Jump to content
FAS Goran
darkman14

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

yep, na leru. bio je zagrejan, samo nisam na 2000 obrtaja slikao. 

 

Kako ide, za sada sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do neka 2 mm3 ostavljaju da je tolerancija, iza toga ide ciscenje/reparacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj Zenox aditiv, mislim da je oko 2 soma. Ja sam ga sipao na preporuku par ljudi koji su videli razlike u korekcijama pre i posle ja iskreno nisam merio, jer nisam imao dijagnostiku al ono sto sam primetio je dosta mirniji i tisi rad na leru posle sipanja.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atf za volan i aut. menjač?
Gde ga sipaš?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran koliko su ove korekcije na MES-u merodavne. 

Meni su bile slicne kao tebi, pa sam ih slao kod bosiste na pregled.

Trebaloo ja da odradim sve 4 (2 bas lose i 2 onako), a posto u tom trenutku nisam imao para za to, odradjeno je neko ciscenje, stelovanje ili sta vec i zamena podloski.

Nakon toga su na MES-u korekcije bile +-0.1.

Sve bi to bilo super da na pregledu kod Gorana nije konstatovano da 2 dizne ne valjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam siguran koliko su ove korekcije na MES-u merodavne. 
Meni su bile slicne kao tebi, pa sam ih slao kod bosiste na pregled.
Trebaloo ja da odradim sve 4 (2 bas lose i 2 onako), a posto u tom trenutku nisam imao para za to, odradjeno je neko ciscenje, stelovanje ili sta vec i zamena podloski.
Nakon toga su na MES-u korekcije bile +-0.1.
Sve bi to bilo super da na pregledu kod Gorana nije konstatovano da 2 dizne ne valjaju.
Ljudi iskren savet, manite dijagnostiku, skinite dizne pa na pregled ili okacite proste prelive. Dijagnostika moze da bude lazno negativna.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi necete verovati kakav ucinak ima atf na dizne. Proguglajte malo o tome i na ford forumu. Ja sam to probao pre 4 godine na savet bosiste. 1l ulja 390din je tada bilo dinara oil na lukoil pumpi. Razmera je 1l ulja na 50l dizela ili pola litre na 25l. Moze i jaca koncentracija. Prvo sto auto mirnije radi, drugo bolje vuce. Jedino sto malo smrdi na auspuhu. Ja kad sam sipao prvi put samo sam se prekrstio hehe. Od tada na svakih 2000km sam sipao i na dijagnostici prelivi dizni su bili dosta bolji. Znaci atf crveno mineralno ulje. Pre toga sam sipao winys, liquimoly i diesel lub. Samo atf je pomogao. Mislite verovatno da nisam normalan... tako sam i ja mislio za one koji govore dok nisam probao. Jednom recju cisti i podmazuje dizne a nema bespepelni ostatak kao neke vrste dvotaktola. 

Edited by shakalkv

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ATF postoji mineralno i sintetičko.On sipa mineralno u forda.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u punta 1.9D sipao jednu malu bocicu na 25l, procistio jeste i diznu i pumpu, dok sam vozio sa tom naftom nije mi trokirao bez gasa na male obrtaje kad ga pustim, ali cim sam istrosio to gorivo ubrzo se vratilo cimanje kad ga pustim bez gasa, mozda bi bilo efekta da se sipa cesce ali sam uveliko uvezbao da ga ne vozim bez gasa, nego samo gas patos i nije imao prilike da trza na male obrtaje :D

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio 2.0DI u Opel Vectri B '98 imao sam obicaj da dodajem dvotaktol takodje po preporuci bošiste i negativnih iskustava za 10 godina koliko je bila kod mene nisam imao a motor jeste tise radio... Preporuka za njega je na stranim forumima bila mineralni... Ima ga i na sintetickoj osnovi... Navodno se mineralna varijanta bolje mesa sa dizelom... Stoga verujem da je preporuka za ATF takodje da bude na mineralnoj osnovi... Pise se o tome dosta i na stranim forumima i misljenja su takodje podeljena kao i kod nas... I za i protiv...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atf crveno, mineralno. Ljudi osetljivijeg cr sistema od delfija koji je isao u forda i renoa do 2006te nema. Verujte da su efekti vidljivi. Naravno ako su dizne mnogo van tolerancije nema pomoci sem reparacije ali ako su da kazemo nacete moze da pomogne. Takodje i kao preventiva dobro dodje. Ko danas se secam... sipam atf u rezervoar a slucajni prolaznim se krsti hehe. E tad me je vec bilo frka ali posle sam sipao uz osmeh hehe. Inace, kad pomesate sa dizelom, voznja nekoliko km i pustiti sto vise, bar pola sata da radi u mestu. Primeticete razliku posle 100km. Nije placebo efekat. Ima ljudi koji su merili buku motora sa atf i bez i ustanovili da je motor prikilikom rada sa atf bio par decibela tisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se radilo sa starim dizelima, sipalo se sve i Atf i dvotaktol i Sae 30 i preradjeno i trafo ulje...na cr sistemima nema potrebe ta tim -po meni. Em nasa grupacija na srecu apsolutno nema problema sa sistemom za ubrizgavanje, em je popravka jeftina sto zbog samog sklopa injektora-pumpe, em sto se menja -popravlja po jedan injektor, tj.ne moraju svi h kompmetu da se rade, em sto su recimo polovne dizne za stila 10e :D ili popravis jednu diznu od Mjt za malo vise para.. Dobro gorivo samo i gas

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi skoro sam se vozio taxijem u Sceniku II 1.5dci... Ima na tabli oko 400 i kusur hiljada... Stadosmo na semaforu ja ga ne cujem... Doduse mozda sam malo i nagluv i pitam taksistu jel ovo benzinac. Kaze jok bre dizelas al kad sam ga kupio cuo se samo tako a od tad samo ATF i naftu i poceo je da prede... Ajd sad... Taj 1.5dci i nije bas traktor iz G2...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne cujes ga zato sto vozis fiata :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, pa tebi jace svetli tabla nego farovi, proveri ipak desno svetlo posto Delta nema signalizaciju...:D

Malo se salimo, inace je pravo uzivanje voznja u Delti:thumbup:

 

Pozdrav

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, andreja.micovic said:

IMG_20190428_011519.thumb.jpg.7d88c443cba2affa286cb939fe09a171.jpg

Cruising speed...

Jedva čekam neki ozbiljniji put... 

sta si se stisao, sipaj joj malo goriva :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...