Pritiskom tastera za spuštanje sve je najnormalnije radilo sve vreme. 

Tako je radilo sve do juče kada sam hteo da spustim gepek, i posle pritiska tastera za spuštanje spustio se do pola i stao. Kada sam ponovo pritisnuo dugme za spuštanje samo je cimao za centimetar do dva i to je to. 

Bilo je nemoguće spustiti gepek do kraja tim trzajima, tako da sam bio primoran da ga polako zatvorim rukom. Nakon toga, komanda za podizanje i spuštanje uopšte ne reaguje, čak nema ni tih trzaja. 

Fascinantno mi je da uopšte nisam mogao da nađem kako taj mehanizam uopšte radi, i iz kojih se elemenata sastoji.

Ne isključujem mogućnost da su se bezbednosni senzori izbagovali, jer ne dozvoljava gepeku da se zatvori ako je neko ispod, ili da se otvori do kraja ako ima neku prepreku. 

 

Moje pitanje je samo da li neko zna nekoga ko bi mogao da se bavi tim stvarčicama, ili je imao iskustva sa tim? Plašim se ako krenem sam da kupusam po tome, ne zapadnem u još veće s*anje. 

Zvao sam neke servise što rade elektriku i hvale se svojim superiornim znanjima, ali gotovo niko ne zna apsolutno ništa o tome. Uglavnom je komentar bio, pa to je noviji auto...Pa kako noviji auto, pojavio se pre 8 godina?:blink: Koliko treba da prođe, dvadeset, da bi ga osvojili? 

 

Izvinjavam se na dužem postu, ali hoću da ispitam sve opcije pre nego što ga odvezem u Deltu i naplate mi 3 srpske plate, a možda je glupost u pitanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruski auto je za muskarcine bajo moj! Rusija je majka! Ovim svabama tesko i gepek da otvore izmislili neke  senzore.

 

o'so do autokomerca uzo na lizing golfa 7 tdi,uvalio se u dugove do guse:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, Trofeo said:

Ruski auto je za muskarcine bajo moj! Rusija je majka! Ovim svabama tesko i gepek da otvore izmislili neke  senzore.

 

o'so do autokomerca uzo na lizing golfa 7 tdi,uvalio se u dugove do guse:D 

Zar i ti sine Brute? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/21/2019 at 5:08 PM, totti said:

Ovaj čovek rešava boga oca po pitanju elektronike i elektrike, pa probaj kod njega

 

vlada elek.jpeg

Hvala Totti, svaka informacija mi je dobrodošla. :happy:

Napisaću šta je bio problem kad rešim, možda nekome bude od koristi. 

 

Probao sam sa univerzalnim rešenjem za sve probleme :lol:, skidanje kleme sa akumulatora, proverom osigurača, ali nije bilo pomaka. Doći do akumulatora, rasturiti pola gepeka... :wacko:

 

akumulator.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od njega sam dobio preporuku za najpouzdaniji dizelski motor u istoriji N47 :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, marko.jovanovic said:

Zar i ti sine Brute? 

To je fora :D Srbenda bajo moj ;)  Okle mi za golfa 7 pa jos tdi :D samo tsfi dolaze u obzir :D 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...