Jump to content
FAS Goran
darkman14

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

Jeste bucnija u odnosu na bmw3 ali joj se to ne moze uzeti za manu, ali nisam imao utisak da je losije u odnosu na druge automobile u klasi ili makar ne nesto znacajno/primetno.

 

Mazdin dizel se malo vise cuje na leru i u voznji se malo vise cuje buka od dole, od tockova, ali i dalje vrlo pristojno rekao bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ne kazem. Vise apostrofiram na to kako su drugi resili te probleme iz te klase. Nije mazda jeftina, ne pravi se kao jeftino vozilo, uvek puca na vrh klase i onda stedi na izolaciji. O tome vise pricam. Daleko od toga da je losa, dobar auto skroz. Ali onaj osecaj kad kupis, das pare i onda malo budes razocaran sto nisu malo filca stavili tamo gde ga svi stavljaju. Razumem ja da je to usteda na xy stotina hiljada vozila, ali... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to ušteda, ja mislim da je to filozofija. Odvajkada kod japanaca, pa se i danas primeti i oseti u nekoj meri. Japanci nikada nisu imali osećaj za filing nekog ušuškavanja, nekog zvuka sefa iz banke kad zatvoriš vrata, nekog sunđerastog materijala u enterijeru... Ima izuzetaka, znaju da naprave kako treba (čitaj: kako evropljanima odgovara, tj. kako su navikli) ali im se jednostavno jebe zato što automobili u japanu nikada nisu bili takvi pa im nije ni bitno... Mojih 5c.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, darkman14 said:

Evo da ne bude da sam bzv kupio zimske gume 

Evo i ovde slini i topi se odmah... A najavljuju da za vikend bar jutarnja temperatura konacno (a i to mozda) konacno ode trunku ispod nule.

Taman da i ja nisam bez veze ronio u sahtu u dvoristu i ispustao vodu iz cesme :D .

Jos na autu po navici tretiram kedere, brave, kvake silikonom kao i svake jeseni :sleeping: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nstyner nije to slučajno... Uhvatio sam do sada kombinacije. Još koje češanje i delta se isplatila, koštala me samo servisa

@PremieRacing upravo Kušići. Dobili preporuku od prijatelja, skroz ok za decu.

 

@Ivan čari snega sam osetio još prošle nedelje kad je palo po NS, Vencu i okolini. Put očišćen, Irig - Ruma sve ok, ljudi voze 30 na sat. I posle zašto se dese udesi?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jedan auto usao u 5 godinu, drugi u 7 godinu kako je kod mene, nikad ranije nisam toliko dugo zadrzao auto i mislim da nije ludilo sa cenama da bih zamenio nesto pre godinu dve dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene isto to drzi ludilo sa cenama.. Znam i sta bih alki kad pogledam da bi trebalo da doplatim10+k eur za malo mladji lim, odustanem. A pritom sam jako zadovoljan autom i ispunjava sve sto mi treba i uzivanje je voziti ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, priblizavamo se 7 godina druzenja krajem godine. Da nije krenula Korona verovatno bih uzeo drugi auto 2020e.  Sada onako bojazljivo gledam Formentor, Copmass, Tucson i Tonale, ali daleko sam od kupovine.

 

Nekako vise mislim da cu zelju za promenom kola ispuniti nekom gradskom zujalicom sa <4m duzine

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14 Tuscson ima nerealnu opremu u istom cenovnom rangu kao ostali. Neka luda sedista, grejanje i hladjenje sedista cak ?! Volana takodje, panoramu, automatik, one alu samaraljke i 1.6t koji je solidan motor.

 

Formentor ima blesava sedista - kadice, odlicnu opremu i moze se uhvatiti neki 2.0 245ks na bas debelom popustu jer nisu trazeni.


Tonale mi je baby Stelvio i takodje imaju brutalnu opremu.

 

A Compass je nekako racionalan izbor. Ima odlicnu opremu i onaj "ok" 1.5 za najmanje para. A i lep mi je.

 

Da se ogradim, nijedan auto jos nisam probao, to tek nekad sledi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, darkman14 said:

Spremni za tehnicki...

Povadio si xendže? :)

 

Ali Formentor ! Hahahaha, morao sam da guglam da vidim o čem' se radi ... :lol: 

 

'de ja živim, jbt. 

 

Aj' da razumem kad SUV kupe ljudi koji žive po većim gradovima, ili na selu, al' i ovde u palanke ih se napatilo ... čist mazohizam. Nema mesta da udeneš fiću, a kamo li onolike tenećke ... al' svi voze, pa se mora jbg. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Reacher Gilt said:

Povadio si xendže? :)

 

yep. zamena projektora je to olaksala, ne skidam branik, samo zamenim sijalicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontam baš, al' mogu da pretpostavim ... u svakom slučaju, pretvaraću se da razumem.  :thumbup: 

 

Na bravo-u nema takve gimnastike, sve je na izvol'te ... na ovim benzinskim kosačicama, barem ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, darkman14 said:

najnizi premijski stepen

Ne baksuziraj sam sebi :stuart: .

