Jump to content
FAS Goran
darkman14

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

Ljubav boli...

PXL_20220109_195044858.thumb.jpg.507dbb7afa0ef5a93d523e92dcce0f83.jpg

 

Konačno danas uzmem da povežem grejač, ponadao se da sam uzeo sve konektore kad ono...

Prvo, trebalo mi je jedno sat ipo da provučem kablove od osigurača kod akumulatora do unutra. Epilog je na slici iznad. Sav radostan namestio konektore i da ih stavim u tablu sa osiguračima kad ono ne može...

 

U pitanju je ovakva kutija sa osiguračima

0k5y9xvss36vdssjk7fhq5pyx1fx6ew7.thumb.jpg.f6a3be60b73567b0b3503fb9a01bfe0e.jpg

 

A ja sam uzeo ovakve papučice za 4mm2 i 6mm2 jer sam mislio da tako nešto ide...

neizolovana-kablovska-papucica-4-8mm_7304.thumb.jpg.58101536701da6ec97e5634d9581b17c.jpg

 

Međutim nije...

Koliko sam video, za ove manje osigurače ide

 20151112_1-1100x1100w.thumb.jpeg.acc3eba1f8605f5b5b7d3ea8db1e3551.jpeg

 

Dok je za ovaj veći ovako nešto

20140709_5.thumb.JPG.dc4e4f4d11182870bf139174255937ed.JPG

 

 

I naravno, kasno krenuo, vidim nema ništa od posla i ostavim za sledeći (slobodan) vikend. 

 

Grejač je proban direktno na aku, radi, greje :)

 

a za ovo povezivanje sam najbliži sa uzmem dva kućišta za osigurače što idu na kabl i na + klemu, taman imam jednu slobodnu. Ovo u Srbiji ne znam gde bih i kako bi tražio osim da pokažem sliku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je za utehu,moje ruke su uvek takve,kad god,i šta god radio na mojim kolima. :thumbsup:

A za buksne...možda da svratiš na neki otpad i izvučeš takve iste iz neke kutije osigurača? Isečeš sa par cm žice i nastaviš na tvoje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je palo na pamet, ali ovde u NS malo tanko sa fiatom. Jedino da odem do Pedje i Neše u Inđiju.

Ali svakako, rešiću nekako, na ovaj ili onaj način. Kablove sam skroz hidroizolovao i zaštitio ono što je pod haubom. 

Obići ću par radnji ovde, u komšiluku imam dobru radnju sa tim konektorima pa ćemo videti nešto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I konačno malo zimske idile u ovim ravničarskim krajevima
PXL_20220122_090234361.thumb.jpg.ffa95dbd5c30b6a2776027b3be99da02.jpg

 

I naravno ništa očišćeno
PXL_20220122_090530591.thumb.jpg.ddb560880d32d05bb676aa61965767be.jpg

 

I naravno posledice svega toga i ljudi koji ne znaju da voze čim padne sneg :rant:

PXL_20220122_091323831.thumb.jpg.c921a1a240522937db9f180f6c5706c4.jpg

 

Drugi put u 20 dana... Sreća pa sam popravke dogovorio za posle praznika.

Šteta je inače prilična: branik komplet (oba dela), maglenka, rozetna oko maglenke, verovatno nosači branika, zadnje krilo, peta vrata i da se nadam da negde unutra nije povuklo

PXL_20220122_091319714.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato cim padne sneg sto vise izbegavati voznju.Licno sam bio svedok,covek dao levi pokazivac i stao ,jer mu idu auta iz susreta.Lik ispred mene ide i ne koci,5 puta mu je cobek stisnuo i pustio stop ispred kako bi ga primetio ,ali dzaba.

Sve to na ibarskoj.Dzaba i sto je isao polako i sve,kad ko zna gde su njemu misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije toliko kriv lik koliko je neočišćeno. Dok smo popunjavali zapisnik, prošla grtal'ca, popustilo sve, može se voziti normalno. Okrenuo nazad ga gradu, na toj strani isto horor, sve ko staklo, bukvalno druga i na vrh gasa. 

Ja sam sa 30 kočio da skrenem tu desno, auto ide napred, klizi skoro 10m, moram volan on ide napred i kako sam stao tako me udario

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo s%anje jbt. Baš nemaš sreće ... mada, uvek može gore, ako je za utehu. Ovo što reče Danijel je jedino rešenje, ali opet, ne može se uvek primeniti ...

 

Ja sam se razočarao u bravca još kad je prvi sneg pao. Jednostavno je prenizak, redovno je drljao šuspleh tj. plastika po ledu i  neravninama jer ovde jako loše čiste, a ume lepo da napada.

 

Zato sam ga parkirao pod streju a vozam kevinog matorog citrusa, ipak ima veći klirens, a i manje bi mi bilo žao kad bi me neko skrljao ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bedak. 

 

Dobro su stopaljke prezivele, bile bi skupe kao otrov. 

Ono, ljudi misle da je distanca ista bilo sneg, led, kisa ili suvo vreme, a i brzina ne mora mnogo da odstupa..i tako ti udju u gepek. 

 

@Rasta Samo zamisli da imas Pro Kit ili Sportline (-5cm napred) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:
E bedak. 
 
Dobro su stopaljke prezivele, bile bi skupe kao otrov. 
Ono, ljudi misle da je distanca ista bilo sneg, led, kisa ili suvo vreme, a i brzina ne mora mnogo da odstupa..i tako ti udju u gepek. 
 
[mention=184]Rasta[/mention] Samo zamisli da imas Pro Kit ili Sportline (-5cm napred)

Svaki iole da ne kazem sta vlasnik delte ima kasko
Ovo pisem zato sto znam da Andreja ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, rkoma1986 said:

Pih, na slici uopste ne deluje tako strasno... ovo ce biti drugi put da mu sredjujes zadnjicu?

yep i opet ću Branka angažovati.

Farbanje i sređivanje za ono od prošli put je dogovoreno tako da će sve u paketu a dok je na sređivanju još će nešto biti odrađeno paralelno

 

stay tuned što bi se reklo

Share this post


Link to post
Share on other sites

PXL_20220202_105921088.thumb.jpg.74cfd69fca4ffc6626b463dffd906420.jpg

 

Stigao bex...

I branik je došao komplet iz BiH, kao nov, da je pogođena boja bilo bi extra, ovako je beli. 

 

Zakazan facelifting za gospođu i nadam se da se od prvog marta kotrljamo u refabrikovanom autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...