Jump to content
FAS Goran
darkman14

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

Hahaha, zamalo da ti je uzmem ispred nosa :P bio sam se zagrejao za nu najvise zbog opreme iako mi je trebao veci auto i sve se mi dogovorili kad zove Bojan uvece i kaze ti se javio :) bas dobar auto, malo estetskog sredjivanja joj treba da bude prava

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rkoma1986 hahaha a ti si taj. Ja čekao ceo vikend da mi jave da su skupili pare za Mareu pa da javim Bojanu :)

Estetski je onako, to si u pravu, ali i mene je oprema kupila.

 

Inače još jedno inženjersko rešenje je položaj boce za tečnost za brisače. Morao sam od flaše levak da pravim kako ne bih po akumulatoru sve sipao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze on meni 'bio neki momak da ga gleda al se ne javlja'.. i mi se dogovorimo za majstora kad zove on uvece, kaze 'zvao me momak, kuka, kumi, kaze vec je prodao auto, sta sad da radi...' :) reko meni realno ne treba takav auto ali sam se primio tako da je mozda i bolje ovako i za tebe i za mene :) i ja na kraju sta cu, uzmem pasata karavana :lol:

U zdravlju da je vozis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, da te sluzi dugo i pouzdano, kao marea ali u vecem komforu i uzivanju

 

Koje je godiste auto?

 

Kakve su felne?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima. 

 

@horvat 2010. godiste a felne su 17" evo slike sa oglasa


7f75a59a1d2a-800x600.jpg

 

Ove ce ostati za zimu, a nakon sledece zime cu verovatno blade koristiti kao letnje a ove kao zimske. Jbg, volim petokrake felne

 

a i ne mora toliko dugo da me sluzi kao marea, dovoljno upola dugo :) 

 

@rkoma1986 e da znas da je bilo tako nekako. Meni bilo neverovatno, niko nije gledao auto 6 meseci i sad u jednom danu nas dvojica hocemo da je kupimo. Meni je pasat karavan b6 od 170ks bio drugi izbor ali sam ja trazio pre svega prostranost u kabini da kad ja sednem iza mene moze neko da sedne. Gepek mi nije toliko bio presudan, delta ima zadovoljavajuci, nek se gospodja spakuje ako moze, sta ne moze to je visak. Moj spisak stvari gde god isli se zna :)

 

Prelomio sam kad smo se vratili sa Jahorine, rekao sam dosta je bilo, menjamo. I tu me je pogurao @bglion koji mi je i poslao da je cena spustena. Bukvalno sam u 2 dana otisao, odvezao kod majstora i kupio.

Evo i ovde hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u sustini potreban i gepek i prostor na zadnjoj klupi. Kad sam otisao da je gledam, parkirao sam svoj A3 pored da uporedimo. Zadnja klupa naravno kod delte mnogo konfornija. Ali npr gepek, iako delta ima veci na papiru, ovako kad smo pogledali, i Bojan i ja smo prokomentarisali da je gepek veci u audiju. Cak sam i prebacivao kolica i neki deciji trotinet kod njega i stvarno ispadne da vise mesta ostaje u audiju kad se sve to potrpa.. a recimo kad se zadnja klupa pomeri napred onda gepek dodje na slicno... I pored svega toga sam kontao da je uzmem iako sam audija prodao jer mi treba veci auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek je sa srecom koleZa...da se navozate i nauzivate... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2019 at 8:45 AM, rkoma1986 said:
Ali npr gepek, iako delta ima veci na papiru, ovako kad smo pogledali, i Bojan i ja smo prokomentarisali da je gepek veci u audiju.

Papir je merodavan ako ćeš da sipaš vodu u gepek, pa se gleda zapremina. Praksa je nešto sasvim drugo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je sa srećom i ovde. 

Uf pa meni su ove najlepše deltine ali dobro biće jedna od lepših zimi :)

Sledeće godine ovakav pogled

 

IMG_20190209_152246.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa srecom kolega, da dobro sluzi! Pratio sam fabulu oko kupovine, ne sumnjam da ce to na kraju sve biti tip-top ;) . Sto se tice felni, slazem se sa @bglion . A i cisto se pitam kako bi ostri dizajn Blade koji je radjen namenski za Stilo isao uz oble linije Delte? Imaj u vidu i da im je ET 41mm, sto znaci da su ceo 1cm uvucenije u odnosu na 17'' za Bravo/Deltu (ET 31, verzija kod mene cak i 26mm). Naravno, nista sto se ne moze resiti distancerima.

