Jump to content
FAS Euroauto Goran
andreja.micovic

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

Ne ide mi ova felna na Deltu nikako. Ovo mi je slicno onim pokusajima kada stave 16" Dynamic sa stila na Brava. :D

Ali dobro ako je njemu biiip, samo gaaaz :D 

@Ivan Nije da nisam odoleo nego te imam na stanju, kad odu sa stanja, biće budžet za druge. Imam na kp dvoje sa mita u pratim, jedne telefonke i jedne lepeze ali su oko 220 eur 17". 

A opet, na proleće uzimam nove letnje gume pa možda budu 18" letnje a one letnje 17" zimske. A opet, lomim glavu za 18" zbog udobnosti. To sam na marei zrtvovao, ali sad mi bas i ne treba. 

Aha, druga prica ako ih imas od ranije ;) .

A na 18'' ide 225/40 pneumatik, znaci nesto jace od 1 cm nizi bok u odnosu na 225/45/17. Vizuelno 18'', kompromis svega 17'' (udobnost, cena guma, performanse, izgled) - pa ko sta voli. Mada su noviji modeli ususkaniji od starih. Sa 17'' i spustenim vesanjem interesantno nisam izgubio na udobnosti posle 205/55/16 na Stilu. A lezanje i utisak u voznji, pogotovo po krivinama, ne mogu da se porede (plus lagani benzinac u nosu). Poredim kada su automobili bili slicne starosti. Tako da verujem da ni 18'' nisu neki bauk :) .

28 minutes ago, dekirs said:

Ne ide mi ova felna na Deltu nikako. Ovo mi je slicno onim pokusajima kada stave 16" Dynamic sa stila na Brava. :D

Ali dobro ako je njemu biiip, samo gaaaz :D 

Sve je bolje od letnjih guma usred zime zarad izgleda. 

4 minutes ago, Ivan said:

Aha, druga prica ako ih imas od ranije

Pretekle sa Maree. Nisam uspeo da ih prodam sa gumama i onda ostale. 

Za zimski set i kotrljanje 3 meseca će raditi posao. Stavio bih ih na oglase, ali sad ima koliko hoćeš blade felni sa sarolikim cenama. 

Spustio bih ja auto, ali tek kad srede makar glavne ulice po NS. Katastrofa je Bulevar, Futoska, Temerinska, Dr Subotića... Danas vozim Jaše Tomića kad ono stavili znakove, krpe rupe, sve po metar, metar ipo u dužinu i 30-40 cm širine. Da ne spominjem sporedne ulice tipa Nikole Tesle. Offroad se može voziti. 

A vapi za spuštanjem. 

Iskreno, zima je veliko iskušenje za vozilo baš zbog rupa i putara... Zato ja zimi volem čeličare, pa nek ide život...

15 minutes ago, andreja.micovic said:

Šeki is on the road again...

IMG_20200201_112916.thumb.jpg.32c4419ac991067ede68ab68c3d11eb9.jpg

Jel to imas fabricki alarm? 

Bezmalo se godinu i koji dan više družimo... Zadovoljstvo i osmeh na licu kao i prvog dana. Naravno, ono što mi je smetalo u prvih par stotina km, te zamerke i dalje ostaju.

Veliko je zadovoljstvo i uživanje u vožnji u ovom automobilu.

Za godinu dana smo prešli oko 12000km, odrađen redovan servis pred proleće, naravno registrovan auto po drugi put kod mene (ako nekog interesuje 36400 RSD sa tehničkim i nalepnicom na licu mesta), čekamo početak aprila da obnovimo i kasko... 

Evo pregleda godišnjih troškova (bez registracije i kaska):
image.thumb.png.6a0b160d6c4ce7dcca4fa2d084dcc229.png

Potrošnja je otprilike ta, kako je došlo hladnije vreme, potrošnja je skočila a i auto sam više koristio u režimu posao-kuća (oko 2km u pravcu) tako da je očekivano. Po bordu se vrti na 7-7.1l/100km.

Kad je bilo lepše vreme, iskoristio sam slobodno pa sam malo voskirao i pripremio auto za proleće. 

TurtleWax ClearVue me je pozitivno iznenadio. Po ovom snegu, kapljice se samo skupljaju i skliznu sa šoferke

IMG_20200324_103830.thumb.jpg.d1dc62153162a313a82df41431a6bf23.jpg

Isto važi i za TurtleWax vosak, samo posle svučem vodu sa haube :)

IMG_20200324_103922.thumb.jpg.4b077648a32f673812643bbe9c3be253.jpg

Sledeći vikend, taman dok otopli, montiram letnji set točkova. U planu je kupovina novih guma ali sačekaće da prođe ova situacija. Auto ionako slabo vozim trenutno

Turtle je odličan pogodak. Ja sam ga koristio godinama i imam samo pozitivno iskustvo. Za plastike probaj Turtle Wax Black in a Flash, odlican je. 

Na yalost nisam uspeo da ga nadjem igde u poslednjih par meseci pa sam prešao na K2 Turbo - dobar je dosta, ali Turtle mislim da malo duže traje.