2 hours ago, Reacher Gilt said:

Aj' da razumem kad SUV kupe ljudi koji žive po većim gradovima, ili na selu, al' i ovde u palanke ih se napatilo ... čist mazohizam. Nema mesta da udeneš fiću, a kamo li onolike tenećke

Brale moj, samo uzivaj, u tvojoj "palanci" je verovatno bolja situacija nego u ovoj selendri u koju se grad odavno pretvara. Samo rokaj, nadzidjuj postojece, rusi kuce, pravi zgrade... Krcamo se sve vise na istoj povrsini, bez ikakvog prosirenja kapaciteta infrastrukture, a ne daj Boze nekog parkinga ili zelenila. I sada vec postaje kao u du*etu, a situacija ce ocigledno biti sve gora i gora - gde god zadjes po gradu naleteces da viri neki Komatsu ili je u toku nalivanje betona, sut i pesak po ulicama... Kupio sam pre 9 godina nekretninu u mirnom delu grada, u zelenilu, sa dvoristem, bezeci od ludnice - a vec me za toliko kratko uveliko opkoljava zestoka novogradnja, cekanje u kolonama, dzaba sam krecio :D .

PS: Nije ni ovaj Igor lud ;) :

On 2/1/2023 at 2:53 PM, Ivan said:

Svaka im cast za dizajn, meni licno ubedljivo najlepsi i najatraktivniji Vageni.

Iako ne volim Crossovere, Formentor izuva kako izgleda spolja.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi, i ovde je u'vatilo maha ... Kvadrati niču na sve strane, beton-staklo-plastika instant gradnja, a infrastruktura iz sedamdesetih prošlog veka. Vode nema za pet iljada duša, a izgradilo se za deset puta više. Propas'

 

Makar su ih naterali da moraju parking mesta da naprave uz sve ove nove zgradičice, do pre par godina ni to nisu morali.

 

Izvinjavam se domaćinu za oftopičarenje, i želim puno sreće na tehničkom pretresu ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja menjao sijalice i na Stilu i na Delti bez skidanja bilo cega :D 

Tajna je u tome da naucis da nakacis sijalicu na mali prst, a kaziprstom onda dignes one osigurace i provuces sijalicu.

Naravno ne uspe iz prve, ali kroz 10-20min sam uspevao da zamenim.

 

Inace, kad smo uzeli Mini za zenu smejao sam se farovima koji su integrisani u haubu. Posle dosla zamena sijalica i shvatio sam koji su carevi ljudi koji su to smislili :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, darkman14 said:

bla.thumb.png.bf67f18029ce1cf73354c3c416bd0fb9.png

@Reacher Gilt

Dublji je far na Delti, ali model ima i malo veci prepust napred. Evo za poredjenje i moje slike iz teme o stelovanju farova - nije bas da ima mesta iza vozackog fara, ali kada se skine "lula" za nalivanje tecnosti za soferku, moze da se zameni relativno lako:

 

110820185776.jpg.a3cdd19d6b36926e3d3d8f812fff15f3.thumb.jpg.95973a05ee3d878fd9d3b201e1bf7b05.jpg

 

Sa suvozacke strane je pesma, a na benzincu nema ni filtera goriva pa moze bukvalno iza fara kolo da se igra :) . Svakako je sve neuporedivo lakse i pristupacnije nego na prethodnoj generaciji, gde je zamena sijalica bila bukvalno nocna mora (vozacka strana pogotovo, padala mi klapna kada vidim da je crkla). I zavrsavalo se obavezno sa izgrebanim rukama, a dodatno i pomeranjem potkrila, akumulatora... Kakvu je ko vec taktiku furao kao najbolju :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja htedoh da pitam za xenone da li si ih i kako skinuo pred tehnicki ali videh da si vec napisao. Sad ce vracanje na staro cim si zavrsio. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20230303_183010.thumb.jpg.10a5a5d6c9b1025b7bbc0300a6cf8e35.jpgIMG_20230303_192247.thumb.jpg.38c6bf0078e815dc11ef13808b5b81f4.jpg

halogena VS xenon

11 hours ago, darkman14 said:

Spremni za tehnicki... 4ti po redu kod mene...

Cena registracije 39200 dinara, najnizi premijski stepen.

I da ispravim sam sebe, 5ta registracija. Računao četvrta godina kako se družimo ali sam preskočio nultu kod mene. 

Elem, dobio popust na tehnički, ukupno sa polisom izašlo 37700 dinara, što je nekih 2100 dinara skuplje nego prošle godine. 

I naravno da službenici SUPa u NS nisu ispravili prošlogodišnju grešku i naravno da moram opet u SUP po nalepnicu umesto da dobijem u agenciji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi se reklo razlika sa halogenim i xenonima kao d**e i oko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...