13 hours ago, andreja.micovic said:

čeka nas sada registracija i prenos (koji su mi rekli da je oko 20k u agenciji?! a po AMSS sajtu je oko 13k)

Ja pisah svoja iskustva ;) , samo prvu registraciju sam preko agencije platio 6000 din vise nego da sam otisao sam. Zaje*ao sam se jednom i nadalje cu (kao i uvek do sada) nastaviti da sve vezano za papirologiju i registraciju radim sam. Ne zaboravi da prebacis premijski razred u osiguranju - i to je nekoliko soma ustede.

13 hours ago, andreja.micovic said:

a to je položaj tastera za retrovizore koji su daleko na vratima, moram se pružiti napred da ih dohvatim pošto mi je sedište skroz do kraja.

A recimo meni je resenje prekidaca bas OK. Kada sam davne 2008. prvi put seo iz Stila, svidelo mi se sto cim spustis levu ruku na naslon vrata, prsti padaju tacno na podizace prednjih stakala. Tacno pod rukom, nema potrebe bilo sta da gledas. Malo unazad, zadnji podizaci. A retrovizore retko cackas i dovoljno je pomeriti ruku samo malo napred. Cak i debilno resenje naslona za desnu ruku, koje ljudi opravdano kritikuju jer nema podesavanja po visini, meni je takodje OK :lol: - verovatno iz razloga jer je sedim "na podu" u najnizem polozaju, sa sedistem unazad. Ali da su to stupidno resili - apsolutno se slazem, za nekog sitnijeg taj naslon nema apsolutno nikakvu funkciju. Lepa oprema, nisam vidjao da u ovoj varijanti nema Blue&Me, vrlo korisna stvarcica za svakodnevnu upotrebu. Sluzi li sada icemu dugme "TEL" na navigaciji?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Ivan said:

 Sluzi li sada icemu dugme "TEL" na navigaciji?

 

Aaaaapsolutno ne.
Samo pise - connected i naziv uparenog uredjaja i to je to. A da, ima i veliki bluetooth znak, vrlo lep

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: , nije lepo zaje*avati se sa starijim i neukim ljudima. Ozbiljno pitam - da li je onda u ovoj varijanti BT modul u okviru navigacije ili postoji B&M kutija u kaseti ispred suvozaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/11/2019 at 8:32 AM, andreja.micovic said:

Ove ce ostati za zimu, a nakon sledece zime cu verovatno blade koristiti kao letnje a ove kao zimske. Jbg, volim petokrake felne

 

shame-shame-shame-memeful-com-14049487.thumb.png.c8b6a99957c0ddc461fb5c3df46f9d42.png

 

Sta ti decko radis? Blade na deltu??? Za leto??? Ja ne znam da li bi ih na brava stavio i to za zimu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva delta u koju sam usao, probao, sedeo je imala blade felne, crna, platinum oprema. Nema je na forumu a vozi je (ili je vozio) Toma majstor iz Resnika. Meni ne deluje toliko ruzno, ali postavicu tockove pa da vidim. Nekako su mi na svim autima petokrake felne najlepse, ali i one lepezaste kao sto imaju novije Alfe. A ne maltretira mi se 2 godisnje do vulkanizera i nazad, ovako skini felne, nabaci felne... Mozda uzmem neke deltine, videcemo. 

 

 

@IvanZa TEL nisam ni probao, verujem da je tu da ulepsa tablu :) stiskacu da vidim sta se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto pitam kako radi i sta ima od komponenti u toj kombinaciji, da ne kopam po ePer...

I meni su se generalno uvek svidjale petokrake i multispoke varijante felni. Ali bar Zabari lepo umeju da ubodu fabricku felnu, uz dizajn celokupnog auta. I neka druga ili aftermarket moze lepo da legne, ali ne treba tu preterano mudrovati.

33 minutes ago, andreja.micovic said:

Meni ne deluje toliko ruzno, ali postavicu tockove pa da vidim.

Aj' da pokusamo brzinski, bar ovako virtuelno ;) - imaj u vidu i 10mm veci offset kod Blade u odnosu na fabriku (ET im je 41mm), tj. za toliko ce biti uvucenija:

 

5c865e0650e87_7f75a59a1d2a-800x600copy.thumb.jpg.8908a64b4a72c6c7f997c8a954342933.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...