Jump to content
FAS Goran
darkman14

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

2 hours ago, Ivan said:

rastojanje izmedju gornje ivice viljuske i donje ivice stabilizatora je preko 8 cm, mozda cak i punih 9 cm

Meni se čini da sam sad blizu tih nekih dimenzija, tj možda nije 9 cm ali smo na nekih 6 (a možda i više, morao bih premeriti). 

Pazi i sa Meyle HD je bilo mesta, bilo je jedno 3 cm razlike između stabilizatora i viljuške. Stvar je u tome što to nije dovoljno kad se naleti na udubljenje. Ne vidi se na ovim mojim slikama pravo stanje zbog ugla slikanja.
Da li su amortizeri fabrički ili ne, morao bih proveriti (danas sam smetnuo zbog brzine kojom smo menjali stabilizatore). Čini mi se da su i dalje fabrički i da je sve na trapu bilo fabričko. Ajd malo da uhvatim vremena pa ću sve to izmeriti i napisati tamo na temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, koji show. Ja bas u cetvrtak zamenio stabilizatore, a dvoumio se izmedju Meyle HD i AutoCristine... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:

Sipano je Ravenol VMP 5w30 (u NS ima da se nabavi kod Cubike pošto iz Annusa nisu bili baš raspoloženi da šalju),

 

Sta je sa ovim, vec neko vreme narucujem od njih i prolazilo je sve bez problema, cak sam porucio i pre nedelje, ali sam primetio razliku u odnosu na pre.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 @vagenovac Naručio preko neta, niko se nije javljao taj dan, sutradan ih zovem na sve telefone, niko se ne javlja, posle 2 dana me zove lik i kaže "Aj ti idi do Cubike, oni sarađuju sa nama pa uzmi ulje". Otišao kod Cubike, kad ono samo 5l pakovanje u ponudi. I uzeo 5l. Sada imam 3l viška :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac uzmi krace, ne znam dal imaju u ponudi krace. I meni zao, bas deluju dobro i robusno. Cini mi se da bi samo oni ostali od auta kako su ih napravili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmeš duži pa ga skratiš. Pa navariš još jednu šipku sa strane kao ojačanje, pa ubaciš sve u cev, pa zavariš i to. Pa onda samo još odneseš na kaljenje i zalivanje tečnim metalom, po mogućnosti onaj što ubija Supermena. Bude top, vrh, nema dalje.    :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preseces, izbacis jedan manji deo, odes kod strugara, narezes navoj, napraviti navojnu cev, dve matice i podesis duzinu, parkiras auto na ravno, namestis stabilizatore da ne natezu balans stanglu i uzivas u cinjenici da si napravio bolje nego fabrika :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprobani recept iz vremena kada smo bili zatvoreni, devedesetih...

Bravo[mention=4386]YUgisa[/mention]

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreća pa na post Stilo produkcijama stabilizatori traju daleko više od redovnog servisa... - neko reče.

 

IMG_20211124_191113.thumb.jpg.23ebc58b240a419a832e901a9197b19f.jpg

 

Mislim da ni 30tak km nije izdržao. Krenuo za BG u nedelju i skontao da lupa tamo pre Karlovaca. Da mi nije slava bila, sam bih ga zamenio, ovako reklamirao kod majstora i zamenjeno. 

 

Pošto sutra odoh na produženi vikend, malo smo se počastili

IMG_20211124_194441.thumb.jpg.44c9a029a38c22c13e83e9b74a24831d.jpg

 

Jerbo se kriza oseti samo kad se žale ovi što jedu čija seme i kurkumu... Ili kako god... Hleb nije poskupeo, krize nema, može do čepa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Sreća pa na post Stilo produkcijama stabilizatori traju daleko više od redovnog servisa... - neko reče.

Mislim da ni 30tak km nije izdržao.

Svasta, bas te nece sa tim stabilizatorima :(, Delphi bese na kraju?

Eto sta i u kom rangu kvaliteta stize sve kod nas. Mada i Delphi sam imao na Stilu, montirao 2017., tacno godinu dana pre prodaje i tako je auto i otisao... Nista losiji od ostalih.

Bacih pogled na moju staru temu, recimo Ruville pre njega je na desnoj strani trajao 25.000 km, levi duze posto nije imalo potrebe da bude menjan:

On 5/8/2017 at 12:14 PM, Ivan said:

- Kad sam vec odvojio vreme, zamenih i desni stabilizator koji je krenuo da dobija luft, za mesec-dva bi totalno prolupao. Prosli put sam zamenio oba u paru, "Ruville", levi se dobro drzi, na desnom je prokuckao donji zglob posle oko 25 000 km. Ovaj put uzeo sam da probam "Delphi" koji mi je preporucilo vise ljudi, trenutno su u Euroautu na snizenju i sa forumskim popustom samo 800 kinti, ako nekom zatreba info:

060520174574.thumb.jpg.61a7e0159ed8ef232bbf724baf075c74.jpg

Sa Bravom predjoh skoro 40.000 km, nista na trapu nije jos uvek pipnuto. U Svici je sve menjano OEM delovima i to ocigledno lepo gura i na ovim nasim oranicama.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan da delphi. I fabrički su amortizeri, sad sam proverio. 

Najsmešnije je to da sam više iz dosade promenio stabilizatore. Kao ajd da ne čekam da sami viču. Levi se ponekad čuo klang-klang kad prelazim preko ležećih veoma sporo. I onda ajd da zamenim usput kad je auto kod majstora i kad menjam da menjam oba jer će i desni početi uskoro. I eto zajebancije ni iz čega. 

Sa ruvile sam bio zadovoljan i ja na marei ali ove delphi majstor nabavljao i tako sam mu se vratio. Ja sam naručio one meyle a kad sam video da ne pašu, on je naručio delphi čisto da ih ima ako ustrebaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta, stvarno...

5 minutes ago, andreja.micovic said:

Najsmešnije je to da sam više iz dosade promenio stabilizatore. Kao ajd da ne čekam da sami viču.

@MS PK not approved.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam već na nekoj od tema, to mi je samo za parkiranje. Dobar je za manevrisanje u skučenom prostoru. I primetio sam da su na benzincima lakši volani inače

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad razmisljam.. Dobro me podseti da taj deo postoji na autu, taj stabilizator. Ja po kupovini auta kupio FAG stabilizatore..... I tako, stoje u kutiji. 40K+ nisam menjao, kaze majstor(i) ne treba. Sta je na njemu, pojma nemam al traje. 

 

Steta, mijele su dobri. Ma malo brusilica okrati i eto pase :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Svasta, stvarno...
[mention=7770]MS PK[/mention] not approved.
Ne popravljaj ono sto nije pokvareno, nisam ja to izmislio :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne bude sva gužva kod @Sedla na temi...

 

PXL_20220102_131346274.thumb.jpg.1282ada96b8ab30e94c650a90a55f474.jpg

 

From Sweden with love...

 

Jbg sa te njihove pozicije, mi sitni se ne vidimo. 

Dogovorio se sa čovekom, nije toliko velika šteta koliko deluje, taman posle praznika dogovaranje termina pa akcija da sredim do registracije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije mi toliko zbog stete (to je reseno), koliko do toga sto sam bez auto 4-5 dana. mislim, sve je to lim, desava se, bitno da smo svi ok. 

Ali taman cu pokrpiti i ostale sitne stete/ogrebotine, ulubljenja, kacenja i slicno, kad vec ostajem bez auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...