Jump to content
FAS Goran
darkman14

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

Koliko god da bude nije bitno, bitno je da si svaki km izvozao sa zadovoljstvom i uzivanjem default_).gif A drugo, ne vidim razlog sto bi morao da menjas , vozis dokle god ti se svidja.

 

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem, ja sa Stilom presao 17 pa 20kkm i poleteo da uzmem nov auto jer sam ocekivao da cu se navozati.

Od tad proveo u 4 godine preko 2 na sluzbenim putovanjima i jedna bila Korona. Presao Leon za  skoro 4.5 godine 55kkm. 
Malo se situacija popravila tako da ce izaci na blizu 65kkm na 5godina eventualno. Generalno steta za nova kola i jos dizela, ali ko je mogao da predvidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da zapišem da ostane... Slika nema, kod Gorana sve završeno.

Konačno zamenjen zamajac i pripadajaući set kvačila, hidro druk i semering radilice. Koliko sam upoznat, zamajac je Valeo, set kvačila Luk. Imao sam i ranije iskustva sa ovom kombinacijom i bila je dobitna na Marei. Naravno, Lukova korpa je malo tvrđa od fabričke i to se oseti ali se navikne brzo. 

 

Pri promeni točkova pojavio se problem, pri većim brzinama počeo je da se čuje huk i neko mlevenje kao da vozim guseničar. Na prvu ruku sam optužio gume koje jesu bile starije, ali nisu bile plastične već mekane na dodir. Planirao sam zamenu guma sledeću sezonu ali ajd da rešim ove i da se rešim buke. Zamenom guma je na trenutke bilo tiše ali ne potpuno. 

 

Zamena oba zadnja ležaja, tj glavčine sa ležajima je doprinela rešenju problema. 

Sve u svemu, vožnja sa NBG do NS je protekla sa istim uživanjem kao i prvi put kad sam seo u Deltu.

 

Dizne su proverene, sve ok, korekcije dobre. 
Sledeći korak koji planiram ovih dana je jedno merenje kod Safeta da vidimo gde smo a zatim aktivno razmišljanje o remapu. Da negde krajem leta/početkom jeseni realizujem i to tako da traktor bude spreman za oranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK +4 nove gume r18 nisi racunao :) 
E nije ispalo kod Gorana toliko puno sve, znacajno jeftinije nego sto sam ocekivao. Npr. kako smo pricali u avgustu za zamajac, set kvacila i druk lezaj, sad je sve ono pobrojano ispalo manje nego tada samo jedan deo. 
Iznenadio sam se da je za tdi bas jeftinije zamajac i set kvacila (kacio je neko ovde oglas za A5 pa sam video).

 

Inace Deltu bas vozim sa uzivanjem i o drugom autu razmisljam samo zbog veceg gepeka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

52k je ovaj i to se poklapa sa cenom koju je mogao drugar ovde u NS sa rabatom da nadje. Najskuplja varijanta je sachs, nesto ispadne oko 120k zamajac+set kvacila+hidro druk. 

 

Svakako garancija je 2 godine, planiram da vozim i koju godinu duze, ali ako bude problema, pokriven sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto je toliko skup samo za taj 2.0. Tacno je to za A5, mogu i fakturu na uvid da stavim, bas tako, nekih 30000din :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac na q5 stronic je donedavno bio oko 160k i mogao se naci samo u originalu, sad vec ima i za 80-90k :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti idi ma Sase :D , sad je za Slankamen rizicni, vozi se 200

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing ma moj je branik. A uspeo sam ga da ga ogrebem kod Aqua dorie sa donje strane. Pop*deo sam. Em nasadio branik na trotoar em se pokvarila klopa em losija usluga... 

Cekam da se nakupi pa cemo opet kasko aktivirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20211009_114544.thumb.jpg.be9165154a301cb0ceb3670e8a5b7ac0.jpg

 

Ne mogu oni meni da skinu kapica koliko Kinez može besplatno da dostavi za simboličnu cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...