Jump to content
FAS Goran
darkman14

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

@ISV_01 Hvala. E sad mi se svidjaju ovi sto su na njemu, necu ih skoro menjati. 

Kad uzmem telefon slikacu lepo, sad sa ovim zamenskim se ne vidi koliko dobro izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sam i ja kontao zatamnjene...ali...upadljivije je (jelte, nisu beli tj standardni) i mislim da će mi ih neko pre počupati sa parkinga ako su tamni a ne svetliji...jbg vi sa dvorištem i garažom možete šta hoćete, ja ovde stražarim sa ciglom na balkonu :D 

 

Deder kad stigneš, baci koju fotku sa tim tamnim. Jesi li mogao možda sa Motip sprejem da ih zatamniš ?

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa, video ja kada su rodile čudne trešnje, mislio sam na deltu :D Svakako je dobro da se prisetim da i Motip odradi posao dobro, samo kad bi još i dinamički led stavio....posle tehničkog...mmm...

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj malo o potrosnji, realnoj i bordu.

 

Pre 2 puna rezervoara sipan Liqui Moly Super Diesel aditiv. Apsolutno nikakvu razliku u radu, potrosnji, snazi i slicno nisam primetio. Sipan na pun rezervoar, potrosen skoro pun, sipan ponovo pun rezervoar, ponovo potrosen skoro pun i danas opet napunjen. Sipan V-Power na Shellu svaki put. 

 

A statistika je sledeca po metodi cep-cep:

  • kombinovana voznja, recimo 45% ap i magistrala i oko 55% grad potrosnja 7.58l/100km (predjeno oko 750 km sa punim rezervoarom)
  • pretezno gradska voznja (voznje oko 2km u pravcu do vrtica i nazad po ovim hladnim jutrima i par puta nedeljno malo duze voznje po gradu do nekih 10 km) recimo 85% i 15% van grada (do Fruske Gore) potrosnja 8.83l/100km (predjeno oko 620 km sa punim rezervoarom) dok bord prilicno laze pri ovakvim voznjama:

 

20201215_080342.thumb.jpg.03235185b1ba848a0c769ce1f48f1e25.jpg

 

Ostalo mi jos jedan dan da prekontrolisem dizne, imam korekcije slikane od pre par meseci i da proverim sada posle 2 puna rezervoara sa aditivom da vidim jesu li se korekcije promenile. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac video sam da si stavljao :) probacu naravno, u planu je. Samo da ga provozam jedan dan pa nakacim na komp da vidim i dizne i da kazem placebo :D 

 

@totti jesu, naravno, i ocekivane za ovakav stil voznje. Trosio mi 4.5l/100km jedino na put NS-HN kroz Bosnu. Em malo trosi em jeftino gorivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, meni 14km/h prosecna zadnjih 100km a potrosnja po bordu 9.3l sa dosta rada u mestu :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, Alfa srče k’o smuk. Teško je spustiti je ispod 8 l/100km, po gradu. Bem ti jtdm, Punto bio mama, nije prelazio 6 lit. u istim uslovima.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno stiglo i ulje i kompletirano sve za mali servis i zamenu gumice uljne pumpe preventivno. Naravno i čišćenje kartera usput.

 

IMG_20210114_202209.thumb.jpg.278ce20335b2f4221d31638cdd618278.jpg

 

Poučen iskustvom sa remenicom koja je zamenjena kod prethodnog vlasnika i odradila svoje nakon 15tak hiljada km rešio da zamenim i ovu gumicu na uljnoj pumpi i taman da se očisti što može pa da se sipa Ravenol probe radi. Toliko ga nahvališe ovde da sam morao da probam. 

Jedini minus za Annus jer sam naručio na sajtu ulje 1.1. u nadi da će stići do 6.1.  i naravno da nisu poslali.

Zvao juče i poslali su istog dana tako da je stiglo danas. Razumem ja novogodišnje praznike ali od 4.1. se radi uveliko

 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju takve momente, oni iz Ravenola Srbija - Anus.

Meni su zaboravili da pošalju poručeno ulje. Pošto sam pozvao da pitam što kasni pošiljka 2 dana, pa valjda uz izvinjenje posle mog poziva stiglo odmah sutradan.

Inače Ravenol VMP je vrhunsko ulje, ja sam ga sipao u Deltu uz Mahle&Knecht filtere.

Poslednjih 5 godina sam u Libru samo sipao VMO i auto je radio kao sat.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam porucio ulje 4og januara i naglasio da posalju od 11og januara jer dotle nisam bio na adresi i tako su odradili.

 

Mislio sam da cu duze cekati, jer prosli put kada sam porucivao ulje i trazio REP ulje, sto im je mislim bukvalno najkvalitetnije ulje, nisu imali na stanju, mogao sam da cekam mesec dana, pa sam prelomio i uzeo VMP, pa rekoh da porucim sad REP ranije umesto VMP i kad mi je stigao REP nisam mogao da izdrzim i zamenio sam ulje na 9000km umesto na 10.000km kao inace :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, andreja.micovic said:

Samo sam primetio na pakovanju od litra da je iz 2018. godine, dok je ovo od 5 litra iz 2020.

Što 6L?

 

U 2.0 multijet staje 4L sa filterom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. ja to zbog DPF-a :innocent:

 

@danijel55 Evo iz manuala:

Engine oil consumption
The maximum engine oil consumption is usually 400
grams every 1000 km. When the car is new, the engine
needs to be run in, therefore the engine oil consumption
can only be considered stabilised after the first 5,000 -
6,000 km.
IMPORTANT The oil consumption depends on driving
style and the conditions under which the car is used.
IMPORTANT After adding or changing the oil, let the engine turn over for a few seconds and wait a few minutes
after turning it off before you check the level

Realno, mislim da sam dosuo 0.6-0.7l za nekih 10kkm. Uvek primetno da svuce po malo kad vozim preko 3500rpm. 

Primera radi, meni je marea znala da potrosi nekad nista, nekad 0.2l dospem za period tipa 12-15k predjenih km.  Cak sam i vise AP isao tada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...